www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Řada Lenovo Phab 2 neobdrží aktualizaci na Android Nougat

Řada Lenovo Phab 2 neobdrží aktualizaci na Android Nougat
, , aktualita
Lenovo na svých stránkách zveřejnilo nepříjemnou zprávu pro majitele všech modelů z řady Phab 2. Čínský výrobce totiž neplánuje pro žádný z těchto phabletů vydat aktualizaci na Android 7.0 Nougat, zůstanou tak na současné verzi operačního systému.reklama
Náš velký přehled aktualizací se neustále plní novými smartphony, které obdržely Android Nougat, ne vždy však mohou zprávy týkající se tohoto tématu jen pozitivní. Lenovo nedávno doplnilo tabulku na svých internetových stránkách, kde informuje uživatele o softwarových aktualizacích pro své telefony s Androidem. U všech modelů z řady Phab 2 se bohužel objevila zpráva, že pro ně není plánován žádný další update. Phablety tedy zůstanou na současné verzi operačního systému, kterou je Android 6.0 Marshmallow. jejich uživatelé mohou zapomenout na Android Nougat, nebo dokonce budoucí Android O. Zpráva se týká následujících zařízení:
  • Lenovo Phab 2
  • Lenovo Phab 2 Plus
  • Lenovo Phab 2 Pro
Ano, v seznamu nalezneme také Lenovo Phab 2 Pro, tedy nejvyšší model z celé řady a první smartphone na světě podporující platformu rozšířené reality Google Tango. Ani úzká spolupráce s Googlem však nemusí znamenat, že výrobce bude daný model pečlivě aktualizovat. Asi není třeba dodávat, že žádné aktualizace se nedočká ani první generace řady Phab, která zůstane na Androidu 5.0 Lollipop. Uživatelé telefonů Phab 2 se buď musejí smířit s tím, že už nedostanou žádnou novou aktualizaci, nebo se mohou začít poohlížet po novém přístroji. Vzhledem k docela nízkému stáří těchto modelů je to však možná předčasné. Informace o ukončení softwarové podpory měla přibýt také u dvou modelů tabletů. Lenovo Tab 3 7 Essential si musí vystačit s Androidem 5.0 Lollipop a Lenovo Tab 3 10 Bussines zase s Androidem 6.0 Marshmallow.
 
 
Lenovo Phab 2 Pro
 
Odstřihnutí hned několika nedávných modelů od aktualizací, z nichž některé můžeme řadit mezi high-endy, rozhodně není dobrá vizitka pro výrobce. Na druhou stranu Lenovo nabízí většinu svých telefonů už pod značkou Moto, a tyto modely zatím aktualizuje poměrně svědomitě. Lenovo navíc nedávno oznámilo, že přestane používat uživatelskou nadstavbu Vibe UI u všech svých budoucích smartphonů s Androidem. Čistý Android přináší řadu výhod a jednou z nich jsou jednodušší aktualizace. První vlaštovkou je model Lenovo K8 Note, který byl představen na indickém trhu s Androidem 7.1.1 Nougat a výrobce u něj přislíbil budoucí aktualizaci na Android O.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala