Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy A9 se čtyřmi zadními fotoaparáty vstoupil na český trh

24.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung začal v českých obchodech prodávat Galaxy A9 (2018), první telefon na světě se čtveřicí zadních fotoaparátů. Cena ovšem zájemce rozhodně nepotěší. Ačkoliv se jedná o model střední třídy, je dražší než mnohé vlajkové lodě.
Duální fotoaparát dnes najdeme i u cenově dostupných telefonů a pomalu se rozšiřuje nabídka modelů se třemi zadními fotoaparáty. Samsung se ovšem rozhodl předběhnout konkurenci a letos v říjnu představil první smartphone světa vybavený čtyřmi fotoaparáty na zádech. A překvapivě se nejedná o vlajkovou loď, ale model střední třídy Galaxy A9 (přesněji Galaxy A9 2018). Nyní tento telefon vstupuje na český trh. Zájemci mohou vybírat mezi konzervativnější černou a výraznější gradientní modrou s názvem Lemonade Blue, která jemně mění svůj odstín do světle zelené. Růžovou variantu v tuzemských obchodech neseženete. Velmi nepříjemně ovšem překvapí cena, která byla stanovena na 14 999 Kč. Za tuto cenu přitom můžete mít některou z vlajkových lodí konkurence, mnohdy přitom ještě výrazně levněji.
 
 
Na druhou stranu, Galaxy A9 svou fotografickou výbavou překoná mnohé špičkové modely. Každý ze čtyř fotoaparátů má svůj úkol:
  • 24MPx hlavní modul je určen pro snímky za různých světelných podmínek.
  • 8MPx modul se vyznačuje širokým úhlem záběru.
  • 10MPx modul funguje jako dvojnásobný optický zoom.
  • A nakonec 5MPx modul umožňuje měnit selektivní hloubku ostrosti fotek.
K tomu všemu je přítomná umělá inteligence, která rozpozná fotografovanou scénu a upraví podle toho nastavení snímku. Pátý snímač, tentokrát 24MPx, nalezneme na přední straně. Hned pod ním se rozkládá 6,3" Super AMOLED displej s rozlišením 2220 x 1080 pixelů (Full HD+) a tenkými rámečky, navíc se výrobce obešel bez kontroverzního výřezu. Osmijádrový Qualcomm Snapdragon 660 nabídne slušný výkon, i když v této cenové kategorii bychom čekali přece jen lepší procesor. Na druhou stranu, v případě pamětí Samsung rozhodně nešetřil, takže Galaxy A9 dostal do vínku 6GB operační paměť a 128GB vnitřní úložiště (s rozšířením pomocí až 512GB microSD karty). Druhá SIM karta dostala svůj vlastní slot, takže není nutné se rozhodovat mezi paměťovkou a funkcionalitou Dual SIM.
 
V líbivém skleněném těle se ukrývá baterie o kapacitě 3 800 mAh, která nabízí rychlé nabíjení přes port USB Type-C. K zabezpečení lze využít rozpoznání obličeje nebo čtečku otisků prstů. Předinstalován je ještě Android Oreo, ale snad se uživatelé brzy dočkají aktualizace na Android Pie.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama