Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei se možná inspiruje iPhonem X. Bude mít P11 vyříznutý displej?

10.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce by mohl ve své připravované vlajkové lodi Huawei P11 využít bezrámečkový displej s „vykousnutím“ v horní části. Jedná se tedy o téměř stejné řešení, které se objevilo v modelech iPhone X či Essential Phone.
Během jednoho týdne se objevuje další várka informací o připravovaném Huawei P11. Pokud jsou pravdivé, způsobí nová vlajková loď poprask nejen použitím tří zadních fotoaparátů, ale rovněž svým displejem. Huawei P11 by totiž mohl mít podobný panel jako iPhone X od Applu. Kromě velmi tenkých rámečků je proto očekáván výřez v horní části obrazovky, kteří někteří odpůrci této americké značky rádi zesměšňují. Měli bychom však připomenout, že vůbec poprvé se toto řešení objevilo u nepříliš úspěšného smartphonu Andyho Rubina, který nese označení Essential Phone. A v současné době tento design využívají také některé kopie či napodobeniny iPhonu X. Dokonce také vznikly aplikace, které umožňují imitovat výřez na telefonech s Androidem.
 
Informace o displeji Huawei P11 přinesl web XDA Developers s odvoláním na uniklý firmware nepředstavené vlajkové lodi, kde měl být pod označením „RoundCornerDisplay“ objeveno hned několik konfiguračních souborů naznačujících použití panelu s výřezem. Nejpravděpodobnější podobu tohoto výřezu můžeme vidět na nákresu níže, kde si můžeme všimnout, že by měl být znatelně užší než v případě iPhonu X. Je to nejspíš také z důvodu, že Huawei P11 bude nejspíš osazen na přední straně jen běžnějším fotoaparátem namísto složitého modulu pro rozpoznávání obličeje Face ID. Rovněž si můžeme všimnout, že by displej měl využívat výrazně zaoblené okraje.
 
 
Ve firmwaru byla také nalezena zmínka o použití 6,01" LCD panelu, jehož dodavatelem má být Samsung. zatímco v některých souborech je uváděno rozlišení 2160 x 1080 pixelů, které by odpovídalo stále populárnějšímu poměru stran 18:9 neboli 2:1, na jiných místech se zase hovoří o 2244 x 1080 pixelech. Tato nekonzistence možná souvisí právě s „vykousnutým“ displejem, neboť zdaleka ne všechny aplikace jsou optimalizovány pro používání na tomto atypickém panelu. Už prodávaný Essential Phone ukazuje, že na Androidu nás čeká ještě dlouhá cesta k optimalizaci aplikací, ale rozšíření tohoto designu by mohlo vývojáře výrazně popohnat.
 
Stejný zdroj uvádí, že Huawei P11 nese interní označení Emily a existuje v několika variantách: EML-AL00, EML-L09, EML-L29 a EML-TL00. K další očekávané výbavě patří procesor Kirin 970 a operační systém Android 8.0 Oreo s mírně vylepšenou uživatelskou nadstavbou EMIU 8.0.1 (nejnovější telefony od Huawei využívají EMUI 8.0.0).
 
Poznámka: Na malém náhledovém obrázku je Huawei P10.
 


reklama