Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 bude mít nejspíš 4K displej pro virtuální realitu

27.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Galaxy S7 je na trhu teprve pár měsíců, Galaxy Note 7 ještě ani nebyl představen. To ovšem nebrání ve spekulacích o budoucí vlajkové lodi Galaxy S8, která se podle všeho skrývá pod kódovým označením Project Dream.
Samsung Galaxy S7 se v případě rozlišení displeje drží docela při zemi, vystačí si totiž s Full HD. Při běžném používání je toto rozlišení (i vzhledem k úhlopříčce) ideální, ale pokud jde o virtuální realitu, přišel by vhod ještě jemnější displej. Toho se zájemci nejspíš dočkají u Galaxy S8, alespoň to tvrdí už druhá spekulace, tentokrát původem z Číny. Samsung by měl svou novou vlajkovou loď vyvíjet pod kódovým označením Project Dream.

Galaxy S8 podle dostupných informací nabídne AMOLED displej o úhlopříčce 5,5“ a rozlišení 4K, konkrétně 3840 x 2160 pixelů. Důvodem by měla být už zmíněná virtuální realita, která teď nejspíš pro jihokorejského výrobce hraje prim. Smartphone by měl samozřejmě získat také certifikaci Google Daydream VR. I tentokrát je očekávána běžná verze Galaxy S8 i Galaxy S8 s displejem zahnutým po obou stranách. Spekuluje se také o nové generaci procesoru od Qualcommu, která by měla mít potřebný výkon pro virtuální realitu v tak vysokém rozlišení.
Samsung Galaxy S7 Edge


Na nástupce Galaxy S7 si ovšem ještě nějaký ten pátek počkáme, k oficiálnímu představení by mělo dojít příští rok v únoru okolo veletrhu MWC 2017 v Barceloně. Na závěr připomeňme, že Galaxy S8 by nebyl první telefon se 4K displejem, tímto titulem se totiž už chlubí Sony Xperia Z5 Premium, která nejvyšší rozlišení využívá jen při zobrazování fotografií a videí. U Galaxy S8 nejspíš nebude 4K rovněž využíváno neustále, aby se zabránilo vysoké spotřebě energie.

Zdroj: Techtastic.nl
reklama