Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo vsadí na čistý Android, opustí nadstavbu Vibe Pure UI

4.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo dnes přislo se zprávou, která potěší většinu uživatelů. Všechny budoucí telefony této značky budou postrádat uživatelskou nadstavbu Vibe Pure UI, místo toho dostanou čistý Android s minimálními úpravami, jak jej známe třeba z modelů Moto.
Motoroly si dnes spojujeme s neupraveným Androidem bez uživatelských nadstaveb a výraznějších úprav. A brzy bychom si tak měli spojovat rovněž telefony od Lenova, které už několik let vlastní Motorolu. Právě u nyní se nejspíš Lenovo inspirovalo, všechny budoucí telefony tedy budou mít čistý Android, který prakticky totožný s tím, který nalezneme v Pixelech od Googlu. Čínský výrobce tedy končí s vývojem uživatelské nadstavby Vibe Pure UI, jak oznámil šéf marketingu Anuj Sharma z indické pobočky Lenova. Společnost údajně po 11 měsíců naslouchala názorům svých uživatelů na software a zjistila, že většina z nich chce neupravený Android. Lenovo tím sice přijde o většinu možností přizpůsobení svých telefonů po softwarové stránce a tím i dalšího odlišení od konkurence, ale na druhou stranu tento přechod přinese řadu výhod uživatelům, kteří se mohou těšit na častější a rychlejší softwarové aktualizace, s čímž jsou samozřejmě spojeny nové funkce i opravy bezpečnostních chyb.
 
 
Lenovo K6 Note
 
Přesto si Lenovo neodpustí pár drobností, které jeho telefony budou odlišovat. Jedná se především o technologie vylepšení zvuku Dolby Atmos a TheaterMax. Většina uživatelů jistě přechod na čistý Android ocení, na domácím čínském trhu si však uživatelé budou nejspíš zvykat obtížněji. Právě zde jsou totiž v oblibě mohutné uživatelské nadstavby (např. MIUI od Xiaomi), které mají mnoho možností přizpůsobení a výrazné barvy, jejich autoři přitom obvykle hledají inspiraci u Apple iOS. Jak však poznamenal Anuj Sharma, v Indii a naprosté většině dalších světových zemí preferují uživatelé spíše operační systém bez výrazných zásahů výrobce.
 
Prvním smartphonem, který přijde na trh po této změně, je Lenovo K8 Note. Na indickém trhu by měl být tento nástupce modelu Lenovo K6 Note představen 9. srpna, a to s čistým Androidem 7.1.1 Nougat. V budoucnu navíc obdrží (stejně jako všechny ostatní letošní telefony z řady K) aktualizaci na Android O. K předpokládané výbavě modelu K8 Note patří 5,5" Full HD displej, procesor MediaTek Helio X20 a 4GB RAM, dostupnost v Evropě však prozatím nebyla potvrzena.
 


reklama