www.svetmobilne.cz
>
>
>

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem
, , aktualita
Sony znovu představilo svůj futuristický projektor Xperia Touch a tentokrát prozradilo také podrobnosti o ceně. zařízení promítá obraz na stěnu či na stůl, přičemž ovládání probíhá stejně jako na běžném dotykovém displeji.reklama
Xperia XZ Premium, Xperia XZs a Xperia XA1 (Ultra) nebyly jediné novinky, které Sony ukázalo minulý týden na veletrhu MWC 2017. Japonský výrobce prezentoval také svůj projektor Xperia Touch (dříve známý pod názvem Xperia Projector), který promítá obraz nejen na stěnu, ale rovněž na vodorovné povrchy jako například desku stolu. Leckoho možná při pohledu na nové zařízení nápadnou sci-fi filmy, kde je využívána holografie. Tak daleko se sice Sony nedostalo, neboť vytvořený obraz je jen dvojrozměrný, přesto použití projektoru vypadá futuristicky.

Xperia Touch je vybavena Androidem 7.0 Nougat, který má speciálně upravené uživatelské rozhraní pro tento způsob použití. Projektor zcela nahrazuje displej, neboť promítaný obraz je možné ovládat “dotykově”, jako jsme zvyklí například z tabletů. K rozpoznání gest jsou využívány infračervené senzory a zabudována kamera snímající se 60 fps. Podporován je obchod Google Play Store, odkud je možné stahovat libovolné aplikace a hry. Zjednodušeně bychom mohli říct, že Xperia Touch je vlastně smartphone s Androidem, který má místo displeje projektor.

Výsledný obraz má úhlopříčku 23” až 80”, rozlišení 1366 x 768 pixelů a kontrastní poměr 4000:1. Využíván je laserový světelný zdroj, který se vyznačuje světelným tokem 100 lumenů. Uvnitř zařízení tiká blíže nespecifikovaný procesor doplněny o 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště. Nechybí 13MPx fotoaparát se snímačem Exmor RS, stereo reproduktory, Bluetooth 4.2, NFC, Wi-Fi 802.11 ac, GPS, USB Type-C ani HDMI.

Výrobce použil také řadu senzorů, některé z nich z projektoru vytvářejí meteorologickou stanici, jiné zase pomáhají rozpoznat přítomnost člověka v místnosti. Xperia Touch totiž může automaticky zobrazovat čas nebo předem nastavenou zprávu, pokud se objeví někdo v okolí. Další využití může projektor najít při konferencích nebo jako rodinné zábavní centrum. Produkt má rozměry 69 x 134 x 143 mm a hmotnost 932 g. Sony Xperia Touch se začne prodávat letos na jaře za cenu 1 499 eur, v přepočtu 40 500 Kč.


Zdroj: Androidpolice.com
reklama
Nejnovější články
OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM OnePlus 5 oficiálně: nový zabiják s duálním fotoaparátem a až 8GB RAM
Nové OnePlus 5 rozhodně nezapře designovou inspiraci iPhonem, ve srovnání s ním je však znatelně levnější. Svými parametry smartphone snad veškerou konkurenci, pod kapotu totiž dostal Snapdragon 835 a aaž 8GB RAM.
20.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Dvoudisplejový YotaPhone 3 neboli Yota 3 se začíná odhalovat Dvoudisplejový YotaPhone 3 neboli Yota 3 se začíná odhalovat
Z Ruska brzy přijde už třetí generace smartphonu YotaPhone, který by měl být opět vybaven dvěma displeji. Kromě hlavního panelu bude mít sekundární e-ink displej na zadní straně. Nyní se na internet dostávají detaily o ceně a výbavě.
19.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Kdo získal ocenění Mobilní aplikace roku 2017? Projděte si výsledky Kdo získal ocenění Mobilní aplikace roku 2017? Projděte si výsledky
Tento týden proběhlo vyhlášení dalšího ročníku ocenění Mobilní aplikace roku. Absolutním vítězem se stala Smart Banka, speciální ocenění potom získaly tituly Stream.cz a Nevolejte.cz.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Šestipalcový Alcatel A3 XL zamířil na český na trh Šestipalcový Alcatel A3 XL zamířil na český na trh
Velký, ale přesto docela levný. Na český trh vstoupil phablet Alcatel A3 X, který stojí přibližně pět tisíc korun. Bohužel tomu odpovídá také výbava, i když velikost operační paměti je nakonec vyšší, než výrobce původně uváděl.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Dell nabízí už sedm notebooků s Ubuntu Dell nabízí už sedm notebooků s Ubuntu
Dell opět aktualizoval a rozšířil svou nabídku pracovních notebooků v tzv. Developer Edition, která je vybavena linuxovou distribucí Ubuntu. V nabídce jsou především mobilní pracovní stanice Precision.
18.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik