Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla po třech požárech Modelu S aktualizuje software

17.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
I když elektromobily nehoří zas tak často, jak tvrdí jejich odpůrci, Tesla si to v posledních týdnech dost slízla a shořely hned tři různá auta. Automobilka tak vydává další aktualizaci, která má snížit riziko dalších požárů.
Nedávno jsme vás informovali o požáru Tesly Model S v podzemní garáži v Šanghaji. U toho ale nezůstalo a v posledních týdnech tu máme ještě další požáry podobných aut v Hong Kongu a San Franciscu. I když se příčina požárů stále vyšetřuje, automobilka už vydala over-the-air aktualizaci softwaru pro nabíjení akumulátorů, který by měl zajistit nižší riziko požárů díky vylepšenému teplotnímu managementu pro Model S a X. Aktualizace se netýká Modelu 3, neboť ten využívá jinou technologii baterií a zatím si nepamatuji, že by od akumulátoru shořel nějaký Model 3. Naopak Modely S hoří jedna radost.
 
Tesla Model S
 
Připoměňme, že šanghajská Tesla Model S shořela koncem dubna a vzala s sebou další tři auta. Podle Tesly ale díky pokročilé architektuře akumulátorů bylo poškozeno jen malé množství článků. I tak to ale nadělalo pěknou paseku. Další Tesla shořela počátkem května v San Franciscu v soukromé garáži a poslední čerstvý případ s dalším Modelem S z Hong Kongu se stal 14. května. Majitel vůz nabil na Superchargeru na 97 % a pak jej zaparkoval u obchodu. Za půl hodiny už byl vůz v plamenech.
 
Otázkou je, zda tu byl problém s akumulátorem, neboť vůz hořel z přední části. Vyšetřování pokračuje a Tesia se nechala slyšet, že jakmile bude identifikován problém, dojde k adekvátnímu řešení, aby se tak v budoucnu nedělo.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama