Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy S7 po aktualizaci na Nougat změní výchozí rozlišení na Full HD

23.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung se rozhodl nabídnout možnost změny rozlišení také na Galaxy S7 a S7 Edge. Výchozí nastavení se navíc změní z Quad HD na Full HD. Tato novinka má přijít spolu s aktualizací na Android 7.0 Nougat, která je nyní dostupná v beta verzi.
Ač se to mnohým nelíbí, rozlišení displejů našich smartphonů roste a mezi top modely se Quad HD (2560 x 1440 pixelů) stalo skoro standardem. Právě takovým rozlišením se může pochlubit také Super AMOLED displej Samsungu Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. V případě prvního jmenovaného to v kombinaci úhlopříčkou 5,1“ znamená jemnost 576 bodů na palec, a to už je hodnota, která je vzhledem ke schopnostem lidského oka možná až příliš vysoká. V případě již neprodávaného Galaxy Note 7, který rovněž disponoval Quad HD panelem, měli uživatelé možnost změny rozlišení. A brzy se tato vychytávka patrně dostane také na modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.
(Zdroj obrázku: Androidcentral.com)


Nová funkce už byla objevena v beta verzi Androidu 7.0 Nougat, kterou už Samsung testuje pro tyto dva smartphony v rámci svého programu. Redaktor webu Androidcentral.com nalezl tuto možnost v nastavení, kde je na výběr ze tří možností – HD (1280 x 720), Full HD (1920 x 1080) a Quad HD (2560 x 1440). Samozřejmě platí, že čím nižší rozlišení, tím menší nároky na výkon a s tím spojená spotřeba energie. Zvolením nižšího rozlišení tedy může uživatel dosáhnout prodloužení výdrže baterie, naopak při využívání virtuální reality je vhodné přepnout na maximum. Už zmíněný redaktor ovšem nezaznamenal, že by změna rozlišení měla vliv na operační paměť nebo výkon některých aplikací.

Velikost textu ani dalších prvků není změnou rozlišení ovlivněna, jejich zvětšení nebo zmenšení lze dosáhnout pomocí jiné možnosti v nastavení. Za zmínku stojí také fakt, že po aktualizaci na beta verzi Androidu 7.0 Nougat je výchozí rozlišení změněno z Quad HD na Full HD. Pokud tedy chce uživatel využívat displej na plno, musí zajít do nastavení. Doufejme, že od Samsungu přiučí také další výrobci a možnost změny rozlišení se objeví i v dalších telefonech s Quad HD displeji. Význam této funkce bude navíc nadále stoupat, připravovaný Samsung Galaxy S8 má mít dokonce 4K displej, jeho plné rozlišení ovšem stejně najde využití jen v kombinaci s headsetem pro virtuální realitu.

Zdroj: Androidcentral.com
reklama