Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 se odhaluje o pár měsíců dříve. Tohle jsou jeho fotky a výbava

26.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Do oficiálního představení nové vlajkové lodi od Samsungu zbývají dva měsíce. Proslulý Evan Blass naštěstí pustil do světa dvojici fotografií a obsáhlé informace o výbavě obou variant Galaxy S8 už nyní. Dozvěděli jsme se také datum uvedení telefonu na trh.
Samsung si obvykle podrobnosti o připravovaných vlajkových lodích docela pečlivě střeží, takže ve větší míře uniknou na internet až nedlouho před oficiálním představením. V případě Galaxy S8 se ovšem téměř kompletní detaily o smartphonu dostávají na světlo světa skoro dva měsíce před plánovaným odhalením. Za únikem informací navíc stojí bývalý novinář Evan Blass, známější pod přezdívkou @evleaks, který je obvykle zárukou důvěryhodných informací. I mistr tesař se ovšem někdy utne, a proto také tentokrát musíme upozornit, že výsledná výbava Galaxy S8 se přece jen může lišit.


Širší displej než obvykle


Samsung Galaxy S8 má přijít ve dvou variantách, které se liší velikostí displeje – 5,8“ u menšího, respektive 6,2“ u většího modelu. V obou případech by ovšem měl být použit dvojitě zahnutý Super AMOLED panel s Quad HD rozlišením a netradičním poměrem stran 18,5:9, který by tak měl být ještě širší než v případě LG G6. Minimálně část displeje také údajně zvládne rozpoznat sílu tlaku, podobně jako to umí například iPhony. Okolo displeje by potom měl být jen tenké rámečky, proto nezbyde místo ani na typické domovské tlačítko. Bude tedy také muset být přesunuta čtečka otisků prstů, a jak ukazuje fotografie, své místo nalezne vedle zadního fotoaparátu. To je dost neobvyklé umístění, neboť dosud jsme mohli tento senzor vídat pod fotoaparátem, pokud byl tedy umístěn na zadní straně telefonu.

O pohon se nejspíš postará procesor Qualcomm Snapdragon 835 nebo Exynos 8895 (dostupnost se bude patrně opět lišit v závislosti na regionu), v obou případech čipy vyrobené 10nm procesem. Velikost operační pamětí má překvapivě zůstat na hodnotě 4 GB, minimum v případě interního úložiště se však údajně zvýší na 64 GB. Přítomný bude port USB Type-C, ale navzdory spekulacím by neměl chybět ani 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek – oba konektory patrně nalezneme ve spodní částí smartphonu. Kapacitou baterie 3000 mAh u menšího, případně 3500 mAh u většího modelu Galaxy S8 zrovna neuchvátí.


Pár vychytávek navíc


12MPx zadní fotoaparát se sice nedočká změny rozlišení, ale měl by se pochlubit novou funkcí vizuálního vyhledávání. Mělo by tedy být jednoduše možné vyhledat například text nebo předmět, na který uživatel zamíří objektivem. Přední fotoaparát si polepší na 8 MPx, vedle něj by se navíc měl nacházet samostatný snímač rozpoznávající oční duhovku – funkce, která se poprvé objevila u zrušeného modelu Galaxy Note 7. K dalším vychytávkám připravovaného Galaxy S8 by měl patřit asistent Bixby založený na umělé inteligenci nebo obdoba funkce Windows Continuum, které snad ponese název Samsung DeX. Pomocí speciálního doku by mělo být možné spustit desktopovou verzi Androidu na jakémkoliv monitoru.


Cena a dostupnost


Samsung Galaxy S8 má být představen 29. března na samostatné akci Samsung Unpacked, která se bude konat v New Yorku. Na trh se potom nejspíš dostane o téměř měsíc později, konkrétně 21: dubna. Cena bude nejspíš znatelně vyšší než u Galaxy S7, podle dostupných informací asi o 100 eur. Galaxy S8 by se tedy měl prodávat za cenu startující na 800 eurech, v přepočtu více než 21 500 Kč.

Zdroj: Venturebeat.com
reklama