www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Řada Lenovo Phab 2 neobdrží aktualizaci na Android Nougat

Řada Lenovo Phab 2 neobdrží aktualizaci na Android Nougat
, , aktualita
Lenovo na svých stránkách zveřejnilo nepříjemnou zprávu pro majitele všech modelů z řady Phab 2. Čínský výrobce totiž neplánuje pro žádný z těchto phabletů vydat aktualizaci na Android 7.0 Nougat, zůstanou tak na současné verzi operačního systému.reklama
Náš velký přehled aktualizací se neustále plní novými smartphony, které obdržely Android Nougat, ne vždy však mohou zprávy týkající se tohoto tématu jen pozitivní. Lenovo nedávno doplnilo tabulku na svých internetových stránkách, kde informuje uživatele o softwarových aktualizacích pro své telefony s Androidem. U všech modelů z řady Phab 2 se bohužel objevila zpráva, že pro ně není plánován žádný další update. Phablety tedy zůstanou na současné verzi operačního systému, kterou je Android 6.0 Marshmallow. jejich uživatelé mohou zapomenout na Android Nougat, nebo dokonce budoucí Android O. Zpráva se týká následujících zařízení:
  • Lenovo Phab 2
  • Lenovo Phab 2 Plus
  • Lenovo Phab 2 Pro
Ano, v seznamu nalezneme také Lenovo Phab 2 Pro, tedy nejvyšší model z celé řady a první smartphone na světě podporující platformu rozšířené reality Google Tango. Ani úzká spolupráce s Googlem však nemusí znamenat, že výrobce bude daný model pečlivě aktualizovat. Asi není třeba dodávat, že žádné aktualizace se nedočká ani první generace řady Phab, která zůstane na Androidu 5.0 Lollipop. Uživatelé telefonů Phab 2 se buď musejí smířit s tím, že už nedostanou žádnou novou aktualizaci, nebo se mohou začít poohlížet po novém přístroji. Vzhledem k docela nízkému stáří těchto modelů je to však možná předčasné. Informace o ukončení softwarové podpory měla přibýt také u dvou modelů tabletů. Lenovo Tab 3 7 Essential si musí vystačit s Androidem 5.0 Lollipop a Lenovo Tab 3 10 Bussines zase s Androidem 6.0 Marshmallow.
 
 
Lenovo Phab 2 Pro
 
Odstřihnutí hned několika nedávných modelů od aktualizací, z nichž některé můžeme řadit mezi high-endy, rozhodně není dobrá vizitka pro výrobce. Na druhou stranu Lenovo nabízí většinu svých telefonů už pod značkou Moto, a tyto modely zatím aktualizuje poměrně svědomitě. Lenovo navíc nedávno oznámilo, že přestane používat uživatelskou nadstavbu Vibe UI u všech svých budoucích smartphonů s Androidem. Čistý Android přináší řadu výhod a jednou z nich jsou jednodušší aktualizace. První vlaštovkou je model Lenovo K8 Note, který byl představen na indickém trhu s Androidem 7.1.1 Nougat a výrobce u něj přislíbil budoucí aktualizaci na Android O.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik