www.svetmobilne.cz
>
>
>

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem
, , aktualita
Sony znovu představilo svůj futuristický projektor Xperia Touch a tentokrát prozradilo také podrobnosti o ceně. zařízení promítá obraz na stěnu či na stůl, přičemž ovládání probíhá stejně jako na běžném dotykovém displeji.reklama
Xperia XZ Premium, Xperia XZs a Xperia XA1 (Ultra) nebyly jediné novinky, které Sony ukázalo minulý týden na veletrhu MWC 2017. Japonský výrobce prezentoval také svůj projektor Xperia Touch (dříve známý pod názvem Xperia Projector), který promítá obraz nejen na stěnu, ale rovněž na vodorovné povrchy jako například desku stolu. Leckoho možná při pohledu na nové zařízení nápadnou sci-fi filmy, kde je využívána holografie. Tak daleko se sice Sony nedostalo, neboť vytvořený obraz je jen dvojrozměrný, přesto použití projektoru vypadá futuristicky.

Xperia Touch je vybavena Androidem 7.0 Nougat, který má speciálně upravené uživatelské rozhraní pro tento způsob použití. Projektor zcela nahrazuje displej, neboť promítaný obraz je možné ovládat “dotykově”, jako jsme zvyklí například z tabletů. K rozpoznání gest jsou využívány infračervené senzory a zabudována kamera snímající se 60 fps. Podporován je obchod Google Play Store, odkud je možné stahovat libovolné aplikace a hry. Zjednodušeně bychom mohli říct, že Xperia Touch je vlastně smartphone s Androidem, který má místo displeje projektor.

Výsledný obraz má úhlopříčku 23” až 80”, rozlišení 1366 x 768 pixelů a kontrastní poměr 4000:1. Využíván je laserový světelný zdroj, který se vyznačuje světelným tokem 100 lumenů. Uvnitř zařízení tiká blíže nespecifikovaný procesor doplněny o 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště. Nechybí 13MPx fotoaparát se snímačem Exmor RS, stereo reproduktory, Bluetooth 4.2, NFC, Wi-Fi 802.11 ac, GPS, USB Type-C ani HDMI.

Výrobce použil také řadu senzorů, některé z nich z projektoru vytvářejí meteorologickou stanici, jiné zase pomáhají rozpoznat přítomnost člověka v místnosti. Xperia Touch totiž může automaticky zobrazovat čas nebo předem nastavenou zprávu, pokud se objeví někdo v okolí. Další využití může projektor najít při konferencích nebo jako rodinné zábavní centrum. Produkt má rozměry 69 x 134 x 143 mm a hmotnost 932 g. Sony Xperia Touch se začne prodávat letos na jaře za cenu 1 499 eur, v přepočtu 40 500 Kč.


Zdroj: Androidpolice.com
reklama
Nejnovější články
Energy Phone Max 3+ je dostupný smartphone se španělskými kořeny Energy Phone Max 3+ je dostupný smartphone se španělskými kořeny
Na český trh se dostává smartphone od méně známé španělské společnosti Energy Sistem..Jeho jinak průměrnou výbavu osvěžuje 4000mAh baterie, čtečka otisků prstů nebo bezdrátová sluchátka v základním balením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Android i přes zákaz všechny špehuje, odesílá data o vysílačích Android i přes zákaz všechny špehuje, odesílá data o vysílačích
Google to zase přehnal. I když v Androidu vypnete všechno možné sledování, přesto si společnost nechala zasílat data o mobilních vysílačích v okolí telefonů a tabletů. Díky tomu mohla velmi dobře sledovat polohu uživatelů, přestože to zakázali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alcatel U5 Premium: více paměti a hezčí design Alcatel U5 Premium: více paměti a hezčí design
Alcatel mírně vylepšuje už prodávané smartphony U5 3G a U5 HD. Verze s přídomkem Premium se chlubí atraktivnějším designem imitujícím kov a dvojnásobným interním úložištěm či operační pamětí. Obě novinky míří na český trh.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Velká aktualizace pro Samsung Gear S3 přináší Tizen OS 3.0 Velká aktualizace pro Samsung Gear S3 přináší Tizen OS 3.0
Samsung vypustil do světa zatím nejvýznamnější softwarovou aktualizaci pro své chytré hodinky z řady Gear S3. Update rozšiřuje možnosti využití hodinek jako dálkového ovladače, nebo umožňuje vypnout všechny doplňkové funkce a prodloužit výdrž na 40 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele
Další bezpečnostní chyba ohrožuje většinu zařízení s Androidem. Podezřelé aplikace by díky ní mohli bez výslovného souhlasu uživatele spustit nahrávání obrazovky a dostat se tak k některým citlivým datům.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik