www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
, , aktualita
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
K oblíbeným
reklama
Poslední čtvrtletí bylo pro Teslu opět výrazně ztrátové a Elonu Muskovi tak ani trochu nevyšel slib, že Tesla bude už napořád v zisku. Roli zde sice hrálo i to, že byla vyrobena spousta vozů, které byly teprve na cestě k zákazníkům, nicméně tím se nelze uchlácholit. Automobilka tak ohlásila další vydávání akcii a dluhopisů v souhrnné výši 2,7 mld. dolarů a nyní je potřeba zajistit, aby nevyletěly komínem. Elon Musk proto v e-mailu zaměstnancům řekl, že od nynějška se bude mnohem důrazněji kontrolovat každý výdaj automobilky.
 
Tesla logo
 
Nový CFO společnosti Zach Kirkhorn tak bude muset kontrolovat veškeré dokumenty s výdaji společnosti nehledě na jejich výši. Pod drobnohledem by tak měla být naprosto každá výdajová položka společnosti. Sám Elon Musk bude také součástí tohoto kontrolního mechanismu, v jeho případě by to měla být kontrola zhruba desetiny dokumentů. Cílem je, aby každý náklad měl své opodstatnění a byl co nejmenší, jak je to jen možné.
 
Musk v e-mailu zaměstnancům řekl, že při současném tempu ztrát by oněch 2,7 miliardy USD vystačilo jen na 10 měsíců provozu. Dle jeho slov je nutno ocenit důvěru investorů Tesly, což ale bude vyžadovat obrovské úsilí ze strany společnosti. Připomeňme, že hodnota akcií Tesly rychle klesá. Ještě na konci roku 2018 to bylo téměř $333, aktuálně je jejich hodnota pod $202 a chvilkově se dostala už dokonce na $195.
 
Tesla teď nemá zrovna šťastné období. Její vozy v posledních týdnech postihly hned tři požáry, dále se ukázalo, že při nedávné tragické nehodě s nákladním vozem byl aktivní autopilot, který nezasáhl, a nynější americko-čínská obchodní válka způsobí také to, že na v Číně vyrobené součástky pro vozy Tesla bude rovněž uvaleno dovozní clo, což automobilce opět zvýší náklady. Stále se také nedaří rozjet výrobu ohlášených modelů, jako je nový elektrický nákladní vůz a čeká se také na SUV Model Y, nový Roadster a pickup.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala