Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MWC 2017: shrnutí pěti nejvýznamnějších novinek z Barcelony

6.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Další ročník Mobile World Congress skončil minulý týden, je tedy ideální příležitost si připomenout nejvýznamnější představené telefony. A v anketě můžete hlasovat, jaká novinka na veletrhu nejvíce zaujala vás.

LG G6

LG si chtělo napravit reputaci po nepříliš úspěšné loňské vlajkové lodi, do LG G6 proto vkládá velké naděje. Hlavním lákadlem novinky je 5,7“ displej s rozlišením 2880 x 1440 pixelů a poměrem stran 18:9 neboli 2:1. Jako vůbec první smartphone podporuje standard vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Mnozí kritizují příliš velikou úhlopříčku, ale vzhledem k velmi tenkým rámečkům si přístroj zachoval akceptovatelné rozměry. V případě procesoru byl použit loňský Snapdragon 821 namísto Snapdragonu 835. Za zmínku stojí rovněž zvýšená odolnost proti vodě.


Nokia

Podle některých názorů byla vůbec největší novinkou barcelonského veletrhu Nokia 3310. Společnost HDM Global totiž ukázala moderní verzi tohoto legendárního modelu, která se inspirovala designem, hrou Snake či dlouhou výdrží baterie (více než měsíc). Ve stínu tohoto tlačítkového mobilu tak možná zůstaly smartphony střední třídy Nokia 3, 5 a 6, u kterých výrobce slibuje čistý a pravidelně aktualizovaný Android. Poměr cena/výbava navíc nevypadá vůbec špatně, takže by mohlo jít o nové bestsellery.


Huawei P10

Dlouhé měsíce byl očekáván rovněž Huawei P10, který oproti předchůdci nepřináší žádné revoluční změny. Na druhou stranu je pravda, že Huawei P9 byl hodnocen velmi kladně a prodejní výsledky to potvrzují, takže je celkem logické, že čínský výrobce použil osvědčený recept. Za největší změnu tak můžeme považovat nové barevné varianty či zdokonalený duální fotoaparát Leica. I letos bude k dostání větší varianta P10 Plus, stejně jako cenově dostupnější P10 Lite. Premiéru si na MWC 2017 odbyly také chytré hodinky Huawei Watch 2 ve sportovním a elegantním provedení.


Sony Xperia XZ Premium

Svou novou vlajkovou loď představilo také Sony, které u Xperie XZ Premium rovněž vsadilo na HDR displej, a to navíc v kombinaci se 4K rozlišením. O pohon se stará Snapdragon 835. Výrobce si vyhrál také se zadním fotoaparátem, který snímá už 2 sekundy před stisknutím spouště, takže uživatel nepřijde o žádný důležitý moment. Novinkou je také režim krátkých slow-motion videí s 960 fps. Sony si ovšem nevystačilo s jedinou novinkou, do Barcelony přivezlo další top model Xperia XZs či telefony střední třídy Xperia XA1 a XA1 Ultra s kvalitními fotoaparáty. Opomenut by neměl zůstat ani futuristický projektor Xperia Touch.


BlackBerry KeyOne 
Vyzdvihnout si zaslouží rovněž BlackBerry KeyOne, neboť smartphonů s fyzickou QWERTY klávesnicí je na trhu jako šafránu. Výrobce navíc využil dotykový povrch tlačítek, který umožňuje využívat nejrůznější gesta. Další výbava zahrnuje 4,5“ displej s poměrem stran 3:2 či nejnovější Android 7.1 Nougat, který BlackBerry jen mírně upravilo pro zvýšení bezpečnosti.
Novinky jaké značky vás osobně zaujaly nejvíce?
V anketě šlo hlasovat od 6.3.2017 do 6.3.2018. Počet hlasujících: 5
LG0 %
Nokia20 %
Huawei0 %
Sony40 %
Blackberry20 %
Jiná značka (můžete upřesnit v komentářích)20 %
reklama