Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dvoubarevné Galaxy S9 a S9+ Polaris Blue zamíří do Evropy

27.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung reaguje na zvyšující se oblibu gradientních barev a své vlajkové lodě Galaxy S9  a Galaxy S9+ převlékl do dvoubarevného kabátku. Původně byla varianta Polaris Blue oznámena jen pro asijské trhy, ale nyní máme potvrzeno, že se dostane i do Evropy.
Letos se do módy dostaly dvoubarevné smartphony, a to především zásluhou Huawei. Byl to totiž model P20 Pro od čínského výrobce, který přišel na trh s tzv. gradientem. Konkurence zareagovala poměrně rychle a výsledkem je celá řada barevných kombinací. Připojil se dokonce i Samsung, který si to nejprve vyzkoušel u modelu střední třídy Galaxy A9. Nyní přišel čas převléknout letošní vlajkové lodě Galaxy S9 a Galaxy S9+. Stávající nabídku čtyř barevných variant doplní pátá s označením Polaris Blue. Jedná se o světle modrou, která jemně přechází do béžové či pískové.
 
 
Nové gradientní provedení bylo poprvé představeno v Číně a Jižní Korei pod názvem Ice Blue, ale tento týden bylo potvrzeno, že se dostane i na další trhy, jmenovitě do Singapuru a Německa. Pro nás je zajímavá především informace, že se nová barva vůbec dostane do Evropy. Z německého trhu to přece jen není zase tak daleko (minimálně geograficky) na český, proto je docela pravděpodobné, že Galaxy S9 Polaris Blue a Galaxy S9+ Polaris Blue brzy dostanou i do tuzemských obchodů. Jedná se o variantu se 64GB vnitřním úložištěm (naproti tomu Ice Blue pro čínský a korejský trh nabízí 128GB úložiště).
 
U našich sousedů se začne gradientní barva prodávat začátkem prosince, v dostatečném předstihu před Vánoci. Ceny přitom zůstanou stejné jako u jiných variant, tedy 849 eur (22 000 Kč) za Galaxy S9 a 949 eur (24 600 Kč) za Galaxy S9+.
 
 

Galaxy Note 9 v barvě prvního sněhu

 
 
Samsung si nejspíš oblíbil „zimní“ barevné varianty a oznámil bílý Galaxy Note 9 s označením First Snow White. Prodej také odstartuje začátkem prosince, ale v tuto chvíli pouze na Taiwanu. Zákazníci najdou v balení také dotykové pero S Pen v bílé barvě a při nákupu do konce roku získají jako dárek bezdrátovou nabíječku. Za 128GB variantu zaplatí zájemci 30 900 taiwanských dolarů, v přepočtu asi 23 000 Kč bez DPH. Počet barevných variant modelu Galaxy Note 9 se tímto zvýšil na pět.
 
Zdroj: gsmarena.com (1, 2)


reklama