www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla po třech požárech Modelu S aktualizuje software

Tesla po třech požárech Modelu S aktualizuje software
, , aktualita
I když elektromobily nehoří zas tak často, jak tvrdí jejich odpůrci, Tesla si to v posledních týdnech dost slízla a shořely hned tři různá auta. Automobilka tak vydává další aktualizaci, která má snížit riziko dalších požárů.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme vás informovali o požáru Tesly Model S v podzemní garáži v Šanghaji. U toho ale nezůstalo a v posledních týdnech tu máme ještě další požáry podobných aut v Hong Kongu a San Franciscu. I když se příčina požárů stále vyšetřuje, automobilka už vydala over-the-air aktualizaci softwaru pro nabíjení akumulátorů, který by měl zajistit nižší riziko požárů díky vylepšenému teplotnímu managementu pro Model S a X. Aktualizace se netýká Modelu 3, neboť ten využívá jinou technologii baterií a zatím si nepamatuji, že by od akumulátoru shořel nějaký Model 3. Naopak Modely S hoří jedna radost.
 
Tesla Model S
 
Připoměňme, že šanghajská Tesla Model S shořela koncem dubna a vzala s sebou další tři auta. Podle Tesly ale díky pokročilé architektuře akumulátorů bylo poškozeno jen malé množství článků. I tak to ale nadělalo pěknou paseku. Další Tesla shořela počátkem května v San Franciscu v soukromé garáži a poslední čerstvý případ s dalším Modelem S z Hong Kongu se stal 14. května. Majitel vůz nabil na Superchargeru na 97 % a pak jej zaparkoval u obchodu. Za půl hodiny už byl vůz v plamenech.
 
Otázkou je, zda tu byl problém s akumulátorem, neboť vůz hořel z přední části. Vyšetřování pokračuje a Tesia se nechala slyšet, že jakmile bude identifikován problém, dojde k adekvátnímu řešení, aby se tak v budoucnu nedělo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala