Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Řada Lenovo Phab 2 neobdrží aktualizaci na Android Nougat

10.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo na svých stránkách zveřejnilo nepříjemnou zprávu pro majitele všech modelů z řady Phab 2. Čínský výrobce totiž neplánuje pro žádný z těchto phabletů vydat aktualizaci na Android 7.0 Nougat, zůstanou tak na současné verzi operačního systému.
Náš velký přehled aktualizací se neustále plní novými smartphony, které obdržely Android Nougat, ne vždy však mohou zprávy týkající se tohoto tématu jen pozitivní. Lenovo nedávno doplnilo tabulku na svých internetových stránkách, kde informuje uživatele o softwarových aktualizacích pro své telefony s Androidem. U všech modelů z řady Phab 2 se bohužel objevila zpráva, že pro ně není plánován žádný další update. Phablety tedy zůstanou na současné verzi operačního systému, kterou je Android 6.0 Marshmallow. jejich uživatelé mohou zapomenout na Android Nougat, nebo dokonce budoucí Android O. Zpráva se týká následujících zařízení:
  • Lenovo Phab 2
  • Lenovo Phab 2 Plus
  • Lenovo Phab 2 Pro
Ano, v seznamu nalezneme také Lenovo Phab 2 Pro, tedy nejvyšší model z celé řady a první smartphone na světě podporující platformu rozšířené reality Google Tango. Ani úzká spolupráce s Googlem však nemusí znamenat, že výrobce bude daný model pečlivě aktualizovat. Asi není třeba dodávat, že žádné aktualizace se nedočká ani první generace řady Phab, která zůstane na Androidu 5.0 Lollipop. Uživatelé telefonů Phab 2 se buď musejí smířit s tím, že už nedostanou žádnou novou aktualizaci, nebo se mohou začít poohlížet po novém přístroji. Vzhledem k docela nízkému stáří těchto modelů je to však možná předčasné. Informace o ukončení softwarové podpory měla přibýt také u dvou modelů tabletů. Lenovo Tab 3 7 Essential si musí vystačit s Androidem 5.0 Lollipop a Lenovo Tab 3 10 Bussines zase s Androidem 6.0 Marshmallow.
 
 
Lenovo Phab 2 Pro
 
Odstřihnutí hned několika nedávných modelů od aktualizací, z nichž některé můžeme řadit mezi high-endy, rozhodně není dobrá vizitka pro výrobce. Na druhou stranu Lenovo nabízí většinu svých telefonů už pod značkou Moto, a tyto modely zatím aktualizuje poměrně svědomitě. Lenovo navíc nedávno oznámilo, že přestane používat uživatelskou nadstavbu Vibe UI u všech svých budoucích smartphonů s Androidem. Čistý Android přináší řadu výhod a jednou z nich jsou jednodušší aktualizace. První vlaštovkou je model Lenovo K8 Note, který byl představen na indickém trhu s Androidem 7.1.1 Nougat a výrobce u něj přislíbil budoucí aktualizaci na Android O.
 


reklama