reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Watch 2 oficiálně: vyberte si mezi elegantní a sportovní verzí

26.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Chytré hodinky Huawei Watch se po bezmála dvou letech dočkaly nástupce. Druhá generace spoléhá na operační systém Android Wear 2.0 a bude nabízena v elegantní i sportovní variantě. Pouze jedna z nich ovšem podporuje LTE.
Kromě smartphonů Huawei P10 a P10 Plus ukázal čínský výrobce na své tiskové konferenci chytré hodinky s prostým názvem Watch 2. Na nástupce se čekalo téměř dva roky a možná to co dočinění s opožděním platformy Android Wear 2.0 od Googlu. Právě tento operační systém, stejně jako dříve představené LG Watch Style a Watch Sport, hodinky využívají. Se zmiňovanou konkurencí toho ovšem mají Huawei Watch 2 společného více. Tak například bude k dostání ve sportovní a elegantnější variantě, přičemž druhá jmenovaná nese přídomek Classic.

Rozdílem je samozřejmě design, takže Watch 2 Classic vypadají reprezentativněji a mají řemínek z kůže a tělo z kovu. Naproti tomu základní verze hodinek má gumový pásek, který je při sportu praktičtější, a levnější plastové tělo. Navrch tento sportovní model přidává podporu mobilních sítí LTE (4G), které je možné využívat po vložením SIM karty (na některých trzích bude zařízení nabízeno s virtuální eSIM). Standardní výbavou obou variant hodinek je 1,2“ kulatý AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 obrazových bodů. Ovládání usnadňují také tlačítka na boku hodinek, která napodobují korunky z tradičních analogových hodinek, ale bez možnosti otáčení.

Do těla o průměru 45 mm se vešel procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, který je určen pro použití v nositelných zařízení. Interní úložiště má kapacitu 4 GB, přičemž pro hudbu a aplikace zůstanou volné asi 2,3 GB. Hodinky disponují optickým senzorem srdečního tepu či bezdrátovou technologií NFC, která umožňuje využívat mobilní platby Android Pay. Baterie o kapacitě 420 mAh patří k těm větším a výrobce u ni slibuje výdrž dva dny běžného používání. Novinkou je úsporný režim, pomocí kterého lze výdrž prodloužit až na 25 dnů, ale za cenu vypnutí většiny chytrých funkcí – aktivní zůstane jen zobrazení času a krokoměr.

Huawei Watch 2 se na prvních evropských trzích objeví v březnu, zájemci z České republiky si ovšem nejspíš počkají déle. Ceny budou začínat částce 329 eur, tedy asi 8 900 Kč.. V blízké době by měl být představen také model Huawei Watch 2 Porsche Design, který má vzhled navržený slavným designérským studiem.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama
reklama
reklama