www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
, , aktualita
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
K oblíbeným
reklama
Poslední čtvrtletí bylo pro Teslu opět výrazně ztrátové a Elonu Muskovi tak ani trochu nevyšel slib, že Tesla bude už napořád v zisku. Roli zde sice hrálo i to, že byla vyrobena spousta vozů, které byly teprve na cestě k zákazníkům, nicméně tím se nelze uchlácholit. Automobilka tak ohlásila další vydávání akcii a dluhopisů v souhrnné výši 2,7 mld. dolarů a nyní je potřeba zajistit, aby nevyletěly komínem. Elon Musk proto v e-mailu zaměstnancům řekl, že od nynějška se bude mnohem důrazněji kontrolovat každý výdaj automobilky.
 
Tesla logo
 
Nový CFO společnosti Zach Kirkhorn tak bude muset kontrolovat veškeré dokumenty s výdaji společnosti nehledě na jejich výši. Pod drobnohledem by tak měla být naprosto každá výdajová položka společnosti. Sám Elon Musk bude také součástí tohoto kontrolního mechanismu, v jeho případě by to měla být kontrola zhruba desetiny dokumentů. Cílem je, aby každý náklad měl své opodstatnění a byl co nejmenší, jak je to jen možné.
 
Musk v e-mailu zaměstnancům řekl, že při současném tempu ztrát by oněch 2,7 miliardy USD vystačilo jen na 10 měsíců provozu. Dle jeho slov je nutno ocenit důvěru investorů Tesly, což ale bude vyžadovat obrovské úsilí ze strany společnosti. Připomeňme, že hodnota akcií Tesly rychle klesá. Ještě na konci roku 2018 to bylo téměř $333, aktuálně je jejich hodnota pod $202 a chvilkově se dostala už dokonce na $195.
 
Tesla teď nemá zrovna šťastné období. Její vozy v posledních týdnech postihly hned tři požáry, dále se ukázalo, že při nedávné tragické nehodě s nákladním vozem byl aktivní autopilot, který nezasáhl, a nynější americko-čínská obchodní válka způsobí také to, že na v Číně vyrobené součástky pro vozy Tesla bude rovněž uvaleno dovozní clo, což automobilce opět zvýší náklady. Stále se také nedaří rozjet výrobu ohlášených modelů, jako je nový elektrický nákladní vůz a čeká se také na SUV Model Y, nový Roadster a pickup.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře