www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony

Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
, , aktualita
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden proběhla v San Francisku vývojářská konference Google I/O 2017, kde americká společnost oznámila některé své novinky a není nic překvapivého, že poměrně důležitou roli si zahrál Android. Už před pár týdny byla oznámena nová verze Android O, která má přinést například režim „obraz v obraze“, notifikační kanály či automatické vyplňování údajů v aplikacích. Na Google I/O byl potvrzen termín vydání, kterým má být opět konec léta. To znamená, že pro zařízení Nexus a Pixel bude nová verze vydána snad už v září.

Kromě již dříve oznámených novinek se Android O pochlubí znatelným zrychlením v oblasti bootování systému, což znamená svižnější start. Zvýšení rychlosti bychom měli pozorovat také v případě samotného běhu aplikací. Například aplikace Tabulky Google (Sheets), která byla dříve kritizována pro problémy s výkonem, by měla být na Android O až o 119 % rychlejší, jak tvrdí interní benchmark Googlu. Naopak nižší by měly být nároky na baterii, a to především díky přísnějším pravidlům, co mohou provádět aplikace na pozadí.

Vývojáři také získají lepší přehled o tom, co způsobuje, že jejich aplikace často padá, je pomalá nebo spotřebovává příliš mnoho energie. Zároveň budou mít k dispozici tipy, jak svou aplikaci v těchto oblastech vylepšit. Pokud bude například aplikace často padat, bude ji Google penalizovat tak, že ji ve svém obchodě zobrazí na spodních místech. Uživatelé zase získají větší kontrolu nad bezpečností. Nový nástroj Google Play Protect umožní zobrazit informaci, kdy byla provedeno poslední skenování aplikací kvůli škodlivému kódu, a případně jej ručně spustit. Jedná se tedy o rozšíření již existující funkce v Google Play, která však zatím funguje prakticky bez vědomí uživatele.

Řada uživatelů jistě ocení také nové emotikony. Sada Emoji 5.0, která se objeví v Androidu O, už nebude obsahovat podivné tvary jako předchozí verze, ale běžněji vypadající kulaté „smajlíky“. Googlu také rozšíří počet částí systému, které budou moct být aktualizovány skrze Služby Google Play (Google Play Services). Od Androidu O tímto způsobem bude možné updatovat také grafické ovladače, a bude tak možné obejít složitý aktualizační proces, který zahrnuje schvalování výrobci smartphonů i mobilními operátory.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala