www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?
, , aktualita
O čem se v posledních dnech mluví v souvislosti s Galaxy S8? Telefon má mít spodní část displeje, která rozpoznává sílu dotyku. Také se objevily screenshoty ukazující podobu uživatelského rozhraní a odůvodnění, proč se čtečka otisků prstů přesunula dozadu.reklama
Do oficiálního představení Samsungu Galaxy S8 zbývají poslední dva týdny a počet nových informací, které se týkají této novinky, rozhodně neustává. K nejzajímavějším rozhodně patří spekulace o tom, že by smartphone měl mít část displeje rozpoznávající sílu dotyku. Prozatím by se to mělo týkat jen navigační oblasti ve spodní části obrazovky, kde budou virtuální klávesy včetně domovského tlačítka. Pokud by uživatel některé z těchto tlačítek stiskl jemně, znamenalo by to něco jiného než při silnějším stisku.

Displej citlivý na tlak není žádnou novinkou, můžeme jej najít například na některých zařízeních od Applu či Huawei, kde je navíc využíván po celé ploše displeje. Toho bychom se v případě Samsungu měli dočkat až u Galaxy Note 8. Už na podzim loňského roku se spekulovalo o tom, že by Galaxy S8 mohlo disponovat touto technologií. Jihokorejský výrobce si navíc displej rozpoznávající sílu dotyku už dříve patentoval.

Objevilo se také přesnější objasnění, proč Galaxy S8 nemá čtečku otisků prstů na přední straně. Dosud se mluvilo o tom, že ji Samsung musel přesunout z důvodu nedostatku místa, neboť rámečky na přední straně byly výrazně ztenčeny. I přesto však výrobce údajně počítal s umístěním čtečky na přední stranu, využil by přitom nový senzor od Synaptics, který je možné umístit prakticky neviditelně pod krycí sklo displeje nebo teoreticky pod samotný displej. Ačkoliv Synaptics nejspíš usilovně pracuje na implementaci této technologie, zatím se neobjevila v žádném zařízení. Samsung tak musel zvolit plán B a čtečku otisků prstů přesunou na zadní stranu vedle objektivu fotoaparátu.

Zatímco design Galaxy S8 jsme mohli vidět na řadě uniklých obrázků, o uživatelském rozhraní jsme toho zatím tolik nevěděli. Tento týden se objevilo několik screenshotů, které ukazují vzhled domovské obrazovky, přehledu aplikací i samotných ikonek. Patrná je snaha o čistotu a jednoduchost uživatelského rozhraní, ale minimálně některé aspekty si uživatel jistě bude moct přizpůsobit podle libosti. S celkovou změnou filozofie souvisí nejspíš také nedávné přejmenování nadstavby TouchWiz na Samsung Experience.Zdroj: Phonearena.com (1, 2, 3)
reklama
Nejnovější články
Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE
Do hry se vrací idea supersportovního elektrického sedanu Aston Matin RapidE. Společnost chce v následujících letech přijít s elektromobilem s nevšedními výkony. K dispozici ale bude pouze limitované množství.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik