Nejnovější komentáře
Re: Čtyřválec | od: Choakinek (182)  8.5.202112:53
Tak automobily s chrastítky vznikají kvůli ekologickým plánům centrálních plánovačů, masivně nasazovaná chrastítka nejsou ryzím výmyslem automobilek a ani ryzím přáním jejich zákazníků.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: | od: Milan Šurkala (308)  8.5.202112:43
Znovu se ptám, v čem je ten článek tak ­"bombastický­"? Já v tom vidím naprosto standardní článek založený na oficiální tiskové zprávě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: | od: Choakinek (182)  8.5.202112:37
Článek je samozřejmě v pohodě, ale bombastická prezentace už nikoliv. To jsou totiž dvě značně rozdílné věci. První případ svou formou odpovídá typu média, na kterém je zveřejněn, druhý případ nikoliv, ten je značně nafouklý nad normální stav. Myšlenka, že se dnes druhý stav vytvoří jen tak, je pak velmi naivní. Zadarmo se to samozřejmě nedělá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Čtyřválec | od: mlsný amatér (14)  8.5.202111:35
Konečně zas, po dlouhé době, normální motor a ne rozklepané chrastítko. Je jen škoda, že k tomu neumějí dát i manuální převodovku a cena asi také ,,lidová­" nebude.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: | od: Milan Šurkala (308)  7.5.202121:11
Mě z tebe jednou fakt porazí :­-D A to jako jeden z největších webů českého internetu nemá informovat o nové Fabii, v podstatě jednom z nejdůležitějších vozů pro ČR? Nebo jako jak si to představuješ? Co je na tom článku špatně? Tam neměl vyjít kvůli tomu, že by tam pak Škodovka mohla inzerovat? A to jako nemůže nebo co? Vždyť je to naprosto normální článek o jedné z nejdůležitějších motoristických novinek letošního roku pro ČR. Nevidím ani jeden, opravdu ani jeden důvod, proč by na iDnes neměl být článek o nové Fabii.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: | od: Choakinek (182)  7.5.202120:56
Praxe, iDnes čtu už mnoho let. Ono to třeba nemusí být přímo placené, nicméně existence takového článku může ovlivnit množství zadávaných reklam spol. Škoda v budoucnu. Pak to vyjde fakticky nastejno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: | od: Milan Šurkala (308)  6.5.202121:27
Proč máš pocit, že je to placené? Máš na to nějaký důkaz, nebo je to zase jen nějaká domněnka? Tedy nevím, který přesně článek máš na mysli, ale ten, co na iDnesu vidím já, je standardní tiskovka s fotografiemi a videi, která jsou volně dostupná pro novináře na webu škodovky. Bombastickou prezentaci s 80 fotkami a 3 videi bych mohl udělat taky, aniž by mi za to Škoda cokoli dala.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
"Seriózní" média | od: Choakinek (182)  5.5.202122:11
"Nejlepší­" to bylo na iDnesu. Mafra samozřejmě dlouhodobě obchodně spolupracuje se Škodou a tak přichystala naprosto bombastickou prezentaci ­(článek­) při představení nové Fabie ­- první místo na titulní straně, cca 80 fotek, 3 videa s novou Fabií... masakr. Samozřejmě nikde ani slovo o placeném článku. Tak to jsou ta dnešní ­"seriózní­" média :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
nehody na pořadu | od: Tech-boy.lukas (19)  29.4.202110:01
Proč jsou nehody akumulátorových aut na dením pořádku a jejich vznícení atd. Jen jestli to nebude tím že tesla vybrala akumulátory li­-ion, pro jejich největší hustotu energie. Drobná věc je že nejdou uhasit a mají další bezpečnostní problémy. Hasiči to obvykle řeší tak že celé auto potopí na 24h do kádě s vodou.
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=Qzt9RZ0FQyM
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak ona v podstatě celá rodina iPadů má na Apple až podezřele rozumně nastavené ceny ­(pokud se spokojíte s menšími kapacitami paměti a nechcete do toho rvát něco jako 1TB+, s čímž se to dostává do absurdních cifer ­- mám pocit, jako by člověk při koupi větší paměti platil i všechny předchozí a ne jen rozdíl­). Při tom výkonu to jsou velmi schopná zařízení, zejména Pencil druhé generace je pro grafiku a kreslení super věc. A nyní s Apple M1 se v podstatě i ostatní zařízení Applu stávají cenově konkurenceschopnějšími. Sice stále velmi drahými, ale rozhodně konkurenceschopnějšími. Ani iMac­/MacBook už není taková cenová šílenost jako kdysi. Přesto se stále u Applu najdou takové extrémy jako např. kolečka pro Mac Pro.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Neuvěřitelné... | od: kuban (39)  25.4.202112:25
souhlas
osobně Apple rád nemám, telefon bych nechtěl ani omylem, iMaca taky ne ­- i kdyby to stálo míň než polovinu

