Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G6 na obrázcích i videu: bude vypadat podobně jako předchůdce

1.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Aktuální LG G5 nepatří k prodejně nejúspěšnějším telefonům, přesto výrobce použije obdobný design také u připravovaného nástupce G6, jak naznačují uniklé materiály. Vlajková loď od LG by navíc mohla být představena už v únoru, tedy mnohem dříve než Galaxy S8.
S novým rokem se patrně můžeme těšit také na nové generace vlajkových lodí. Jeden z prvních smartphonů patrně představí LG, podle posledních spekulací už v únoru, tedy rok po modelu G5. S uvedením LG G6 nejspíš nebude chtít jihokorejský výrobce příliš zahálet, důvody k tomuto kroku by přitom mohly být hned dva. Zaprvé je to neúspěch aktuální vlajkové lodi LG G5, která se neprodává tak dobře, jak společnost předpokládala. Kromě toho by se mohlo LG snažit získat náskok nad Samsungem Galaxy S8, i když také v jeho případě některé zdroje spekulují o brzkém představení, a to kvůli fiasku s phabletem Galaxy Note 7.

Zpět ovšem k LG G6, které se v nedávné době objevilo na několika obrázcích a dokonce také na videu. Po designové stránce bude nejspíš novinka navazovat na svého předchůdce, jak ovšem víme už z dřívějška, s největší pravděpodobností nebude použita modulární konstrukce. Díky unibody designu by mohl být telefon pevnější, ale přitom lehčí i menší. A nepůjde nejspíš o jedinou změnu. Obrázky naznačují, že by na zadní straně mohlo být použito sklo. Pozornější čtenáři si mohou všimnout také pár dalších drobností. Tlačítka pro ovládání hlasitosti zůstanou na levém boku, ale budou oddělená. Reproduktor bude opět ve spodní části přístroje, tentokrát ovšem na pravé straně od portu USB Type-C. Očekáváno je rovněž zmenšení rámečků okolo displeje a snad také celkové tloušťky i hmotnosti zařízení.

Některé prvky ovšem zůstanou podobné jako u LG G5, ať už se jedná o prostor pod displejem s logem výrobce, design duálního zadního fotoaparátu nebo kulatou čtečku otisků prstů pod ním. Připomeňme předchozí spekulace týkající se LG G6, podle kterých by se měl telefon pochlubit voděodolností, kvůli tomu ovšem nejspíš ustoupí uživatelsky vyměnitelná baterie. Těšit bychom se mohli také na novou technologii rychlého nabíjení, která se svou rychlostí snad vyrovná běžnému nabíjení pomocí kabelu. Spolu s novou vlajkovou lodí snad LG představí také systém mobilních plateb, který bude konkurencí například pro Samsung Pay.


Zdroj: Gsmarena.com
reklama