Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 9 se představí ve stejný den jako Galaxy S10

13.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Příští středa bude velkým dnem pro fanoušky smartphonů. Svou vlajkovou loď totiž kromě Samsungu přestaví také Xiaomi. Pojďme si připomenout, co už víme o designu a výbavě očekávaného modelu Mi 9.
Včera Samsung zveřejnil teaser, ve kterém láká na svou akci Unpacked, kde představí dlouho očekávané vlajkové lodě Galaxy S10. Stane se tak příští středu, tedy 20. února v San Francisku. Ve stejný den se ovšem představí ještě jedna vlajková loď známého výrobce. Svůj teaser, na kterém figuruje datum 20. února, totiž dnes přidalo také Xiaomi a láká s ním na představení modelu Mi 9. Ačkoliv akce proběhnou na opačných stranách světa (Xiaomi odbude premiéru v Číně) a vzhledem k rozdílným časovým pásmům i v jiný čas, budou mít média i fanoušci napilno.
 
 
 
Ačkoliv není zase nic tak neobvyklého, že se čínské značky snaží své akce naplánovat na stejný den jako konkurence, aby si ukously trochu pozornosti pro sebe, v tomto případě by nemuselo jít o vhodný krok. Přece jen většina zraků bude upřena právě na Galaxy S10, zatímco Mi 9 by mohl zůstat ve stínu celosvětově známějšího rivala. Své o tom ví i OnePlus, které minulý rok představilo svůj smartphone OnePlus 6T o den dříve, aby se akce nekryla s premiérou nových iPhonů od Applu. Na druhou stranu v domovské Číně, kde Samsung dlouhodobě přichází o zájem zákazníků, by si body mohlo přihrát Xiaomi. Světová premiéra MI 9 stejně proběhne nedlouho později na veletrhu MWC 2019.
 
 
Xiaomi Mi 9 si můžeme prohlédnout na jednom z teaserů, kde telefon drží v ruce čínský hudebník Roy Wang. Potvrzuje tím přesnost předchozích uniklých renderů. Připomeňme, že vzhled novinky měl navrhnout stejný designér jako u modelu Mi 6. na zádech zaujme především trojitý fotoaparát, který byl orientován vertikálně. Zvýrazněný horní objektiv ukrývá 48MPx hlavní snímač, pod ním se ještě nachází 12MPx pomocný a speciální 3D snímač pro zjištění hloubky ostrosti. Po přesunutí na přední stranu bychom měli najít 6,4" AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a výřezem, který ovšem má znatelně menší rozměry než aktuální Mi 8. Displej bude patrně ukrývat také čtečku otisků prstů.
 
O pohon se samozřejmě postará procesor Snapdragon 855 doplněný minimálně o 6GB RAM a 128GB úložiště, i když v nabídce by měla být i verze s 8GB RAM a 256GB úložištěm. V případě kapacity baterie se spekuluje o hodnotě 3 500 mAh.
 


reklama