Nejnovější komentáře
:) | od: batmaster  18.1.201914:07
A z designové jedničky je náhle strejda od vedle. :­) ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Tesla a.s. | od: Choakinek  17.1.201921:47
To možná příliš dramatizujete. Objednávku nějaký cizinec nejspíš provede přes web a z webu bude nejspíš velmi dobře patrné, která Tesla je která ;­-­). Navíc kdo tak asi může objednávat v zahraničí anténní techniku zrovna u Tesly... to jistě bude výhradně jen nějaký odborník z oboru, který bude mít naprosto jasnou představu o tom, kde dané zařízení objednává. A to vše navíc platí v rámci velmi málo pravděpodobné situace, že by Tesla automobilka začala vyrábět anténní techniku :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Tesla a.s. | od: shasler  17.1.201915:21
OK, to je mi jasné... Jenže si říkám, jak takovou firmu uvidí zahraničí. Tesla ­(ta Česká z Prahy ­- Hloubětín­) například dodává, pokud vím, anténní a vysílací techniku do celého světa a teď tu je Tesla Czech Republic s.r.o. ­(což je Americká Tesla s názvem Czech Republic­) což bude z pohledu zahraničí zahraničí pěkný zmatek, především pro nové zákazníky... Dokonce by mohlo dojít k tomu, že díky záměně získá zakázku Americká Tesla, protože proč ne... Když můžou dělat auta či bateriové farmy, tak proč ne třeba vysílací věže... kšeft jsou příjmy, tak sem s tím, když je poptávka...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Tesla a.s. | od: Choakinek  17.1.201912:32
To je celkem běžné. To se typicky řeší tak, že se vytvoří název ve tvaru *vlastní jméno* a *obor podnikání* a tím se to zpravidla dobře odliší.

Tedy např. vznikne­-li název podniku třeba dle příjmení zaměstnavatele ­- třeba podle pana Nováka, tak nevzniknou stovky názvů firem ve tvaru ­"Novák s.r.o.­", ale třeba ­"Novák uzeniny s.r.o.­", ­"Novák prací prostředky s.r.o.­" atd.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
... a další ... | od: shasler  17.1.201910:00
No a taky bychom mohli namontovat reproduktory na kola a koloběžky či jinak zajistit jejich hlučnost a stejně tak u ostatních podobných přepravních prostředcích nevydávající hluk... Nesmíme zapomenout na ozvučení všech sloupů veřejného osvětlení a tyčí na značky, protože ty jsou přímo zákeřně nebezpečně tiché. Nově jsou zakázána sluchátka, která umí dobře odhlučnit okolí. Každý chodec, který poběží musí křičet ­"běžím !­". Zvířatům musí být nasazen obojek vydávající hluk...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tesla a.s. | od: shasler  17.1.20199:22
To by mě zajímalo, co na souběh názvů Tesla říká stávající firma Tesla a.s. a další Tesla firmy v ČR... https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Tesla_­(podnik­)

Je vůbec zajímavé, že prošla registrace, protože v podobných případech bývá zamítnuto pro zaměnitelnost s jiným, již existujícím názvem... možná to prošlo proto, že je tolik podniků Tesla a jeden navíc už nikoho ­"nezabije­"...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Levná pracovní síla | od: Choakinek  16.1.201923:18
"... Kdysi se spekulovalo o založení evropské Gigafactory na území ČR především z důvodu obrovských zásob lithia...­"

Já myslel, že hlavně kvůli obrovským zásobám levné kvalifikované pracovní síly, protože česká politická reprezentace od roku 1998 dělá z této země jeden velký průmyslový park pro zahraniční investory se zcela luxusním zázemím.

V době tzv. krize stojí před branami podniků ­(montoven­) tisíce hladových zadlužených českých krků a v době tzv. ­(socialistické­) konjunktury je možné si bez obav přitáhnout sta tisíce hladových krků např. z nedaleké Ukrajiny a při jejich zaměstnávání není pochopitelně nutné dodržovat zákoník práce.

To všechno za přítomnosti celé řady dalších luxusních opatření.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Dobrý design! | od: Choakinek  15.1.201920:36
Pěkný auto! Nemyslím třídu, nejsem fanoušek automobilů, ale líbí se mi design. Zajímavé osvěžení v tom, co poslední dobou skoro všude vidím ­- čili mezi auty s opravdu špatným designem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fungování firem | od: Choakinek  15.1.201917:24
No a to se ten Maki zavře do laboratoře a vymyslí tam všechny ty nové technologie?

V tomhle se prostě musí lidé ­(společnost­) velmi posunout dopředu ­- v efektivitě využití lidského potenciálu.

