Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Novinky o Galaxy S8: evropské ceny a obrázky tří barevných variant

19.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Koncem tohoto týdne unikly na internet další podrobnosti o dlouho očekávané vlajkové lodi Samsung Galaxy S8. Dostupný by měl být minimálně ve třech barevných variantách a odhaleny byly také evropské ceny či výsledek benchmarku AnTuTu.
Přibližně deset dní nás dělí od představení jednoho z nejočekávanějších smartphonů letošního roku. Samsung Galaxy S8 bude představen 29. března, ale většinu informací o této vlajkové lodi známe už nyní díky spolehlivým zdrojům. K těm vůbec nejaktivnějším patří bezpochyby novinář Evan Blass, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @Evleaks. Byl to právě on, kdo v minulosti zveřejnil například první oficiální render Galaxy S8. Nyní publikoval několik dalších obrázků, které tentokrát ukazují tři barevné varianty telefonu – černou Black Sky, fialovošedou Orchid Grey a stříbrnou Arctic Silver.
Nahoře jsou tři barevné varianty Galaxy S8, pod ním Galaxy S8+


Podle předchozích spekulací by mělo být dostupné také čtvrté barevné provedení, a to světle modrá Coral Blue. Uniklé rendery bohužel ukazují pouze přední a boční strany zařízení, takže nám příliš neodhalují konkrétní barevné odstíny.

Ještě než začnete vybírat barvu, je vhodné zmínit předpokládané ceny Galaxy S8, které možná leckoho odradí od nákupu. Základní Galaxy S8 by se mělo na evropských trzích prodávat za 799 eur (21 600 Kč), větší Galaxy S8+ má potom stát dokonce 899 eur (24 300 Kč). Konkrétní české ceny se samozřejmě mohou lišit, ale větší rozdíl než v řádu stokorun bychom neměli očekávat. Na druhou stranu ani dvojice Galaxy S7 a S7 Edge nepatří zrovna k cenově dostupným modelům, a tak jsme mohli vysokou cenu očekávat i u nástupců. S finálními verdikty si ovšem počkejme na oficiální potvrzení cen od Samsungu.

„Es osmička“ se objevila také na dalších fotografiích, které ukazují přední i zadní stranu leskle černé barevné varianty. Na snímcích je jak 5,8“ Galaxy S8, tak 6,1“ Galaxy S8+, velikost obou modelů si tak můžeme porovnat. A objevil se také údaj z benchmarku AnTuTu, který hovoří o výsledku 205 284 bodů. Pokud se jedná o reálný výsledek, překonává Galaxy S8 dosavadního rekordmana, kterým bylo OnePlus 3T se 162 423 body. Není ovšem jasné, zda byla testována verze s procesorem Exynos 8895 nebo Snapdragon 835.

Samsung Galaxy S8 se má dále pochlubit displejem s rozlišením 2960 x 1440 pixelů, 4GB RAM nebo 12MPx zadním fotoaparátem. Chybět by nemusela ani část displeje citlivá na tlak. Podle nedávných spekulací bude uvedení novinky na trh o týden odloženo.

Zdroj: Phonearena.com
reklama