Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 se nejspíš o týden opozdí

7.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung bude muset podle nepotvrzených informací o týden odložit uvedení své nové vlajkové lodě na trh, koupíme si ji tak nejdříve na konci dubna. Důvodem by mohlo být zpoždění při výrobě procesorů Snapdragon 835 a Exynos 8895.
Na Mobile World Congress 2017 v Barceloně bylo oficiálně potvrzeno, že k představení Galaxy S8 dojde 29. března na akci Unpacked v New Yorku. Toto datum se s největší pravděpodobností už nezmění, zato termín zahájení prodeje zatím jihokorejský výrobce ještě nepotvrdil. Dosud se spekulovalo o 21. dubnu, na pulty obchodů se tedy měla novinka dostat přibližně tři týdny po svém představení. Stejné datum jsme měli dokonce potvrzeno z více zdrojů, ale tento týden přišla informace, že Galaxy S8 přijde na trh později.

Nově se spekuluje o 28. dubnu, což znamená týdenní zpoždění. To sice není mnoho, na některé jiné smartphony museli zájemci čekat o týdny či měsíce déle, ale Galaxy S8 je zkrátka nejočekávanějším modelem současnosti, a tak jsou všechny nové informace pečlivě sledovány a analyzovány. I možné týdenní zdržení tedy logicky vyvolalo řadu otázek. Hovořilo se například o tom, zda se neobjevily problémy při testování bezpečnosti zařízení, které Samsung zavedl teprve nedávno po incidentech s Galaxy Note 7.

S nejpravděpodobnějším vysvětlením ovšem přispěchal bývalý novinář Evan Blass, který nás pod svou twitterovou přezdívkou @evleaks pravidelně zásobuje řadou novinek o nepředstaveném Galaxy S8 (nedávno to byl vůbec první oficiální počítačový render ukazující přední stranu teleofnu). Za zdržení podle něj mohou blíže nespecifikované potíže při výrobě mobilních procesorů Snapdragon 835 a Exynos 8895, kvůli kterým nemá Samsung k dispozici dostatek čipů. Není náhoda, že se zdržení objevilo u obou procesorů, neboť jejich výrobu zajišťuje Samsung podle stejného procesu. Objem produkce se údajně nepodařilo zvýšit na takovou úroveň, aby mohli Jihokorejci spustit prodej smartphonu o plánovaném datu.

Nesmíme zapomenout dodat, že termín 28: dubna se pravděpodobně týká uvedení na nejvýznamnější světové trhy. Nebylo by tedy žádným velkým překvapením, kdyby si zájemci z České republiky či Slovenska museli počkat ještě o pár týdnů déle. Připomeňme, že kromě běžné verze Galaxy S8 bude uveden větší, ale jinak velmi podobně vybavený model Galaxy S8+.

Zdroj: Phonearena.com
reklama