Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 na prvním oficiálním renderu. K představení dojde 29. března

1.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Podle očekávání nebyl na veletrhu MWC 2017 odhalen Samsung Galaxy S8, místo toho korejský výrobce jen potvrdil datum představení. Chystaná vlajková loď se mezitím díky @evleaks dostala na internet prostřednictvím oficiálního renderu.
Samsung už dříve avizoval, že na Mobile World Congress svou novou vlajkovou loď nepředstaví, alespoň nám však v Barceloně prozradí datum představení. A opravdu nám jihokorejský výrobce z nových zařízení odhalil jen tablety Galaxy Tab S3 a Galaxy Book, ale došlo i na slibovaný termín. Další akce s názvem Unpacked se uskuteční 29: března 2017 v New Yorku a její hvězdou bude bezpochyby Samsung Galaxy S8 spolu se svým větším sourozencem Galaxy S8+.

Podoba dlouho očekávaného smartphonu už na internet unikla nespočetněkrát. většinou se však jednalo o méně kvalitní fotografie, mnohdy jsme dokonce museli pochybovat o jejich pravosti. Rendery se zatím objevovaly jen neoficiální, když se někdo z fanoušků rozhodl ztvárnit svou představu. Novinář Evan Blass, známý pod přezdívkou @evleaks, kterého našim pravidelným čtenářům snad není nutné představovat, se tentokrát postaral o zveřejnění prvního oficiálního renderu Galaxy S8.

Měli bychom na něm vidět přední stranu základní varianty smartphonu (nikoliv tedy Galaxy S8+), která se vyznačuje 5,7“ displejem zakřiveným po obou stranách. Znovu máme potvrzeno, že se telefon pochlubí velmi tenkými rámečky okolo displeje a bude postrádat domovské tlačítko, prvek typický pro smartphony Galaxy už od jejich vzniku. Z tohoto důvodu muselo dojít také k přesunutí čtečky otisků prstů, a to na zadní stranu vedle objektivu fotoaparátu. Všimnout si můžete také výrazně zaoblených okrajů displeje, které jsme mohli vidět u nového LG G6.

Pozornější čtenáři si jistě všimnout, že displej vypadá velmi podlouhle, což je důvodem nezvyklého poměru stran 18:9 neboli 2:1. V neposlední řadě můžeme z obrázku zjistit rozmístění tlačítek. Na levé straně nalezneme dvě, z nichž horní bude nejspíš dvojsměrné pro ovládání hlasitosti. Třetí tlačítko potom nalezneme na pravé straně zařízení.

Připomeňme, že k další známé výbavě Samsungu Galaxy S8 patří rozlišení Quad HD+, procesor Qualcomm Snapdragon 835 či Exynos 8895, 12MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát, senzor pro rozpoznání oční duhovky nebo zvýšená odolnost proti vodě a prachu.

Zdroj: Twitter.com
reklama