Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P11 by mohl mít tři zadní fotoaparáty

6.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Několik uniklých reklamních materiálů prozrazuje fotografickou výbavu chystané vlajkové lodi Huawei P11. Můžeme se těšit na tři zadní fotoaparáty, 24MPx selfie kameru, kvalitní noční snímky nebo vychytávky zajištěné umělou inteligencí.
Huawei se u svých smartphonů a především u těch high-endových zaměřuje na kvalitu fotoaparátu. A snaha se vyplácí, vždyť Huawei Mate 10 Pro získal v DXOMark 97 bodů a má tedy jeden z nejlepších fotoaparátů mezi mobilními telefony (vyššího skóre dosáhl už jen Pixel 2 XL od Googlu). Duální zadní fotoaparát se standardem skoro ve všech modelech Huawei střední až nejvyšší třídy, možná je tedy podle čínského výrobce na čase přejít na řešení se třemi zadními senzory.  Naznačují to reklamní materiály, které měly uniknout jedné z marketingových agentur. Na svém twitterovém účtu je zveřejnil známý novinář Evan Blass alias @Evaleaks. Na čtveřici plakátů nalezneme největší vychytávky, které by měl mít příští smartphone z řady Huawei P. Nikde tedy není výslovně zmíněn model P11, ale je to nejlogičtější označení, které může výrobce pro chystanou novinku zvolit.
 
 
I tentokrát by měl být fotoaparát navržen a vyladěn ve spolupráci s Leicou. Největší změna je však očekávána v počtu objektivů – namísto dvou bychom měli na zádech najít hned tři. Huawei P11 by se tedy mohl stát prvním smartphonem se třemi zadními fotoaparáty, pokud nebude rychlejší nějaký jiný výrobce. A jaké výhody by toto řešení mělo přinášet? Podle marketingových materiálů umožní trojice kamer pořizovat snímky s rozlišením až 40 MPx, pětinásobným hybridním zoomem a dobrou kvalitou za všech světelných podmínek, což bude nejspíš zásluha použití objektivů s různou světelností. Na přední stranu bude údajně umístěn 23MPx fotoaparát pro perfektní selfie.
 
Výrobce by měl u nástupce Huawei P10 použít zcela nové senzory a optiku, přičemž k největšímu zlepšení by mohlo dojít v případě nočních snímků. A chybět nebude ani umělá inteligence, kterou pro vylepšení fotografií využívá už Huawei Mate 10. Fotoaparát by díky tomu například měl rozpoznat aktuální scénu a nastavit podle toho vhodný režim. Huawei P11 bude s největší pravděpodobností představen v prvním čtvrtletí roku 2018, a to konkrétně koncem února na veletrhu MWC v Barceloně. K další očekávané výbavě patří procesor Kirin 970, který obsahuje neurální procesorová jednotka (NPU) pro využívání umělé inteligence.
 


reklama