Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Očekáváme: OnePlus 6T, Nubia se dvěma displeji a „kožený“ Huawei

23.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Dlouho očekávané OnePlus 6T postupně odhalilo část svých parametrů. Nubia Z18s by měla nabídnout netradiční dvoudisplejovou konstrukci, která umožní vyškrtnout přední kameru. Honor chystá další velký smartphone, tentokrát se zajímavými koženými zády.

Nubia Z18s

 
Čínská Nubia se rozhodla také vyřešit problém, kam umístit přední fotoaparát pro dosažení bezrámečkového designu. A napadlo ji tuto kameru z telefonu zcela odstranit, přesto uživatel nepřijde o selfie. Koncept modelu Nubia Z18s totiž ukazuje, že by problém šlo vyřešit použitím dvou displejů – menší z nich se nachází na zádech telefonu. Sekundární displej lze využívat stejným způsobem jako primární, jeho hlavním úkolem je ovšem posloužit jako „hledáček“ při fotografování selfie zadním fotoaparátem. Otázkou zůstává, zda to vůbec dává smysl, když ve výsledku ušetříme pár milimetrů na přední straně.
 
 
Připomeňme, že dva displeje nabízí Yota Phone, ale u něj to dává větší smysl vzhledem k tomu, že jeden z nich je typu E Ink. Nubia Z18s by podle údajů z databáze TENAA měla nabídnout 6,26" LCD displej s rozlišením 2280 x 1080 pixelů vpředu a 5,1" OLED panel s 1520 x 720 pixely vzadu. K dalším prozrazeným parametrům patří osmijádrový procesor (nejspíš Snapdragon 845), až 8GB RAM a 128GB vnitřní úložiště, 3800mAh baterie a Android 8.1 Oreo. Informace o dostupnosti zatím nemáme k dispozici.
 
 

Neznámý Huawei s koženými zády

 
Huawei podle databáze TENAA připravuje nový smartphone s interním označením ARS-TL00 nebo ARS-AL00 (podle barevné varianty). Svými parametry je v mnohém podobný již představenému Honoru 8X Max. Novinka by měla využívat 7,12" displej s rozlišením 2244 x 1080 pixelů a malým výřezem, uvnitř potom běží nespecifikovaný osmijádrový procesor společně se 4GB RAM a 64GB či 128GB úložištěm. O snímky se údajně postará 16+2MPx duální zadní, respektive 8MPx přední fotoaparát. Potěší baterie s nadstandardní kapacitou 4 800 mAh.
 
 
Phablet od Huawei by ovšem měl překvapit i jednou designovou zajímavostí. Záda zařízení jsou totiž pokryta umělou kůží v černé nebo bílé barvě. Tento povrch se v minulosti objevil u řady Samsung Galaxy Note nebo LG G4.
 
 

OnePlus 6T

 
OnePlus 6T je pro mnohé fanoušky nejočekávanější smartphone letošního podzimu. Jeden z mála uniklých renderů naznačuje, že po designové stránce se toho mnoho nezmění. Samotný výrobce ovšem potvrdil, že telefon bude vybaven čtečkou otisků prstů integrovanou v displeji. Kromě toho by mělo dojít ke zmenšení výřezu v displeji (podobně jako u modelu Oppo R17), méně už asi fanoušky potěší rozhodnutí odstranit 3,5mm audio jack. To znamená, že sluchátka připojíte jen přes USB Type-C, případně bezdrátově. Další výbava zatím zůstává zahalena tajemstvím, ale můžeme předpokládat použití Snapdragonu 845.
 
 
OnePlus svůj nejnovější model představí nejspíš 16. října.


reklama