Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bezrámečkový smartphone od spolutvůrce Androidu se začíná poodhalovat

28.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Andy Rubin, který stál u zrodu Androidu a řadu let vedl mobilní divizi Googlu, připravuje svůj vlastní smartphone. Půjde o high-endový model, který by měl nabídnout minimální rámečky okolo displeje. Potvrzuje to první zveřejněný obrázek.
Už v lednu se na internet dostala informace, že společnost Essential Products Inc. založená Andy Rubinem plánuje představit špičkově vybavený smartphone. Pokud vám jméno zakladatele nic neříká, tak vězte, že se jedná o muže, kterého můžeme považovat za otce operačního systému Android. Téměř deset let také vedl divizi mobilního a digitálního obsahu v Googlu, odkud odešel v roce 2014. Od té doby podporuje nadějné start-upy, ale pracuje rovněž na dalším projektu. Už zmíněná společnost Essential Products Inc. vytváří smartphone, který chce konkurovat modelům od Samsungu, Applu i Googlu.

Andy Rubin na svém twitterovém účtu zveřejnil první obrázek připravovaného telefonu s komentářem „Jsem opravdu nadšený, jak se formuje. Nemohu se dočkat, až se dostane do ruky více lidem…“ Fotografie bohužel ukazuje jen velmi malou část zařízení, ale potvrzuje předchozí spekulace o téměř bezrámečkovém designu. Okraje okolo displeje jsou opravdu minimální, jen o trochu širší než u již prodávaného Xiaomi Mi Mix. Můžeme si všimnout také části uživatelského rozhraní, která ukazuje klasické informace o času a ikonky stavu baterie i sítě.

Velmi pravděpodobně bude novinka poháněna Androidem, ale není jasné, zda Andy Rubin plánuje provádět jeho úpravy, nebo jej použije v čisté formě. Viditelný je rovněž nápis „LTE+“, který naznačuje podporu LTE Advanced. Už dříve se hovořilo o tom, že telefon nabídne nejlepší specifikace, které jsou dnes dostupné. Můžeme tedy očekávat špičkový procesor i vysoké rozlišení displeje. Andy Rubin si je však vědom, že samotné parametry k úspěchu nestačí, a tak se smartphone od Essential Products patrně pochlubí i pár zajímavými vychytávkami.

Dočkat bychom se mohli modulárního designu, který umožní pomocí speciálních krytů rozšiřovat funkce smartphonu – například o 360stupňovou kameru.

Zdroj: Liliputing.com
reklama