Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 8 a Mi 8 Explorer Edition: vlajkové lodě s výřezem

31.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi představilo novou vlajkovou loď Mi 8, která až příliš podobná iPhonu X. K trumfům patří velký AMOLED displej s výřezem a výborně hodnocený fotoaparát. Speciální verze potom přidává průhledná záda či čtečku otisků prstů v displeji.
Fanoušci Xiaomi se po více než roce dočkali nové vlajkové lodi, která se ovšem nejmenuje MI 7, ale rovnou Mi 8. A navíc přichází hned ve dvou špičkových variantách. Xiaomi Mi 8 se svým designem bezpochyby inspirovalo u iPhonu X, což poznáme podle skleněného těla, na výšku orientovaného duálního fotoaparátu nebo displeje s výřezem. Možná tímto krokem čínský výrobce vzbudí posměšky, ale bezpochyby mu pomůže k lepším prodejním výsledkům. Skleněné tělo je několikrát zaobleno a o vyztužení se stará hliníkový rám.
 
 
Ve výbavě nalezneme 6,21" AMOLED displej od Samsungu, který nese rozlišením 2248 x 1080 pixelů (Full HD+) a zabírá 88,5 % čelní plochy smartphonu. Ve výřezu se kromě jiného nachází infračervený senzor, který umožňuje přístroj odemykat rozpoznáním obličeje. Na zádech potom nechybí ani tradiční čtečka otisků prstů, zájemci o senzor integrovaný přímo v displeji musí sáhnout po MI 8 Explorer Edition. Výkon nezajišťuje žádný jiný procesor než Snapdragon 845, který je kombinován s 6GB RAM. V případě interního úložiště se lze rozhodnout mezi 64, 128 a 256 GB.
 
 
12MPx duální fotoaparát využívá optickou stabilizaci obrazu a samozřejmě umělou inteligenci, která umožňuje vylepšit kvalitu pořízených snímků. Asistuje také 20MPx přednímu fotoaparátu s portrétním režimem. Mi 8 už prošlo testem DxOMark, kde získalo 99 bodů celkově a 105 bodů v kategorii fotografie. Zajímavostí nové vlajkové lodi je dvoufrekvenční GPS, které by mělo zajistit mnohem větší rychlost a přesnost při určování polohy. Baterie o kapacitě 3 500 mAh podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 4+. Pokud vás zajímá operační systém, máme tu čest s Androidem 8.1 Oreo a novou nadstavbou MIUI 10.
 
 

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition


 
Pokud vás zklamala výbava základní verze Mi 8, připravil si výrobce ještě model Mi 8 Explorer Edition. Ten poznáte podle skleněných průhledných zad, přes které lze vidět některé vnitřní komponenty. Čtečka otisků prstů se nachází přímo v displeji, takže nijak nenarušuje design. Mi 8 Explorer Edition navíc přichází v konfiguraci s 8GB RAM a 256GB úložištěm.
 
 

Ceny a dostupnost

 
Obě modely Xiaomi Mi 8 se začnou prodávat 5. června na čínském trhu, ale už dříve výrobce avizoval, že hodlá novinku nabídnout na světových trzích. To také znamená, že bude konečně samozřejmostí podpora všech LTE pásem. Cena nové vlajkové lodi startuje na 2 699 juanech, v přepočtu 9 300 Kč bez DPH. Xiaomi Mi 8 Explorer Edition bude o něco dražší, cena se vyšplhá na 3 699 juanů, neboli 12 800 Kč bez DPH.
 


reklama