Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace na Android O nejspíš odstartují začátkem srpna

8.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Zatímco většina uživatelů ještě ani nedostala aktualizaci na Android Nougat, někteří už netrpělivě vyhlížejí Android O. Update nejprve vyjde v srpnu pro telefony Pixel od Googlu. Objevily se také náznaky, že nová verze bude mít číselné označení 8.0.
Google prohlásil, že vydá finální Android O koncem letošního léta, spekulovalo se tedy o srpnu až září. Nyní se na internetu objevil o něco přesnější termín, který zveřejnil na svém Twitteru redaktor David Ruddock ze serveru Android Police. Podle něj vyjde aktualizace na Android O první nebo druhý srpnový týden. Půjde přitom o update šířený tzv. OTA cestou, to znamená bezdrátově přes Wi-Fi, který bude nejprve určen pro smartphony Pixel a Pixel XL od Googlu. Ve tweetu sice nejsou zmiňovány zařízení Nexus, ale aktualizace jistě vyjde i pro ně. Není však jasné, zda ve stejný termín, nebo o něco později.
 
 
 
 
Pokud plánovaný temrín vydání porovnáme s loňským rokem, bude v letošním roce Google o něco rychlejší než v případě Androidu N. David Ruddock uvádí, že informace pochází z důvěryhodného zdroje, ale časový plán se samozřejmě může změnit. Pokud by například vývojáři narazili na nějkaý závažný problém, mohl by se termín o pár týdnů posunout. Počkejme si tedy na samotné vyjádření Googlu v této věci, kterého se snad dočkáme co nejdříve. Brzy se snad dozvíme také název, pod kterým bude nová verze Androidu prezentována. Zatím víme pouze to, že bude jméno bude začínat na písmeno O. A pokud se bude americká společnost držet tradice, půjde o název inspirovaný nějakou sladkostí.
 
Prozatím neexistují žádné indicie, které by naznačovaly plný název nového operačního systému. V internetových anketách však mezi fanoušky prozatím jasně vede označení Android Oreo vycházející z populární značky sušenek. Nebylo by to poprvé, co by Google použil jméno vycházející z nějaké známé značky sladkostí. Stačí vzpomenout na Android 4.4 KitKat představený v roce 2013. Před pár dny se také objevila informace, že Android O ponese číselné označení 8.0. Náznak se objevil v APK aplikace Fotky Google i přímo na ývojářské konferenci Google I/O 2017, kde se na prezenovaných screenshotech objevil čas 8:00. Drobný, ale nejspíš všeříkající detail.
 
 

Android O pro ostatní smartphony a tablety?


Aktualizace na Android O, nebo chcete-li Android 8.0, vyjde také pro mnoho dalších modelů od ostatních výrobců, ale rozhodně se tak nestane hned v srpnu. Spíše lze očekávat, že nejrychlejší společnosti vydají update do konce letošního roku. Nokia a OnePlus jsou první značky, které přislíbyly aktualizaci na Android O. Pokud ještě stále čekáte na Android 7.0/7.1 Nougat, může se vám hodit náš pravidelně doplňovaný seznam smartphonů a tabletů s aktualizacemi.
 
reklama