Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Umidigi připravuje levnější kopii iPhonu X s výřezem displeje

30.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Řada čínských výrobců si nenechala ujít možnost napodobit nový iPhone X. Docela povedenou kopií by mohl být chystaný smartphone Umidigi Z2, který se jako první pochlubí „vykousnutým“ AMOLED displejem.
Čínští výrobci rádi kopírují produkty od Applu a ani nový iPhone X není samozřejmě výjimkou. Kvůli složité konstrukci však před sebou mají poměrně složitý úkol, jak zvládnout vyrobit telefon s vykousnutou částí displeje a nabídnout jej za lidovou cenu. některé společnosti na to šly šalamounsky a existenci modulu s Face ID pouze napodobily, ve skutečně se kousek pod ním nachází displej o standardním obdélníkovém tvaru. Značka Umidigi (dříve jen Umi), která pro znalce čínských telefonů rozhodně nebude úplnou neznámou, také připravuje model velmi podobný iPhonu X, o kterém se v předprodeji jen zaprášilo.
 

Chystané Umidigi Z2 vypadá na uniklém renderu skoro jako iPhone X
 
Umidigi Z2, jak zní název připravované novinky, má mít na přední straně displej s velmi tenkými rámečky a vykousnutou částí, kde se nachází dvojice fotoaparátů, telefonní reproduktor a další senzory. Musíme uznat, že na zveřejněných renderech vypadá smartphone opravdu povedeně, ale skutečnost může být samozřejmě úplně jiná, proto si raději počkejme na reálné fotografie a videa. Na druhou stranu musíme zmínit, že Umidigi má s bezrámečkovými modely zkušenosti, stačí vzpomenout na Umidigi Crystal, které bylo jistě inspirované populárním Xiaomi Mi Mix.
O výbavě Umidigi Z2 prozatím skoro nic nevíme, ale jelikož by se mohlo jednat o novou vlajkovou loď, můžeme očekávat poměrně solidní komponenty, které výrobce jistě zkombinuje s atraktivní cenovkou. Kromě AMOLED displeje o neznámé úhlopříčce i rozlišení, který můžeme vidět na videu níže, nevíme o telefonu zhola nic. Můžeme ovšem očekávat použití operačního systému Google Android s uživatelskou nadstavbou napodobující systém iOS od Applu. Na druhou stranu nemůžeme očekávat, že by čínský smartphone nabídl Face ID, nebo obdobně vyspělou technologii rozpoznání obličeje. Místo toho novinka nejspíš na zadní straně nabídne čtečku otisků prstů, jak naznačuje ikona na odemykací obrazovce.
 
 
Uniklé video ukazuje, že AMOLED displej s výřezem pro Umidigi Z existuje a je zcela funkční
 


reklama