www.svetmobilne.cz
>
>

Gorilla Glass 5: méně prasklých displejů?

Gorilla Glass 5: méně prasklých displejů?
, , aktualita
Společnost Corning se pochlubila pátou generací svého tvrzeného skla Gorilla Glass určeného pro mobilní zařízení. Ve srovnání s předchůdci by měl bez poškození vydržet pád z ještě větší výšky.
K oblíbeným
reklama
Řada Gorilla Glass je bezpochyby nejznámějším zástupcem odolných skel kryjících displeje našich mobilních zařízeni, jako jsou smartphony, tablety, notebooky či chytré hodinky. První generace spatřila světlo světa v roce 2007 a zaměřovala se především na odolnost proti poškrábání. Až sklo Gorilla Glass 4 uvedené před dvěma lety nebylo tak křehké, takže by mělo vydržet přibližně 80 % z výšky jednoho metru. U nejnovější páté generace posouvá výrobce laťku ještě výš, slibována je odolnost při 80 % pádů z výšky 1,6 metru na tvrdou zem. To je údajně čtyřikrát více než v případě konkurenčních produktů. I přes vysokou pevnost by si tvrzené sklo mělo zachovat své další vlastnosti, jako je odolnost proti poškrábání, optická jasnost a citlivost na dotyk.

V prvních zařízeních se Gorilla Glass 5 objeví na podzim. Těžko říct, zda po nástupu nové generace skla ubude prasklých displejů, tou nejlepší ochranou samozřejmě zůstává opatrnost a kvalitní kryt. Podle statistik spadne telefon na zem alespoň jednou ročně 85 % majitelů, ve více než polovině případů se tak stane z výšky od pasu k ramenům. K nejčastějším situacím, kdy dojde k takové nehodě je při vyndávání telefonu z kapsy či pořizování fotografií. Corning na závěr připomíná, že jeho skla Gorilla Glass už se objevila na více než 4,5 miliardy zařízeních po celém světě a jejich počet neustále roste. Celkem prý toto tvrzené sklo nalezneme v 1 800 modelech přístrojů od čtyřiceti nejvýznamnějších výrobců.

Zdroj: Corning.com
reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace
Apple včera na své keynote představil nový tablet iPad Air. Ten si propůjčuje spoustu vlastností z většího a dražšího brášky iPad Pro. Dokonce podporuje i pero Pencil 2. generace. Najdeme zde také nový 5nm čip Apple A14 Bionic.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala