Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vyzkoušejte si „ukouslý“ displej iPhonu X na svém Androidu

30.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Apple se rozhodl u iPhonu X využít netradiční řešení displeje, který je v horní části narušen modulem fotoaparátu a Face ID. Díky aplikaci pro Android si takový displej můžete zdarma vyzkoušet u svého telefonu.
Apple chtěl u iPhonu X takřka bezrámečkový displej, nejprve však musel vyřešit umístění předního fotoaparátu a senzorů Face ID, které umožňují odemknout telefon rozpoznáním obličeje. Rozhodl se proto pro displej nepravidelného tvaru, který je v horní části o malý kousek ochuzen právě kvůli fotoaparátu a senzorům. Apple sice nepoužil toto řešení jako první výrobce, ale rozhodně se dostane do myslí více lidí než Essential Phone.
 
Ukousnutý displej (mimochodem patrně vůbec nejdražší komponent v iPhonu X) si podle očekávání vysloužil řadu posměšků a samozřejmě také obav, zda nebude jeho používání nepraktické. Přece jen uživatel přijde o část obrazovky, a to navíc v místě stavové lišty. Pokud byste si chtěli vyzkoušet, jaké to je používat takový displej, nemusíte hned utrácet třicet tisíc korun za nový iPhone X. Stačí si stáhnout aplikaci XOutOf10 pro Android, která je zdarma k dispozici v Google Play Store.
 
 
Aplikace má jedinou funkci, a to zobrazit v horní části displeje černý prostor bez jakéhokoliv většího užitku. Samozřejmě se jedná spíše o vtípek než skutečnou simulaci neobvyklého displeje iPhonu X, kde by měl být této abnormalitě operační systém iOS 11 lépe přizpůsobený. Výhodou aplikace XOutOf10 je skutečnost, že ji můžete zase kdykoliv vypnout a odinstalovat, pokud vás přestane bavit (což se nejspíš stane velmi brzy). Před první aktivací bude nejspíš nutné povolit, aby aplikace mohla překrývat jiný obsah – podobně, jako to vyžaduje například Facebook Messenger pro zobrazení plovoucích bublin.
 


reklama