Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 6T oficiálně: čtečka otisků v displeji a zmizelý jack

29.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
OnePlus dnes představilo novou vlajkovou loď 6T. Ve srovnání s předchůdcem nabídne menší výřez a čtečku otisků prstů schovanou v displeji. Mnoho fanoušků si jistě zasteskne po 3,5mm audio jacku.
Společnost OnePlus se rozhodla o den posunout datum představení své poslední vlajkové lodi, aby nebyla zastíněna novinkami od Applu. OnePlus 6T tedy bylo představeno už o den dříve, a to v pořadí jako devátý telefon této značky, respektive osmou vlajkovou loď. Opět se jedná o špičkový model, který konkurenci rozhodně nekouká na záda, naopak ji v mnohém nechává za sebou. Nutno ovšem podoktnout, že představení nebude pro čtenáře zase takovým překvapením, neboť snad všechny podstatné informace unikly na veřejnost už minulý týden. Po designové stránce vychází OnePlus 6T ze svého předchůdce, takže tělo je opět ze skla a kovu. Na boční straně telefonu nalezneme fyzický přepínač, který umožňuje rychle aktivovat tichý režim.
 
 
Na zádech už nevidíme čtečku otisků prstů, a to z důvodu jejího přesunutí do displeje. To znamená, že k odemknutí telefonu stačí přiložit prst na zvýrazněné místo na obrazovce. Sluší se zmínit, že jde o 6,41“ AMOLED panel s rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Rámečky se podařilo ještě více ztenčit a výrazně byl zmenšen také výřez, kam byl usazen čelní fotoaparát. Asi nikoho nepřekvapí, že srdcem telefonu se stal procesor Qualcomm Snapdragon 845, který můžeme znát z jiných letošních vlajkových lodí. Výrobce nabídne celkem tři paměťové varianty s až 8GB RAM a 256GB úložištěm (viz ceník na konci článku). Fotoaparáty zůstaly stejné jako u OnePlus 6, takže vylepšení bychom měli hledat hlavně v softwaru.
 
 
Dvojice zadních snímač§ (16MPx f/1.7 s optickou stabilizací + 20MPx f/1.7) se nyní může pochlubit funkcí Nightscape – tento noční režim by měl pořizovat jasnější snímky s menším množstvím šumu. Už zmiňovaný přední fotoaparát (16MPx f/2.0) slouží také k rozpoznání obličeje, což je alternativa ke čtečce otisků prstů. Kapacita baterie vzrostla poměrně znatelně z 3 300 na 3 700 mAh, a opět je podporováno rychlé nabíjení (5V/4A). Technologie ovšem změnila název z Dash Charge na Fast Charge. Stále byste marně hledali bezdrátové nabíjení a telefon není certifikován pro voděodolnost.
 
Když už jsme u vlastností a funkcí, které by někteří uživatelé mohli postrádat, musíme zmínit 3,5mm audio jack. OnePlus 6T je vůbec první smartphone této značky bez tradičního konektoru, v balení ovšem najdete adaptér z USB-C. V případě operačního systému použil výrobce rovnou Android 9.0 Pie s rozhraním OxygenOS. OnePlus 6T se začne prodávat od 6. listopadu a dostupný bude opět primárně přes oficiální stránky OnePlus.net. Ceny opět mírně vzrostly, konkrétní částky ukazuje následující tabulka:
 
Paměťová varianta Cena Barevná provedení
6 GB + 128 GB 549 eur (14 200 Kč) Mirror Black
8 GB + 128 GB 579 eur (15 000 Kč) Mirror Black, Midnight Black
8 GB + 256 GB 629 eur (16 300 Kč) Midnight Black
 
Z globálního hlediska překvapí, že se OnePlus 6T jako první model značky dostal do nabídky amerického operátora, a to konkrétně tamní pobočky T-Mobile. Právě přes operátory se v USA prodá nejvíce telefonů.
 


reklama