Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix inspirovalo další značky. Podívejte se na jejich alternativy

27.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Mi Mix se svými extrémně tenkými rámečky okolo displeje znamenalo svěží vítr do nabídky high-endových smartphonů. Není divu, že se tento koncept snaží napodobit ostatní čínští výrobci. Mnohdy to zvládli docela obstojně, jindy už se to tolik nepovedlo.
Xiaomi Mi Mix bylo představeno v říjnu loňského roku a pozornost mobilních fanoušků po celém světě si získalo především svým téměř bezrámečkovým designem. 6,44“ displej o rozlišení 2040 x 1080 pixelů a poměru stran 17:9 zabíral 83,6 % přední strany, o čemž si naprostá většina ostatních smartphonů mohla nechat jen zdát. Podobného čísla dosáhla ze známějších smartphonů až dvojice Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+. Od té doby však také neustává snaha ostatních čínských výrobců nabídnout alternativu k Xiaomi Mi Mix s podobně tenkými rámečky. Redaktoři webu Notebookitalia.it jen na veletrhu Hong Kong Global Sources Fair, který se konal minulý týden, narazili na několik takových pokusů. Většinou se ovšem jednalo ještě o předprodukční vzorky, takže jejich design a výbava se mohou před uvedením na trh změnit.

Doogee Mix se nebojí svou konkurenci napodobit dokonce ani názvem. Liší se ovšem měřítko, neboť tato alternativa disponuje 5,5“ AMOLED displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). K další výbavě patří procesor MediaTek Helio P25 spolu se 6GB RAM a 64GB úložištěm. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat a pod displejem nalezneme domovské tlačítko, které slouží zároveň jako čtečka otisků prstů. Na keramické tělo v tomto případě můžeme zapomenout, místo něj telefon využívá kovový rám a blyštivý skleněný povrch zadní strany.

Bluboo S1 se vyznačuje rovněž 5,5“ Full HD panelem a asi nepřekvapí, že kvůli prakticky chybějícími prostoru nad displejem musel být přední fotoaparát umístěn do dolního rohu. Kousek od něj se potom opět nachází čtečka otisků prstů, která byla integrována do domovského tlačítka. O pohon se v tomto případě stará procesor Helio P20 a 4GB RAM, na zadní straně se nachází duální fotoaparát.

Umidigi Crystal se z trojice, kterou jsme si zatím představili, chlubí asi nejtenčími okraji okolo displeje. I tentokrát se jedná o 5,5“ Full HD obrazovku, ale zajímavá je kombinace s téměř low-endovými specifikacemi, jako je čtyřjádrový procesor MediaTek MT6737T nebo 2GB RAM. Pokud se tedy tento model dostane na trh, mohl by mít velmi příznivou cenu.

IDWELL D10 se od Xiaomi Mi Mix i výše uvedených alternativ odlišuje umístěním displeje. Ztenčené rámečky se totiž nachází pod displejem, nikoliv nad ním. I v tomto případě máme co dočinění spíše s low-endovým telefonem, rozlišení 5,5“ displeje se zastavilo dokonce jen na 1280 x 720 palcích. K dostání ovšem bude také prémiová varianta IDWELL D10 Pro s Full HD rozlišením.

Zdroj: Notebookitalia.it via Liliputing.com
reklama