www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S8 bude mít nejspíš 4K displej pro virtuální realitu

Samsung Galaxy S8 bude mít nejspíš 4K displej pro virtuální realitu
, , aktualita
Galaxy S7 je na trhu teprve pár měsíců, Galaxy Note 7 ještě ani nebyl představen. To ovšem nebrání ve spekulacích o budoucí vlajkové lodi Galaxy S8, která se podle všeho skrývá pod kódovým označením Project Dream.
K oblíbeným
reklama
Samsung Galaxy S7 se v případě rozlišení displeje drží docela při zemi, vystačí si totiž s Full HD. Při běžném používání je toto rozlišení (i vzhledem k úhlopříčce) ideální, ale pokud jde o virtuální realitu, přišel by vhod ještě jemnější displej. Toho se zájemci nejspíš dočkají u Galaxy S8, alespoň to tvrdí už druhá spekulace, tentokrát původem z Číny. Samsung by měl svou novou vlajkovou loď vyvíjet pod kódovým označením Project Dream.

Galaxy S8 podle dostupných informací nabídne AMOLED displej o úhlopříčce 5,5“ a rozlišení 4K, konkrétně 3840 x 2160 pixelů. Důvodem by měla být už zmíněná virtuální realita, která teď nejspíš pro jihokorejského výrobce hraje prim. Smartphone by měl samozřejmě získat také certifikaci Google Daydream VR. I tentokrát je očekávána běžná verze Galaxy S8 i Galaxy S8 s displejem zahnutým po obou stranách. Spekuluje se také o nové generaci procesoru od Qualcommu, která by měla mít potřebný výkon pro virtuální realitu v tak vysokém rozlišení.
Samsung Galaxy S7 Edge


Na nástupce Galaxy S7 si ovšem ještě nějaký ten pátek počkáme, k oficiálnímu představení by mělo dojít příští rok v únoru okolo veletrhu MWC 2017 v Barceloně. Na závěr připomeňme, že Galaxy S8 by nebyl první telefon se 4K displejem, tímto titulem se totiž už chlubí Sony Xperia Z5 Premium, která nejvyšší rozlišení využívá jen při zobrazování fotografií a videí. U Galaxy S8 nejspíš nebude 4K rovněž využíváno neustále, aby se zabránilo vysoké spotřebě energie.

Zdroj: Techtastic.nl
reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář