Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gorilla Glass 6 odolá i opakovaným pádům

19.7.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Corning po dvou letech uvádí novou verzi Gorilla Glass, která by mělo být lépe připraveno na časté pády. Pokud vám smartphone čas od času vyklouzne z ruky, mohlo by být nové sklo řešením vašeho problému. Doplněno o Gorilla Glass DX a DX+.
Gorilla Glass chrání displeje našich smartphonů už od roku 2007 a od té doby se objevilo na více než šesti miliardách zařízeních od 45 výrobců. Po Gorilla Glass 5, které bylo představeno v červenci 2016, nyní přichází „šestka“. Společnost Corning se při návrhu opět zaměřila hlavně na odolnost při pádu, která je u dnešních smartphonů klíčová. Ve srovnání s předchůdcem tak Gorilla Glass 6 přežije pády z vyšší výšky a především také opakované pády. Výrobce přitom vycházel z průzkumu, podle kterého uživatelům spadne telefon v průměru sedmkrát ročně a více než polovinu případů tvoří pády z výšky jednoho metru či méně.
 
 
V laboratorních testech vydržela nová verze skla v průměru 15 pádů z výšky jednoho metru na tvrdý povrch, což je více než dvojnásobek ve srovnání s Gorilla Glass 5. Corning také uvádí, že některé konkurenční materiály při stejných podmínkách nevydržely ani první pád. Gorilla Glass 6 využívá zcela nové materiálové složení, které může být chemicky zpevněno, aby poskytlo výrazně vyšší úroveň komprese než předchůdce. Nová verze skla také reaguje na akutuální trendy ve světě smartphonů jako vetší displeje s úzkými rámečky nebo vylepšené bezdrátové nabíjení. Gorilla Glass 6 proto vyniká také svou ptickou čirostí, citlivostí dotykového ovládání, odolností proti poškrábání a efektivitou bezdrátového nabíjení.
 
Gorilla Glass 6 už testují vybraní výrobci smartphonů, takže v prvních modelech by se sklo mělo objevit v následujících měsících.
 
 

Gorilla Glass DX a DX+

 
Gorilla Glass DX a DX+ jsou speciální verze skla od Corning, které se zaměřují na snížení odrazivosti až o 75 %. Určeny jsou především pro tzv. nositelná zařízení (wearables), tedy chytré hodinky a náramky s displejem. Odlesky, které ruší především nyní během slunečných dnů, výrazně snižují komfort při používání hodinek. Skla Gorilla Glass DX a DX+ mají vylepšit kontrast displeje až o polovinu ve srovnání s běžnými skly. Zároveň se tí snižují nároky na jas displeje, takže dochází také k prodloužení výdrže baterie. Gorilla Glass DX+ se od běžné verze DX odlišuje vyšší tvrdostí, která by měla být srovnatelná s „luxusními materiály“. Výrobce navíc pracuje n variantách tohoto skla určených pro smartphony.
 


reklama