www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent

Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
, , aktualita
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
K oblíbeným
reklama
Poslední čtvrtletí bylo pro Teslu opět výrazně ztrátové a Elonu Muskovi tak ani trochu nevyšel slib, že Tesla bude už napořád v zisku. Roli zde sice hrálo i to, že byla vyrobena spousta vozů, které byly teprve na cestě k zákazníkům, nicméně tím se nelze uchlácholit. Automobilka tak ohlásila další vydávání akcii a dluhopisů v souhrnné výši 2,7 mld. dolarů a nyní je potřeba zajistit, aby nevyletěly komínem. Elon Musk proto v e-mailu zaměstnancům řekl, že od nynějška se bude mnohem důrazněji kontrolovat každý výdaj automobilky.
 
Tesla logo
 
Nový CFO společnosti Zach Kirkhorn tak bude muset kontrolovat veškeré dokumenty s výdaji společnosti nehledě na jejich výši. Pod drobnohledem by tak měla být naprosto každá výdajová položka společnosti. Sám Elon Musk bude také součástí tohoto kontrolního mechanismu, v jeho případě by to měla být kontrola zhruba desetiny dokumentů. Cílem je, aby každý náklad měl své opodstatnění a byl co nejmenší, jak je to jen možné.
 
Musk v e-mailu zaměstnancům řekl, že při současném tempu ztrát by oněch 2,7 miliardy USD vystačilo jen na 10 měsíců provozu. Dle jeho slov je nutno ocenit důvěru investorů Tesly, což ale bude vyžadovat obrovské úsilí ze strany společnosti. Připomeňme, že hodnota akcií Tesly rychle klesá. Ještě na konci roku 2018 to bylo téměř $333, aktuálně je jejich hodnota pod $202 a chvilkově se dostala už dokonce na $195.
 
Tesla teď nemá zrovna šťastné období. Její vozy v posledních týdnech postihly hned tři požáry, dále se ukázalo, že při nedávné tragické nehodě s nákladním vozem byl aktivní autopilot, který nezasáhl, a nynější americko-čínská obchodní válka způsobí také to, že na v Číně vyrobené součástky pro vozy Tesla bude rovněž uvaleno dovozní clo, což automobilce opět zvýší náklady. Stále se také nedaří rozjet výrobu ohlášených modelů, jako je nový elektrický nákladní vůz a čeká se také na SUV Model Y, nový Roadster a pickup.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala