Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S7 (Edge) se v ČR dočkal Androidu Nougat. Zatím jen u O2

18.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
První čeští majitelé modelů Galaxy S7 a S7 Edge mohou začít ochutnávat finální Android 7.0 Nougat. Nejprve se dlouho očekávané aktualizace dočkali ti, kteří mají telefon zakoupený u operátora O2, který navíc přidává podporu technologie VoLTE.
Modernější uživatelské rozhraní, přizpůsobitelné rozlišení displeje, filtr modrého světla zabraňující problémům se spánkem nebo možnost uspat aplikace, aby zbytečně nevybíjely baterii. To je jen pár novinek z mnoha, které přináší nová aktualizace pro Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Jihokorejský výrobce nabízel uživatelům svých vlajkových lodí už několik měsíců možnost testování beta verze, nyní ovšem konečně přichází finální verze Androidu 7.0 Nougat pro tuto dvojici modelů. Mezi prvními si aktualizaci mohou stáhnout uživatelé z České republiky, kteří mají přístroj zakoupený u mobilního operátora O2.

Zatím není jasné, kdy se dočkají telefony z volného prodeje a od zbylých dvou operátorů – může to být klidně za několik dnů, ale i týdnů. Instalační balíček má velikost okolo 1,3 GB a je možné nastavit jeho automatickou instalaci během noci, aby uživatel nezmeškal hovor během dne.

O2 také spolu s touto aktualizací přináší na Galaxy S7 a S7 Edge podporu technologie VoLTE, která umožňuje telefonovat přes síť 4G. Výhodou je především velmi rychlé spojení a vysoká kvalita zvuku s potlačením okolních ruchů. Další modely podporující VoLTE od O2 se mají objevit v únoru a březnu. Dodejme, že T-Mobile i Vodafone už tuto technologii volání nabízejí delší dobu. K propagaci VoLTE navíc O2 zlevnilo do konce ledna vlajkové lodě Samsungu o pět tisíc korun. Galaxy S7 tedy u tohoto operátora stojí 14 745 Kč, Galaxy S7 Edge potom dostal cenovku 17 595 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva O2
reklama