Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Gorilla Glass 5: méně prasklých displejů?

21.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Corning se pochlubila pátou generací svého tvrzeného skla Gorilla Glass určeného pro mobilní zařízení. Ve srovnání s předchůdci by měl bez poškození vydržet pád z ještě větší výšky.
Řada Gorilla Glass je bezpochyby nejznámějším zástupcem odolných skel kryjících displeje našich mobilních zařízeni, jako jsou smartphony, tablety, notebooky či chytré hodinky. První generace spatřila světlo světa v roce 2007 a zaměřovala se především na odolnost proti poškrábání. Až sklo Gorilla Glass 4 uvedené před dvěma lety nebylo tak křehké, takže by mělo vydržet přibližně 80 % z výšky jednoho metru. U nejnovější páté generace posouvá výrobce laťku ještě výš, slibována je odolnost při 80 % pádů z výšky 1,6 metru na tvrdou zem. To je údajně čtyřikrát více než v případě konkurenčních produktů. I přes vysokou pevnost by si tvrzené sklo mělo zachovat své další vlastnosti, jako je odolnost proti poškrábání, optická jasnost a citlivost na dotyk.

V prvních zařízeních se Gorilla Glass 5 objeví na podzim. Těžko říct, zda po nástupu nové generace skla ubude prasklých displejů, tou nejlepší ochranou samozřejmě zůstává opatrnost a kvalitní kryt. Podle statistik spadne telefon na zem alespoň jednou ročně 85 % majitelů, ve více než polovině případů se tak stane z výšky od pasu k ramenům. K nejčastějším situacím, kdy dojde k takové nehodě je při vyndávání telefonu z kapsy či pořizování fotografií. Corning na závěr připomíná, že jeho skla Gorilla Glass už se objevila na více než 4,5 miliardy zařízeních po celém světě a jejich počet neustále roste. Celkem prý toto tvrzené sklo nalezneme v 1 800 modelech přístrojů od čtyřiceti nejvýznamnějších výrobců.

Zdroj: Corning.com
reklama