Buď tam ­(v nějaké firmě­) jsou tedy ti lidé nesamostatní, že se čeká až na nějakého nejvyššího bosse, který veškerou práci zastřeší a pak to tedy začne nějak šlapat anebo tam management funguje jako ucpaný trychtýř, takže shora do něj od vývojářů teče spousta nápadů, ale zespoda z něj nic nevytéká. Pak se ovšem nabízí otázka, jaký smysl má platit lidi, kteří firmu fakticky brzdí? S úvahou, že osoba Makiho by do ucpávky toho trychtýře provedla malou či větší dírku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
špatná zpráva | od: radon  15.1.201917:00
to mně bude muset ta xz3c vydržet dost dlouho :­-­(. Ale ten poslední kompaktní Apple ... SE je sice malý ­(hlavně obrazovkou­), ale tuším že model 7 se rozměrově od xz3c nějak neliší, kromě tloušťky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
compactu se nezbavovat | od: Tech-boy.lukas  15.1.201916:26
Mám z5c a jsem nadmíru spokojený,nechci telefon u kterého když ho držím nedosáhnu tou samou rukou palcem do horního rohu,akorát mě štve že přesunuli čtečku na záda k vůli tloušťce. Telefon není dost tenký dokud se o něj nepořežeš
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Elektro skútr | od: koko8  15.1.201913:18
Vyplatí se koupě elektro skútru? poradíte mi prosím, jestli má cenu do něj investovat nebo raději jít do klasiky benzínu?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Menší baterie | od: Puppy8  13.1.201912:48
Ten nový X1 Carbon má ovšem nižší kapacitu baterie oproti předchozím verzím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Rodiče | od: wrah666  13.1.20198:17
Oni jsou kraj rázovity ještě víc než naše Ostrava. Na jedné straně mají naprosto dokonale zvládnuté přestupky a bagatelní trestnou činnost. Co se kde ožralo, porvalo, drobné krádeže a podobně. Zatčení, cela, odchod vede rovnou přes soudní síň, rozsudek je do 24 hodin po činu. Druhé co mají rozumné jsou ozbrojení pachatelé. Co vypadá, že je ozbrojeno, to se místo zatýkání pošle rovnou do chlaďáku. Ovšem humanisté již kvílí, že je chudinkám ozbrojeným násilníkům ubližováno, takže to asi také skončí. Ovšem co mají zoufale nefunkční je právo trestní. Poroty z ­"ctihodných občanů­" kde sedí ctihodní zločinci, a co se podaří protlačit přes všechny instance se stává precedentem a prakticky to nelze zrušit. Potom patentové právo, kdy si lze v klidu patentovat již známou aužívanou věc a pak úspěšně vymáhat ­"svá práva­". A pak občanské právo, kdy se za hovadiny vzájemně žalují o miliony dolarů. A bohužel, dost často úspěšně.

PS: A snad nejlepší frašku udělali z hrdelních zločinů. Automatická odvolání, i když se pachatel přizná a nechce? Sezení ­"v cele smrti­" tak dlouho, že jim i relativně mladý pachatel spíš zemře stářím? A když už se náhodou rozhodnou že toho jednoho opravdu popraví, tak dohadování s výrobci léků čím smí? A do toho protestující aktivisté, které zajímá, aby sadistický vrah náhodou netrpěl? Jak říkám, kraj velmi rázovitý.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Cena | od: zivan  12.1.201923:11
Takže klasika 300$ = 309€ + 22% DPH = 10 tisíc?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Rodiče | od: Milan Šurkala  12.1.201922:10
Jenže žalují rodiče spolujezdce, nikoli řidiče.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
A je to tady zase. Lidé mají nového koníčka a za vlastní chyby viní jiné. A nejhorší je, že většinou takový člověk vezme sebou i jiné. Kdyby se zabil sám, tak je to jedno, je jen o jednoho blbce na cestě méně. A že jich i u nás jezdí hodně.
Ale to je příznak nemocné společnosti, hned se hledá obětní beránek a sebereflexe žádná. Stejné jako u nás, když matka žalovala dráhy za vypadnutí jejich dětí když šly na záchod a byly otevřené dveře. Když jsem byl malý, tak mně nenechali jít bez doprovodu, ale dnes je jednodušší zažalovat. co by matka zvedla zadek, hrúza.

A klidně mně zaporujte, tahle společnost musí vymřít, aby se lidé naučili znova pokoře.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: Rodiče | od: Choakinek  12.1.201919:29
Rodiče spolujezdce by také neměli žalovat rodiče řidiče, neboť viníkem smrti spolujezdce je výhradně jeho chybný úsudek spočívající v tom, že se zkrátka rozhodl sednout do auta s ­"dementem­" :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Rodiče | od: wrah666  12.1.201919:21
Je to Amerika, tam se jede výhradně na prachy. Naše díte způsobilo smrtelnou nehodu a zabilo kamaráda. Tak se pokusíme vysoudit odškodné, než začnou jeho rodiče žalovat nás.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Rodiče | od: Choakinek  12.1.201919:13
Samozřejmě máte naprostou pravdu, nicméně soudy bohužel nesoudí případy dle zásad elementární morálky. Alespoň ne běžně. No a zákony už jsou dnes tak složité, že dávno rámec elementární morálky opustily.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)