www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Řada Lenovo Phab 2 neobdrží aktualizaci na Android Nougat

Řada Lenovo Phab 2 neobdrží aktualizaci na Android Nougat
, , aktualita
Lenovo na svých stránkách zveřejnilo nepříjemnou zprávu pro majitele všech modelů z řady Phab 2. Čínský výrobce totiž neplánuje pro žádný z těchto phabletů vydat aktualizaci na Android 7.0 Nougat, zůstanou tak na současné verzi operačního systému.reklama
Náš velký přehled aktualizací se neustále plní novými smartphony, které obdržely Android Nougat, ne vždy však mohou zprávy týkající se tohoto tématu jen pozitivní. Lenovo nedávno doplnilo tabulku na svých internetových stránkách, kde informuje uživatele o softwarových aktualizacích pro své telefony s Androidem. U všech modelů z řady Phab 2 se bohužel objevila zpráva, že pro ně není plánován žádný další update. Phablety tedy zůstanou na současné verzi operačního systému, kterou je Android 6.0 Marshmallow. jejich uživatelé mohou zapomenout na Android Nougat, nebo dokonce budoucí Android O. Zpráva se týká následujících zařízení:
  • Lenovo Phab 2
  • Lenovo Phab 2 Plus
  • Lenovo Phab 2 Pro
Ano, v seznamu nalezneme také Lenovo Phab 2 Pro, tedy nejvyšší model z celé řady a první smartphone na světě podporující platformu rozšířené reality Google Tango. Ani úzká spolupráce s Googlem však nemusí znamenat, že výrobce bude daný model pečlivě aktualizovat. Asi není třeba dodávat, že žádné aktualizace se nedočká ani první generace řady Phab, která zůstane na Androidu 5.0 Lollipop. Uživatelé telefonů Phab 2 se buď musejí smířit s tím, že už nedostanou žádnou novou aktualizaci, nebo se mohou začít poohlížet po novém přístroji. Vzhledem k docela nízkému stáří těchto modelů je to však možná předčasné. Informace o ukončení softwarové podpory měla přibýt také u dvou modelů tabletů. Lenovo Tab 3 7 Essential si musí vystačit s Androidem 5.0 Lollipop a Lenovo Tab 3 10 Bussines zase s Androidem 6.0 Marshmallow.
 
 
Lenovo Phab 2 Pro
 
Odstřihnutí hned několika nedávných modelů od aktualizací, z nichž některé můžeme řadit mezi high-endy, rozhodně není dobrá vizitka pro výrobce. Na druhou stranu Lenovo nabízí většinu svých telefonů už pod značkou Moto, a tyto modely zatím aktualizuje poměrně svědomitě. Lenovo navíc nedávno oznámilo, že přestane používat uživatelskou nadstavbu Vibe UI u všech svých budoucích smartphonů s Androidem. Čistý Android přináší řadu výhod a jednou z nich jsou jednodušší aktualizace. První vlaštovkou je model Lenovo K8 Note, který byl představen na indickém trhu s Androidem 7.1.1 Nougat a výrobce u něj přislíbil budoucí aktualizaci na Android O.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik