Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oppo R17: přivítejte Snapdragon 670 a Gorilla Glass 6

13.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce představuje smartphony jako na běžícím pásu, přesto jeho modely nepostrádají inovace. Nové Oppo R17 se může pochlubit hned dvěma prvenstvími, které se týkají procesoru a ochrany displeje.
Oppo R15 se na trhu neohřálo ani pět měsíců a už dostalo nástupce, který překvapivě nese označení Oppo R17. Vzhledem ke krátkému časovému rozpětí by se mohlo zdát, že čínský výrobce stihl maximálně drobný facelift. Ve skutečnosti ovšem Oppo dokázalo do svého modelu implementovat dvě žhavé novinky, které se zatím v žádném jiném smartphonu neobjevily. Pojďme to ovšem vzít popořadě a nejprve si nový model prohlédnout. Oppo R17 se veze na současné vlně lesklých vícebarevných smartphonů, kterou odstartoval Huawei. Barevná varianta Stream Blue mění v závislosti na světle odstín z modré na zelenou, zatímco Neon Purple kombinuje vertikální pruhy v purpurové, černé a fialové barvě, takže z každého boku vypadá telefon jinak.
 
 
6,4" AMOLED displej s rozlišením Full HD+ obsahuje výřez, ale ve srovnání s konkurencí jen velmi malý, stejně tak tloušťku spodní brady se podařilo docela úspěšně snížit. Panel tak zabírá úctyhodných 91,5 % čelí plochy a je chráněn novým odolným sklem Gorilla Glass 6 od Corning, které se chlubí zvýšenou odolností při opakovaných pádech. Přímo v displeji se ukrývá čtečka otisků prstů, takže k odemčení telefonu stačí přiložit prst na 4 čtvereční centimetry velikou plochu na displeji. Ani v případě procesoru nechtěl výrobce zůstat pozadu a nasadil teprve před pár dny představený Snapdragon 670. Toto osmijádro navazuje na oblíbený Snapdragon 660 a k výrobě je využívána 10nm technologie. Oppo procesor zkombinovalo s až 8GB RAM a 128GB interním úložištěm, takže na nedostatek paměti si uživatelé nebudou moci stěžovat.
 
 
Výrobce zatím plně neodhalil parametry zadního fotoaparátu, ale víme, že prostřednictvím umělé inteligence zvládne rozpoznat na 800 různých scén. K další výbavě patří 25MPx přední fotoaparát na selfie, 3500mAh baterie s podporou rychlého nabíjení VOOC nebo uživatelské rozhraní Color OS 5.2, které je postaveno na Androidu 8.1 Oreo. Na závěr jedna nepříjemná zpráva. Oppo R17 se nejspíš nedostane na evropské trhy. V Číně se telefon začne prodávat 18. srpna za dosud neznámou cenu.
 


reklama