www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony

Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
, , aktualita
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden proběhla v San Francisku vývojářská konference Google I/O 2017, kde americká společnost oznámila některé své novinky a není nic překvapivého, že poměrně důležitou roli si zahrál Android. Už před pár týdny byla oznámena nová verze Android O, která má přinést například režim „obraz v obraze“, notifikační kanály či automatické vyplňování údajů v aplikacích. Na Google I/O byl potvrzen termín vydání, kterým má být opět konec léta. To znamená, že pro zařízení Nexus a Pixel bude nová verze vydána snad už v září.

Kromě již dříve oznámených novinek se Android O pochlubí znatelným zrychlením v oblasti bootování systému, což znamená svižnější start. Zvýšení rychlosti bychom měli pozorovat také v případě samotného běhu aplikací. Například aplikace Tabulky Google (Sheets), která byla dříve kritizována pro problémy s výkonem, by měla být na Android O až o 119 % rychlejší, jak tvrdí interní benchmark Googlu. Naopak nižší by měly být nároky na baterii, a to především díky přísnějším pravidlům, co mohou provádět aplikace na pozadí.

Vývojáři také získají lepší přehled o tom, co způsobuje, že jejich aplikace často padá, je pomalá nebo spotřebovává příliš mnoho energie. Zároveň budou mít k dispozici tipy, jak svou aplikaci v těchto oblastech vylepšit. Pokud bude například aplikace často padat, bude ji Google penalizovat tak, že ji ve svém obchodě zobrazí na spodních místech. Uživatelé zase získají větší kontrolu nad bezpečností. Nový nástroj Google Play Protect umožní zobrazit informaci, kdy byla provedeno poslední skenování aplikací kvůli škodlivému kódu, a případně jej ručně spustit. Jedná se tedy o rozšíření již existující funkce v Google Play, která však zatím funguje prakticky bez vědomí uživatele.

Řada uživatelů jistě ocení také nové emotikony. Sada Emoji 5.0, která se objeví v Androidu O, už nebude obsahovat podivné tvary jako předchozí verze, ale běžněji vypadající kulaté „smajlíky“. Googlu také rozšíří počet částí systému, které budou moct být aktualizovány skrze Služby Google Play (Google Play Services). Od Androidu O tímto způsobem bude možné updatovat také grafické ovladače, a bude tak možné obejít složitý aktualizační proces, který zahrnuje schvalování výrobci smartphonů i mobilními operátory.

Zdroj: Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala