Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Essential Phone oficiálně: titanový smartphone od otce Androidu

30.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Andy Rubin představil světu smartphone, který vystupuje z řady v mnoha ohledech. Nabízí tělo z keramiky a titanu, displej s minimálními rámečky a přídavné moduly, jako je 360stupňová kamera. Mají se výrobci jiných vlajkových lodí začít bát?
Společnost Essential Inc. založená Andy Rubinem, který stál u zrodu Androidu a strávil řadu let v Googlu, dnes představila svůj první produkt. Její jím očekávaný Essential Phone. Cílem nebylo vytvořit jen další vlajkovou loď se špičkovými parametry, ale smartphone, který se bude v mnoha ohledech odlišovat od konkurence. O tom, že se to povedlo, svědčí už design nového zařízení. 5,71“ displej o rozlišení 2560 x 1312 pixelů a poměru stran 19:10 zabírá naprostou většinu čelní plochy – boční i horní rámečky jsou minimální a ani prostor pod displejem není příliš velký.

Skoro bezrámečkových smartphonů sice na trhu pár nalezneme, ale opravdu unikátně je vyřešeno umístění předního fotoaparátu, který zasahuje přímo do displeje. Tomu muselo být nejspíš přizpůsobeno také uživatelské rozhraní Androidu. Při používání aplikací bude část displeje okolo kamery využívána pro notifikace nebude tedy roztažená přes celou obrazovku.

Tělo smartphonu je zhotoveno z prémiových materiálů. Rám je titanový, zadní strana keramická a přední strana je pokryta sklem Gorilla Glass 5. Výrobce navíc využil modulární design, takže lze funkce telefonu rozšířit pomocí připojitelných modulů. Zpočátku budou dostupné dva kusy takového příslušenství – nabíjecí dokovací stanice a 360stupňovaá kamera.

Stydět se novinka nemusí ani za další výbavu, která je srovnatelná s jinými letošními vlajkovými modely. Essential Phone dostal do vínku procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4GB RAM, 128GB interní úložiště, čtečku otisků prstů, port USB Type-C nebo čtveřici mikrofonů. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát, který využívá dva 13MPx snímače (barevný a monochromatický). 8MPx selfie fotoaparát zvládne pořizovat také videa ve 4K rozlišení. kapacita baterie se zastavila na 3 040 mAh.

Essential Phone se bude prodávat na americkém trhu za cenu 699 dolarů, v přepočtu asi 16 500 Kč bez DPH. Dočasně je možné k objednávce přidat modul s panoramatickou kamerou jen za 50 dolarů, tedy 1 200 Kč. Smartphone není jediný nový produkt od Essential Inc. Další novinkou, která se stane součástí nového ekosystému, je chytrý reproduktor Essential Home, konkurence pro Amazon Echo a Google Home.

Zdroj: Liliputing.com
reklama