Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P10 Lite překvapí 4GB RAM. Známe kompletní výbavu i cenu

2.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei si i tento rok přichystal „odlehčenou“ variantu své vlajkové lodi, která brzy zamíří na trh. Aspirant na titul jednoho z nejprodávanějších telefonů se i tentokrát pochlubí kovovým designem v kombinaci se solidní výbavou a stále ještě přijatelnou cenou.
Huawei nám začátkem letošního roku udělal pořádný guláš ve značení svých modelů a připravovaný P10 Lite nám situaci rozhodně neusnadňuje. Svým designem i výbavou je totiž velmi podobný již prodávanému Huawei P9 Lite (2017), který se však na jiných trzích prodává jako P8 Lite (2017), Nova Lite nebo dokonce Honor 8 Lite. A v nabídce zůstávají také původní modely P9 Lite a P8 Lite…

Nový Huawei P10 Lite sice ještě nebyl formálně představen, ale už se objevil v nabídce některých nizozemských internetových obchodů. Odtud máme také evropskou cenu, která by měla činit 349 eur, v přepočtu necelých 9 500 Kč. Přesné datum uvedení na trh zatím nebylo zveřejněno, ale dojít by k němu mohlo v průběhu března, nejpozději začátkem dubna. „Odlehčený“ model se designově dvojic vlajkových lodí Huawei P10 a P10 Plus nepodobá tolik, jako bychom očekávali, řadu podobných znaků ovšem můžeme na těle najít.

Huawei P10 Lite se rovněž chlubí celokovovým tělem, které vypadá poměrně elegantně. K dispozici mají být minimálně tři barevné varianty, a to černá, bílá a zlatá. 5,2“ displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), takže se ve výsledku jemná o velmi jemný panel. Navíc se jedná o stejné parametry displeje, které nabízí P9 Lite i P9 Lite (2017). O pohon se stará osmijádrový procesor Kirin 655, který je doplněn o dokonce 4GB RAM – v tomto ohledu se vyrovná dokonce modelům P10 a P10 Plus. Menší je jen 32GB úložiště, ale to není takový problém, neboť jej lze rozšířit pomocí micro SD karty.

Na zadní straně nalezneme jeden 12MPx fotoaparát namísto duálního s logem Leica, přesto by mohl pořizovat velmi kvalitní snímky. Milovníci selfie potom jistě využijí 8MPx přední snímač. Ve srovnání s originálním modelem P10 nalezneme ještě dva výraznější rozdíly. Čtečka otisků prstů není umístěna pod displejem, ale (pro značku Huawei) tradičněji na zádech telefonu. Také chybí port USB Type-C, místo něj zůstal přístroj věrný staršímu standardu micro USB – jeho hlavním účelem je dobíjet 3000mAh baterii. Operačním systémem je potom Android 7.0 Nougat s neupřesněnou verzí uživatelského rozhraní EMUI.

Zdroj: Pdashop.nl
reklama