Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nokia 3310 je zpět: dlouhá výdrž baterie a hra Snake

26.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nokia se na četné žádosti fanoušků rozhodla vrátit k legendárnímu modelu 3310, který přepracovala do modernější podoby. Na svého předchůdce odkazuje podobným designem, odolnou konstrukcí či dlouhou výdrží baterie.
Po představení trojice smartphonů Nokia 3, 5 a 6 s Androidem měla být dnešní tisková konference u konce, ale nakonec po vzoru Applu přišla ještě jedna poslední novinka. Nokia 3310, respektive její moderní varianta. Původní model z roku 2000 snad netřeba představovat, stal se totiž legendou a synonymem odolnosti. Velmi pravděpodobně mají tento telefon mnozí ještě doma v šuplíku. Pokud nechcete za nový mobil utrácet mnoho peněz a vystačíte si převážně s voláním a posíláním SMS zpráv, mohla být nová Nokia 3310 dobrou volbou.

I moderní varianta totiž zůstává “hloupým” telefonem bez operačního systému ve smyslu, jak jej obvykle chápeme. Použitá platforma Series 30+ nabízí jen velmi omezené možnosti. Přesto v nabídce nalezneme jednoduchý internetový prohlížeč Opera Mini, který lze ovšem využít jen na pomalé 2G sítí - 3G, 4G ani Wi-Fi novinka nepodporuje. Výrobce do uživatelského rozhraní integroval řadu prvku odkazující na původní 3310, jedním z nich je známá hra Snake. Had navíc brzy zamíří také do aplikace Facebook Messenger, takže si jej budeme moci zahrát na smartphonech a porovnávat dosažené výsledky s přáteli.

Zpět ovšem k modernizované Nokii 3310, která přichází s hravým designem v několika pestrých barevných variantách - červené, žluté, modré a šedé. První dvě provedení jsou lesklá, zbylá dvě matná. Řadou prvků, především okolím displeje a numerickými klávesami, připomíná původní model. Bachratý design se ovšem jistě nebude zamlouvat každému. 2,4” displej je barevný a nese rozlišení 320 x 240 pixelů. Úsměvná je i velikost interní paměti, která činí jen 16 MB.

Vhod proto může přijít micro SD karta, na kterou je možné ukládat snímky z 2MPx zadního fotoaparátu (s LED bleskem) nebo skladby ve formátu MP3. Hudbu je možné poslouchat přes sluchátka připojítelná pomocí 3,5mm audio jacku. Baterie o kapacitě 1 200 mAh slibuje výdrž 31 dnů v pohotovostním režimu, 39 hodin poslechu FM rádia či 22 hodin hovoru. To jsou hodnoty, kterých lze se smartphony jen těžko dosáhnout.

Nová Nokia 3310 se bude prodávat za 49 eur, v přepočtu asi 1 300 Kč.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama