Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jeden telefon, tři různé názvy. Huawei nás mate označením svých modelů

8.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei P8 Lite (2017), Huawei Nova Lite a Honor 8 Lite. Na první pohled tři různé smartphony, ve skutečnosti se ovšem jedná o naprosto totožné modely, jen každý seženete na jiném trhu. Až na matoucí pojmenování se ovšem bude jednat o velmi zajímavé kousky.
Před pár dny jsme psali o nadějně vyhlížejícím smartphonu Huawei P8 Lite (2017), který nás zarazil jen jednou věcí – s původním modelem P8 Lite nemá skoro nic společného. Jenže teď se situace ještě více komplikuje. V uplynulých týdnech se objevily další dva modely, které vypadají stejně jako P8 Lite (2017) a dokonce mají prakticky shodnou výbavu. Nejprve to byl Honor 8 Lite, který se začne prodávat na finském trhu v polovině února. Cena bude činit 269 eur, tedy asi 7 300 Kč. V tomto případě musíme podotknout, že po designové stránce se novinka docela výrazně podobá Honoru 8, ze kterého má vycházet – tedy alespoň jak tvrdí název.

A aby byla situace ještě komplikovanější, objevil se stejný telefon ještě jednou, tentokrát pod označením Huawei Nova Lite. Přitom z řady Nova vůbec nevychází, i když na druhou stranu je pravda, že splňuje definici stylového a slušně vybaveného modelu střední třídy. Ať už se tedy bavíme o Huawei P8 Lite (2017), Huawei Nova Lite nebo Honoru 8 Lite, máme před sebou stále ten samý model. Využívání tolika názvů bude mít patrně co do činění s marketingem. Jednotlivá regionální zastoupení výrobce nejspíš zařadí do té konkrétní řady, která je na tamním trhu mezi zákazníky nejpopulárnější. Nemělo by tedy dojít k tomu, že by se na jednom trhu prodávaly dva nebo dokonce tři modely lišící se jen názvem.

Dodejme, že smartphone má skleněný povrch zadní strany, kde byla umístěna čtečka otisků prstů. Druhé straně dominuje 5,2“ displej o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Do těla tenkého jen 7,2 mm se vešel osmijádrový procesor Kirin 655 taktovaný až na 2,1 GHz, kterému dělá společnost 3GB RAM a 16GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Dále je k dispozici 12MPx zadní či 8MPx přední fotoaparát, LTE (4G), NFC nebo baterie o kapacitě 3 000 mAh, která je dobíjena ještě přes port micro USB. Dobrou zprávou je využití operačního systému Android 7.0 Nougat, který je ovšem překrytý uživatelskou nadstavbou EMUI 5.0.

Nabídka barevných variant by měla zahrnovat minimálně černou, bílou a zlatou, i když Honor 8 Lite se na obrázcích objevuje i v modré.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama