Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG se chlubí nejrychlejší bezdrátovou nabíječkou. Vyrovná se i „drátu“

13.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Technologie bezdrátového nabíjení jsou ve světě smartphonů používány už řadu let, ale dosud se šířeji neprosadily. Důvodem by mohla být i rychlost, což se ovšem výrobci snaží změnit. Společnosti LG a Samsung tak spolu soupeří v další oblasti.
LG Innotek se zabývá výrobou komponentů a materiálů pro nejrůznější elektronická zařízení, mimo jiné i pro mobilní telefony. Nejnovějším počinem jihokorejské společnosti je bezdrátová nabíječka s názvem LG Quick Wireless Charging Pad. Jedná se o odpověď na Samsung, který letos představil bezdrátovou nabíječku pro Galaxy S7 a S7 Edge, a ta zvládne baterie smartphonů dobít za pouhé dvě hodiny, tedy asi jen o 30 minut pomaleji než při nabíjení pomocí kabelu. LG ovšem u své nové nabíječky chlubí tím, že by se měla rychlostí vyrovnat „drátovému“ dobíjení.

LG Quick Wireless Charging Pad se chlubí výkonem 15 W, je tedy třikrát rychlejší ve srovnání s běžnými bezdrátovými nabíječkami. Baterii průměrného smartphonu zvládne dobít z 50 % za pouhých 30 minut. Svým provedením se příslušenství nijak zvlášť neliší od jiných bezdrátových nabíječek. Jedná se tenkou podložku kruhového tvaru, na kterou se telefon jednoduše položí a dobíjení je automaticky zahájeno. Kompatibilita je zaručena s většinou zařízení podporujících bezdrátové nabíjení, a to díky standardu Wireless Power Consortium (WPC).

Nabíječka je vybavena technologií, která zabraňuje přehřátí baterie či celého smartphonu. Integrovaný senzor hlídá teplotu v místě, kde je položeno zařízení, a v případě jejího zvýšení nad kritickou hodnotu dojde k přerušení nabíjení. Minimalizuje se tak riziko poškození baterie nebo v krajním případě dokonce exploze. V budoucnu chce společnost upravit modul tak, aby bylo možné podložku zabudovat do nábytku či interiéru automobilu. LG Quick Wireless Charging Pad se začne prodávat tento měsíc v Evropě a dalších regionech za nezveřejněnou cenu.

Zdroj: Lginnotek.com
reklama