reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 na prvním oficiálním renderu. K představení dojde 29. března

, , aktualita
Podle očekávání nebyl na veletrhu MWC 2017 odhalen Samsung Galaxy S8, místo toho korejský výrobce jen potvrdil datum představení. Chystaná vlajková loď se mezitím díky @evleaks dostala na internet prostřednictvím oficiálního renderu.
Samsung už dříve avizoval, že na Mobile World Congress svou novou vlajkovou loď nepředstaví, alespoň nám však v Barceloně prozradí datum představení. A opravdu nám jihokorejský výrobce z nových zařízení odhalil jen tablety Galaxy Tab S3 a Galaxy Book, ale došlo i na slibovaný termín. Další akce s názvem Unpacked se uskuteční 29: března 2017 v New Yorku a její hvězdou bude bezpochyby Samsung Galaxy S8 spolu se svým větším sourozencem Galaxy S8+.

Podoba dlouho očekávaného smartphonu už na internet unikla nespočetněkrát. většinou se však jednalo o méně kvalitní fotografie, mnohdy jsme dokonce museli pochybovat o jejich pravosti. Rendery se zatím objevovaly jen neoficiální, když se někdo z fanoušků rozhodl ztvárnit svou představu. Novinář Evan Blass, známý pod přezdívkou @evleaks, kterého našim pravidelným čtenářům snad není nutné představovat, se tentokrát postaral o zveřejnění prvního oficiálního renderu Galaxy S8.

Měli bychom na něm vidět přední stranu základní varianty smartphonu (nikoliv tedy Galaxy S8+), která se vyznačuje 5,7“ displejem zakřiveným po obou stranách. Znovu máme potvrzeno, že se telefon pochlubí velmi tenkými rámečky okolo displeje a bude postrádat domovské tlačítko, prvek typický pro smartphony Galaxy už od jejich vzniku. Z tohoto důvodu muselo dojít také k přesunutí čtečky otisků prstů, a to na zadní stranu vedle objektivu fotoaparátu. Všimnout si můžete také výrazně zaoblených okrajů displeje, které jsme mohli vidět u nového LG G6.

Pozornější čtenáři si jistě všimnout, že displej vypadá velmi podlouhle, což je důvodem nezvyklého poměru stran 18:9 neboli 2:1. V neposlední řadě můžeme z obrázku zjistit rozmístění tlačítek. Na levé straně nalezneme dvě, z nichž horní bude nejspíš dvojsměrné pro ovládání hlasitosti. Třetí tlačítko potom nalezneme na pravé straně zařízení.

Připomeňme, že k další známé výbavě Samsungu Galaxy S8 patří rozlišení Quad HD+, procesor Qualcomm Snapdragon 835 či Exynos 8895, 12MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát, senzor pro rozpoznání oční duhovky nebo zvýšená odolnost proti vodě a prachu.

Zdroj: Twitter.com
reklama
reklama
reklama