ale tohle je nástroj na stůl, ne hračka pro děti do jedný ruky
nepřijde mi to nějak hrozně předražený ­- dražší jo, ale ne předražený ­(doplňky taky ne levný a jsou potřeba­)
někomu, kdo to využije, stojí za to ­- naprosto chápu

ono když to máme v ruce a ukáže nám to někdo, kdo s tím umí ­(grafiku nebo audio­), tak poznáme rozdíl lehce
(například zvuk v Androidu jen tak tak zvládá zvonění a pouštění jednoho audia ­(hudba­/video­/hra­), celkově je to zoufalost .... Apple je se zvukem v jiný galaxii ­(far far away­) ........... s Apple tužkou ­(na paper­-like fólii­) se může Samsung srovnávat leda tak v pečlivě nachystaným videu z dálky­)

konkrétně 12,9­" 16GB vidím jako jedno z mála zajímavejch zařízení z nakousnutýho ovoce ... USB4­/Thunderbolt, displej s vysokým jasem, 1TB­/2TB, silnější procesor .... váha je vyšší a okraje kolem displeje malý, aby se to dalo normálně vzít do ruky ­- takže jenom položený­/ve stojánku ...... osobně bych nevyužil potenciál, ale někdo se určitě najde
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: 3 aplikace | od: Milan Šurkala (308)  21.4.202123:17
"Tak od Googlu používám přesně tři aplikace­"

A co to s tím jako má společného? WebView používají aplikace, které zobrazují webový obsah. To přeci nemusí být aplikace od Googlu. To máš něco jako DirectX. Používá to kdejaká hra a ne jen ty od Microsoftu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak záleží, co srovnáváš. Když vezmeme 128GB 11­" verzi, tak to máme 19 proti 23 tisícům. V případě větších variant ­(12,4­" vs 12,9­") to máme 25 proti 31 tisícům. Za LTE příplatek u Samsungu 5 tisíc Kč, u Applu dokonce ­"jen­" 4 tisíce, a to jde o 5G. Samsung má 6 GB RAM, tohle má 8 GB RAM na lépe optimalizovaném iOSu, navíc když uvážíš, že ten jeho Apple M1 je výkonem úplně jiná liga než Snapdragon 865 ­(více než 2násobný výkon­). Takže nevím, ten Apple mi až tak šíleně drahý nepřijde. Levné to není, ale s konkurencí je to docela srovnatelné.

To, že Apple nabízí i větší kapacity než konkurence ­(které ona ani nenabízí­), a to za nesmyslné příplatky, je věc jiná. Ale pokud srovnáváš srovnatelné, tak ten Apple zas taková cenová šílenost není.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
3 aplikace | od: Choakinek (182)  21.4.202122:37
Tak od Googlu používám přesně tři aplikace:

1­) Android ­(s tím bohužel nic neudělám­)
2­) Obchod Play ­(to je taky problém se tomu vyhnout­)
3­) YouTube ­(to brzy deaktivuji, ty reklamy v tom jsou otravný­)

Možná proto jsem tedy žádné padání aplikací nezaznamenal :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Neuvěřitelné... | od: Choakinek (182)  21.4.202122:28
Na Zelenym nesmyslu teprve až Samsung s Tab S7+ za cca 30 tisíc je nejdražším tabletem konkurence. Místa od cca 65 tisíc po cca 30 tisíc okupuje pouze Apple.

Neuvěřitelné :­-D. Chtěl bych si pokecat s člověkem, který TOHLE kupuje :­-D.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Re: Příčiny | od: Choakinek (182)  19.4.202121:24
Jak může odborníka motivovat manažer, který o jeho oboru nic neví? Odborník si řekne: ­"Pche, šašek!­"A je mu akorát pro srandu. Ostatně viz Dilbert ;­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
??? | od: Choakinek (182)  19.4.202121:20
Vzpoura strojů :­-­).

Tak to teda doufám, že se někdy dočtu výsledek šetření.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
a tipnul bych si inspiraci u Apple. Levných Android mobilů chrlí Čína dost. Procesor s vrstveným senzorem údajně dokáže sloučit 4 snímky pro snížení šumu a výsledek vyplivnout 20x za vteřinu ­(burst mod­), což by znamenalo 80 fps ­(!?­) a přitom ještě ostřit ­(součinnost iTOF a dualPDAF­). Výsledek se zobrazí na kvalitním 4k­/120p HDR OLED displeji, který může najít uplatnění i jako externí displej fotoaparátu ­(bohužel­) s nižšími parametry 4:2:2 MJPEG 4k­/60p přes HDMI­-USBC adaptér.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)