Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde

25.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
OnePlus si vybralo velmi nevhodný čas, kdy se ptát fanoušků na nejoblíbenější funkci aktuální vlajkové lodi OnePlus 6. Správci oficiálního twitterového účtu totiž snad ani nemohli čekat jinou reakci. Naprostá většina majitelů uvedla, že si na svém smartphonu nejvíce cení 3,5mm audio jacku. Ještě před pár lety naprosto základní funkce, kterou nepostrádal snad žádný smartphone. Dokonce ani iPhone. Změna ovšem přišla s iPhonem 7, který byl představen v roce 2016 a postrádal právě 3,5mm audio jack. Velmi pružně zareagovali mnozí výrobci smartphonů s Androidem, kteří se po kroku Applu osmělili a začali také vydávat telefony bez tohoto konektoru. Sluchátkový jack postupně ztrácí stále více modelů, a to především v kategorii high-endů.
 
OnePlus 6
 
OnePlus si v minulosti několikrát utahovalo z Applu i dalších výrobců, kteří se vzdali 3,5mm jacku. Naposledy letos na jaře, když bylo představováno OnePlus 6, neopomněl spoluzakladatel společnosti Carl Pei připomenout, že ačkoliv jsou k telefonu dodávána bezdrátová sluchátka, vybaven je také tradičním konektorem. V té době už ovšem musel vědět, že jeho společnost chystá příští model bez této funkce. Ano, nové OnePlus 6T bude postrádat 3,5mm sluchátkový jack. A bohužel se nejedná o žádnou spekulaci, kde je ještě šance na změnu. Tuto informaci vypustil do světa přímo Carl Pei s tím, že „nyní je ten správný čas“.
 
A na tuto budoucnost se společnost začala pomalu připravovat, nedávno oznámila cenově dostupná sluchátka s konektorem USB Type-C. OnePlus 6T by mělo být kompletně odhaleno 17. října, ale fanoušci svou nespokojenost ventilují už nyní. A právě otázka na Twitteru, kde se výrobce ptá na nejoblíbenější funkci aktuálního OnePlus 6, spustila lavinu. Netřeba dodávat, že pokud by nebyly známy plány společnosti na odstranění 3,5mm audio jacku, jako svou nejoblíbenější funkci by jej označil jen málokdo. Jiných odpovědí, jako je rychlé nabíjení Dash Charge, najdeme pod příspěvkem minimum.
 
Nezdá se příliš pravděpodobné, že by OnePlus na tuto vlnu „hejtů“ reagovalo změnou plánu. Přece jen by to ani technicky nebylo možné, neboť do uvedení na trh nejspíš nezbývá moc času. Na druhou stranu to ukazuje, že filozofie společnosti se během let změnila. Svůj první model totiž OnePlus vytvářelo právě podle názorů komunity.
 


reklama