Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OnePlus 6T se díky Applu představí o den dříve

21.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
OnePlus se rozhodlo ustoupit Applu, který svou tiskovou konferenci naplánoval na stejný den. Očekávaná vlajková loď OnePlus 6T tedy bude představena o den dříve, a to v pondělí 29. října. Jakou bude mít výbavu?
Není nic neobvyklého, když se v jediný den představí novinky od více výrobců. A dokonce ani není výjimkou, když si některé značky záměrně vyberou stejné datum jako konkurence. Tentokrát ovšem došlo k neplánované shodě termínů. OnePlus už nějaký čas uvádělo, že k představení nové vlajkové lodi OnePlus 6T dojde 30. října v New Yorku. A tento týden oznámil stejné datum Apple, který 30. října uspořádá velkolepou akci v Howard Gilman Opera House v newyorském Brooklynu. Ač zatím náplň akce nebyla oficiálně potvrzena, očekáváme představení nových iPadů, Maců, Macbooků a možná i nějakého příslušenství, jako jsou bezdrátová sluchátka Airpods.
 
 
Ačkoliv tedy firma s nakousnutým jablkem v logu nepředstaví přímou konkurenci pro OnePlus 6T (nové iPhony byly uvedeny už minulý měsíc), rozhodl se čínský výrobce ustoupit konkurenci. Nové OnePlus 6T se tedy nakonec představí o den dříve, konkrétně v pondělí 29. října. Fanoušci si tedy vlastně mají na co stěžovat, neboť se díky Applu dočkají vysněného telefonu dříve, než bylo v plánu. CEO Pete Lau zveřejnil na oficiálním fóru poměrně dlouhé prohlášení, ve kterém tento krok zdůvodňuje mimo jiné tím, že nový produkt musí „získat čas a pozornost, které si zaslouží“. Společnost také bude kontaktovat všechny držitele vstupenek a pokryje případné náklady na změnu rezervace letu nebo hotelu.

 

OnePlus 6T: shrnutí známých parametrů


 
Zatím sice na internet neunikla kompletní výbava OnePlus 6T, ale nějaké střípky už k dispozici máme. Telefon by měl mí displej s malým kapkovitým výřezem, který se objevil poprvé u modelu Oppo R17. Na zadní straně bychom měli najít dva fotoaparáty, tedy nikoliv tři, jak tvrdily některé starší spekulace. O pohon se samozřejmě postará aktuálně nejvýkonnější procesor od Qualcommu pro mobilní telefony, tedy Snapdragon 845. Mnohé fanoušky jistě pobouří absence 3,5mm audio jacku, takže k připojení sluchátek bude potřeba adaptér na USB Type-C. A nebo samozřejmě použití bezdrátových sluchátek. Tento krok je poměrně zajímavý i z toho hlediska, že OnePlus si v minulosti utahovalo z konkurence, která se jacku zbavila už dříve.
 


reklama