www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
, , aktualita
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
K oblíbeným
reklama
Poslední čtvrtletí bylo pro Teslu opět výrazně ztrátové a Elonu Muskovi tak ani trochu nevyšel slib, že Tesla bude už napořád v zisku. Roli zde sice hrálo i to, že byla vyrobena spousta vozů, které byly teprve na cestě k zákazníkům, nicméně tím se nelze uchlácholit. Automobilka tak ohlásila další vydávání akcii a dluhopisů v souhrnné výši 2,7 mld. dolarů a nyní je potřeba zajistit, aby nevyletěly komínem. Elon Musk proto v e-mailu zaměstnancům řekl, že od nynějška se bude mnohem důrazněji kontrolovat každý výdaj automobilky.
 
Tesla logo
 
Nový CFO společnosti Zach Kirkhorn tak bude muset kontrolovat veškeré dokumenty s výdaji společnosti nehledě na jejich výši. Pod drobnohledem by tak měla být naprosto každá výdajová položka společnosti. Sám Elon Musk bude také součástí tohoto kontrolního mechanismu, v jeho případě by to měla být kontrola zhruba desetiny dokumentů. Cílem je, aby každý náklad měl své opodstatnění a byl co nejmenší, jak je to jen možné.
 
Musk v e-mailu zaměstnancům řekl, že při současném tempu ztrát by oněch 2,7 miliardy USD vystačilo jen na 10 měsíců provozu. Dle jeho slov je nutno ocenit důvěru investorů Tesly, což ale bude vyžadovat obrovské úsilí ze strany společnosti. Připomeňme, že hodnota akcií Tesly rychle klesá. Ještě na konci roku 2018 to bylo téměř $333, aktuálně je jejich hodnota pod $202 a chvilkově se dostala už dokonce na $195.
 
Tesla teď nemá zrovna šťastné období. Její vozy v posledních týdnech postihly hned tři požáry, dále se ukázalo, že při nedávné tragické nehodě s nákladním vozem byl aktivní autopilot, který nezasáhl, a nynější americko-čínská obchodní válka způsobí také to, že na v Číně vyrobené součástky pro vozy Tesla bude rovněž uvaleno dovozní clo, což automobilce opět zvýší náklady. Stále se také nedaří rozjet výrobu ohlášených modelů, jako je nový elektrický nákladní vůz a čeká se také na SUV Model Y, nový Roadster a pickup.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář