www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?
, , aktualita
O čem se v posledních dnech mluví v souvislosti s Galaxy S8? Telefon má mít spodní část displeje, která rozpoznává sílu dotyku. Také se objevily screenshoty ukazující podobu uživatelského rozhraní a odůvodnění, proč se čtečka otisků prstů přesunula dozadu.reklama
Do oficiálního představení Samsungu Galaxy S8 zbývají poslední dva týdny a počet nových informací, které se týkají této novinky, rozhodně neustává. K nejzajímavějším rozhodně patří spekulace o tom, že by smartphone měl mít část displeje rozpoznávající sílu dotyku. Prozatím by se to mělo týkat jen navigační oblasti ve spodní části obrazovky, kde budou virtuální klávesy včetně domovského tlačítka. Pokud by uživatel některé z těchto tlačítek stiskl jemně, znamenalo by to něco jiného než při silnějším stisku.

Displej citlivý na tlak není žádnou novinkou, můžeme jej najít například na některých zařízeních od Applu či Huawei, kde je navíc využíván po celé ploše displeje. Toho bychom se v případě Samsungu měli dočkat až u Galaxy Note 8. Už na podzim loňského roku se spekulovalo o tom, že by Galaxy S8 mohlo disponovat touto technologií. Jihokorejský výrobce si navíc displej rozpoznávající sílu dotyku už dříve patentoval.

Objevilo se také přesnější objasnění, proč Galaxy S8 nemá čtečku otisků prstů na přední straně. Dosud se mluvilo o tom, že ji Samsung musel přesunout z důvodu nedostatku místa, neboť rámečky na přední straně byly výrazně ztenčeny. I přesto však výrobce údajně počítal s umístěním čtečky na přední stranu, využil by přitom nový senzor od Synaptics, který je možné umístit prakticky neviditelně pod krycí sklo displeje nebo teoreticky pod samotný displej. Ačkoliv Synaptics nejspíš usilovně pracuje na implementaci této technologie, zatím se neobjevila v žádném zařízení. Samsung tak musel zvolit plán B a čtečku otisků prstů přesunou na zadní stranu vedle objektivu fotoaparátu.

Zatímco design Galaxy S8 jsme mohli vidět na řadě uniklých obrázků, o uživatelském rozhraní jsme toho zatím tolik nevěděli. Tento týden se objevilo několik screenshotů, které ukazují vzhled domovské obrazovky, přehledu aplikací i samotných ikonek. Patrná je snaha o čistotu a jednoduchost uživatelského rozhraní, ale minimálně některé aspekty si uživatel jistě bude moct přizpůsobit podle libosti. S celkovou změnou filozofie souvisí nejspíš také nedávné přejmenování nadstavby TouchWiz na Samsung Experience.Zdroj: Phonearena.com (1, 2, 3)
reklama
Nejnovější články
Black Friday v Google Play: oblíbené hry s výraznou slevou Black Friday v Google Play: oblíbené hry s výraznou slevou
V rámci Černého pátku je zlevňován také digitální obsah, konkrétně v Obchodě Google Play lze najít hry s až více než 80% slevou. Tyto oblíbené tituly lze proto dočasně stáhnout za ceny už od necelých 11 Kč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mercedes-Benz elektrifikuje své dodávky, první je eVito Mercedes-Benz elektrifikuje své dodávky, první je eVito
Elektromobily se poslední dobou hodně rozvíjí a společnost Mercedes-Benz hodlá pro všechny své dodávky přinést i elektrickou variantu. Jako první tu máme eVito, které uveze více než 1 tunu a nabídne 6,6 m3 prostoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola natočila pokračování povedené reklamy Samsungu Motorola natočila pokračování povedené reklamy Samsungu
Pamatujete na několik týdnů starou reklamu, kde Samsung radí lidem, aby přešli z iPhonu na Galaxy Note 8? O pokračování se postarala překvapivě Motorola, která navazuje tam, kde Samsung skončil a vyzdvihuje modularitu smartphonů Moto Z.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone SE dostane nástupce nejspíš v roce 2018 iPhone SE dostane nástupce nejspíš v roce 2018
Malých, ale výkonných telefonů na trhu moc není. Skoro jediným modelem splňujícím tyto podmínky je iPhone SE. S jeho nástupcem to však dlouho bylo nejisté, nyní to však vypadá, že se dočkáme v první polovině příštího roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi Mi 7 bude mít o dost větší displej než Mi 6 Xiaomi Mi 7 bude mít o dost větší displej než Mi 6
Také Xiaomi už připravuje svou vlajkovou loď pro rok 2018. Xiaomi Mi 7 by mělo prodělat řadu designových změn, a to kvůli šestipalcovému displeji s úzkými rámečky a poměrem stran 18:9. Novinkou by mělo být bezdrátové nabíjení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik