Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G6 nejspíš dostane displej s poměrem stran 18:9

16.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost LG Display představila nový 5,7“ displej, který se vyznačuje netradičním rozlišením i poměrem stran. Použit by měl být v budoucí vlajkové lodi, tedy nejspíš v očekávaném LG G6, kde bude podle dostupných informací kombinován s tenkými rámečky.
Tisková zpráva společnosti LG Display oznámila světu nový mobilní displej s úhlopříčkou 5,7“ a rozlišením Quad HD+, konkrétně 2880 x 1440 pixelů. To znamená velmi vysokou jemnost 564 bodů na palec, a také netradiční poměr stran 18:9. Panel je tedy širší než jsme zvyklí z ostatních smartphonů, které jsou obvykle vybaveny displejem s poměrem stran 16:9. Doufejme, že výrobce netradiční rozměry maximálně využije ve svůj prospěch také po softwarové stránce – přece jen rozdílný poměr stran otevírá nové možnosti využití plochy displeje. Hodit by se to mohlo například u víceokenního multitaskingu, který je podporován Androidem Nougat, ale také při sledování filmů.
LG G5 (na obrázku) mělo ještě běžný 5,3" displej s poměrem stran 16:9


Nový displej využívá technologii inTOUCH, která umožňuje zlepšit reakce na dotyk i zmenšit jeho tloušťku i okolní rámečky. Jihokorejský výrobce slibuje také lepší viditelnost na venkovním světle a o 30 % nižší spotřebu panelu, která by se měla pozitivně projevit na výdrži baterie telefonu. A na závěr možná to nejdůležitější. LG Electronics využije nový displej u své letošní vlajkové lodi, kterou patrně bude LG G6. K jejímu představení dojde podle oficiálních informací už v únoru, na trh by se potom novinka mohla dostat v první polovině března, tedy výrazně dříve než Samsung Galaxy S8.

Zveřejněný teaser prozrazuje, že smartphone bude mít tenké rámečky okolo displeje či voděodolné tělo. Podle dříve uniklých informací by LG G6 mohlo mít podobný design jako předchůdce, ale už bez možnosti modularity. Dočkat bychom se měli také vylepšeného bezdrátového nabíjení, které se rychlostí snad vyrovná i „drátu“. Podporován bude nejspíš také nové systém mobilních plateb od LG. V případě dalších hardwarových komponentů můžeme spekulovat o použití osmijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 835, jehož parametry byly zveřejněny teprve nedávno.
Slova a fráze popisující chystané LG G6


Na závěr připomeňme, že LG neexperimentuje s poměry stran displeje poprvé. V roce 2012 například odhalilo smartphone Optimus Vu, který měl být konkurencí pro řadu Galaxy Note od Samsungu, proto také umožňoval ovládání pomocí stylusu. Pro pětipalcovou obrazovku ovšem výrobce zvolil netradiční poměr stran 4:3.

Zdroj: Phonearena.com
reklama