www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aktualizace na Android O nejspíš odstartují začátkem srpna

Aktualizace na Android O nejspíš odstartují začátkem srpna
, , aktualita
Zatímco většina uživatelů ještě ani nedostala aktualizaci na Android Nougat, někteří už netrpělivě vyhlížejí Android O. Update nejprve vyjde v srpnu pro telefony Pixel od Googlu. Objevily se také náznaky, že nová verze bude mít číselné označení 8.0.
K oblíbeným
reklama
Google prohlásil, že vydá finální Android O koncem letošního léta, spekulovalo se tedy o srpnu až září. Nyní se na internetu objevil o něco přesnější termín, který zveřejnil na svém Twitteru redaktor David Ruddock ze serveru Android Police. Podle něj vyjde aktualizace na Android O první nebo druhý srpnový týden. Půjde přitom o update šířený tzv. OTA cestou, to znamená bezdrátově přes Wi-Fi, který bude nejprve určen pro smartphony Pixel a Pixel XL od Googlu. Ve tweetu sice nejsou zmiňovány zařízení Nexus, ale aktualizace jistě vyjde i pro ně. Není však jasné, zda ve stejný termín, nebo o něco později.
 
 
 
 
Pokud plánovaný temrín vydání porovnáme s loňským rokem, bude v letošním roce Google o něco rychlejší než v případě Androidu N. David Ruddock uvádí, že informace pochází z důvěryhodného zdroje, ale časový plán se samozřejmě může změnit. Pokud by například vývojáři narazili na nějkaý závažný problém, mohl by se termín o pár týdnů posunout. Počkejme si tedy na samotné vyjádření Googlu v této věci, kterého se snad dočkáme co nejdříve. Brzy se snad dozvíme také název, pod kterým bude nová verze Androidu prezentována. Zatím víme pouze to, že bude jméno bude začínat na písmeno O. A pokud se bude americká společnost držet tradice, půjde o název inspirovaný nějakou sladkostí.
 
Prozatím neexistují žádné indicie, které by naznačovaly plný název nového operačního systému. V internetových anketách však mezi fanoušky prozatím jasně vede označení Android Oreo vycházející z populární značky sušenek. Nebylo by to poprvé, co by Google použil jméno vycházející z nějaké známé značky sladkostí. Stačí vzpomenout na Android 4.4 KitKat představený v roce 2013. Před pár dny se také objevila informace, že Android O ponese číselné označení 8.0. Náznak se objevil v APK aplikace Fotky Google i přímo na ývojářské konferenci Google I/O 2017, kde se na prezenovaných screenshotech objevil čas 8:00. Drobný, ale nejspíš všeříkající detail.
 
 

Android O pro ostatní smartphony a tablety?


Aktualizace na Android O, nebo chcete-li Android 8.0, vyjde také pro mnoho dalších modelů od ostatních výrobců, ale rozhodně se tak nestane hned v srpnu. Spíše lze očekávat, že nejrychlejší společnosti vydají update do konce letošního roku. Nokia a OnePlus jsou první značky, které přislíbyly aktualizaci na Android O. Pokud ještě stále čekáte na Android 7.0/7.1 Nougat, může se vám hodit náš pravidelně doplňovaný seznam smartphonů a tabletů s aktualizacemi.
 
reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala