Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlédněte si Samsung Galaxy S10+ na údajných renderech

8.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Jak by mohl vypadat očekávaný Samsung Galaxy S10+? To nám údajně prozrazuje sada obrázků od @OnLeaks, na kterých můžeme vidět čtyři zadní fotoaparáty a otvor v displeji pro duální selfie snímač.
Samsung sice své nové vlajkové lodi nejspíš nepředstaví dříve než příští rok v únoru, na internet se ovšem dostala údajná podoba největšího připravovaného modelu. Galaxy S10+ si můžeme prohlédnout na počítačových renderech, které vytvořil známý „leakster“ @OnLeaks (ve spolupráci s @91Mobiles). Jeho rendery jsou dost známé a obvykle i poměrně přesné, neboť nejčastěji při jejich tvorbě vychází z interních nákresů daného zařízení. Tento týden zveřejnil hned dvě varianty renderů Galaxy S10+. První se ukázaly jako nepřesné, proto byla záhy zveřejněna druhá verze, která se odlišuje například tenčími rámečky a čtvrtým zadním fotoaparátem.
 
 
@OnLeaks počítá s tím, že Samsung využije skleněné tělo a minimálně některé barevné varianty by měly mít oblíbený gradient. Ostatně nedávno jihokorejský výrobce představil i dvoubarevnou variantu Galaxy S9 a S9+. Displej by měl mít úhlopříčku 6,4" a všimnout si můžeme typického zakřivení na bocích i velmi tenkých rámečků, ačkoliv menší brada pod displejem zůstala. Naopak horní okraj téměř zmizel, což je zásluha především nekonvenčního umístění fotoaparátu. Nedaleko pravého horního rohu se nachází otvor, do kterého se schoval dvojitý přední fotoaparát. Připomeňme, že podobnou díru v displeji by měl mít chystaný Galaxy A8s, stejně tak Huawei Nova 4 nebo Lenovo Z5s, ale nikoliv pro duální snímač.
 
Na zádech chybí čtečka otisků prstů, neboť senzor by mohl být konečně přesunut přímo pod displej. Přehlédnout nemůžeme ani čtyři zadní fotoaparáty, které nejspíš budou mít rozdílné parametry a pro každou fotografii by tedy byl vhodný jiný snímač. Fyzické rozměry smartphonu údajně činí 157,5 x 75,0 x 7,8 mm (v místě fotoaparátu se tloušťka přiblíží k 9 mm). To jsou přitom velmi podobné hodnoty jako u letošního Galaxy S9+ (158,1 x 73,8 x 8,5 mm), které přitom disponuje menším 6,2" displejem.
 
 

Očekávané úhlopříčky displejů řady Galaxy S10

 
 
Evan Blass (@Evleaks) zveřejnil, jak velké displeje by podle výrobců krytů měly mít jednotlivé modely Galaxy S10. Oproti výše uvedeným renderům si můžeme všimnout jiného umístění otvorů předních fotoaparátů i dvou menších děr místo jedné velké v případě Galaxy S10+. Vlajkové lodě od Samsungu by tedy měly mít následující velikost displejů:
  • Galaxy S10 LIte (SM-G970F): 5,7"
  • Galaxy S10 (SM-G973F): 6,1"
  • Galaxy S10+ (SM-G975F): 6,4"


reklama