Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo Tab 3: tablety s Androidem pro rodinu či firmu

24.2.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na MWC 2016 si svou premiéru odbyla také trojice cenově dostupných tablety od Lenova. Tab 3 7 a Tab 3 8 jsou určeny pro běžné pužívání, třeba jako rodinný tablet, ke kterému mají přístup i děti. Tab 3 10 Business je oproti tomu zaměřen na podnikovou sféru.

Lenovo Tab 3 7 a Lenovo Tab 3 8


Lenovo Tab 3 7, nejmenší a zároveň nejlevnější z novinek, spoléhá na 7“ LCD displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů a nepatrně větší Tab 3 8 je vybaven 8“ IPS panelem o rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů. V obou případech se jedná o cenově dostupné a univerzální tablety, které své využití najdou při sledování filmů, prohlížení internetových stránek nebo hraní her. Vhodné jsou především jako tablety pro rodinu a děti, v těchto případech přijde vhod podpora více uživatelských účtů a dětský režim, každý z účtů má navíc přiřazen vlastní prostor v interním úložišti.

Oba modely budou k dostání v několika barevných variantách, na své si přijdou i zájemci o výraznější barevná provedení. Především ti, kteří tablet svěří do rukou dětem, jistě ocení zvýšenou odolnost proti dešti či polití vodou potvrzenou certifikací IP52. Výrobce použil nejnovější operační systém Android 6.0 Marshmallow, do kterého byly předinstalovány aplikace a hry určené především pro nejmenší uživatele. Za zmínku stojí také funkce tzv. adaptivního displeje, který filtruje modré světlo, čímž zabraňuje únavě očí a problémům s usínáním.

Tab 3 7 i Tab 3 8 jsou poháněny čtyřjádrovým, 64bitovým procesorem od MediaTeku na frekvenci až 1,0 GHz, který je doplněn o 1GB RAM. Je tedy jasné, že v oblasti výkonu tyto tablety rozhodně díru do světa neudělají, nenáročným uživatelům to ale jistě bude stačit. Interní paměť má velikost 16 GB, menší z modelů bude k dostání také v 8GB variantě. Co se týče fotoaparátů, nabídnou tablety hned dva, i když jen ty nejzákladnější – 5MPx zadní a 2MPx přední.

V oblasti konektivity samozřejmě nechybí technologie jako Wi-Fi a Bluetooth, volitelně bude k dispozici také podpora mobilních sítí včetně LTE (4G). Kvalitnější zvuk by měla zajistit technologie Dolby Atmos. Nakonec zbývá zmínit ještě kapacitu baterie, která je podle očekávání u obou modelů rozdílná – osmipalcový nabídne 4290mAh, sedmipalcový si vystačí s 3450mAh. Lenovo Tab 3 7 se bude prodávat za cenu od 79 dolarů (1 900 Kč bez DPH) a Tab 3 8 od 99 dolarů (2 400 Kč bez DPH). Zahájení prodeje je plánováno na červenec.


Lenovo Tab 3 10 Business


Lenovo Tab 3 10 Business míří zcela opačným směrem než dva předchozí modely. Největší z novinek totiž není primárně určena pro rodinnou zábavu, ale sloužit by měla spíše jako pracovní nástroj. Tablet je vybaven 10,1“ IPS displejem s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, který je před poškrábáním chráněn odolným sklem Gorilla Glass. Uvnitř tepe čtyřjádrový, 64bitový procesor od MediaTeku taktovaný na 1,3 GHz. RAM má v závislosti na zvolené variantě velikost 2 nebo 3 GB, v případě interní paměti je pak možné narazit na verzi s 32 nebo 64 GB.

V oblasti konektivity je připraveno dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth, NFC nebo GPS, volitelně pak LTE (4G). Za zmínku stojí třeba také port RJ45. Cílení na podnikovou sféru tablet potvrzuje také podporou hardwarového šifrování a dalších bezpečnostních vychytávek, které umožňují mimo jiné chránit firemní sít nebo zaměstnavateli sledovat pohyb jednotlivých zařízení. Operačním systémem je Android 6.0 Marshmallow s nástrojem Android for Work, který umožňuje na tabletu oddělit pracovní život od osobního.

Lenovo Tab 3 10 Business se v neposlední řadě chlubí odolností pro polití, dvojicí stereo reproduktorů nebo baterií o kapacitě 7 000 mAh. I poslední novinka by se na trh měla dostat letos v červenci, přičemž bude začínat na 199 dolarech, v přepočtu asi 4 900 Kč bez DPH.

Zdroj: Androidcommunity.com
reklama