www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla po třech požárech Modelu S aktualizuje software

Tesla po třech požárech Modelu S aktualizuje software
, , aktualita
I když elektromobily nehoří zas tak často, jak tvrdí jejich odpůrci, Tesla si to v posledních týdnech dost slízla a shořely hned tři různá auta. Automobilka tak vydává další aktualizaci, která má snížit riziko dalších požárů.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme vás informovali o požáru Tesly Model S v podzemní garáži v Šanghaji. U toho ale nezůstalo a v posledních týdnech tu máme ještě další požáry podobných aut v Hong Kongu a San Franciscu. I když se příčina požárů stále vyšetřuje, automobilka už vydala over-the-air aktualizaci softwaru pro nabíjení akumulátorů, který by měl zajistit nižší riziko požárů díky vylepšenému teplotnímu managementu pro Model S a X. Aktualizace se netýká Modelu 3, neboť ten využívá jinou technologii baterií a zatím si nepamatuji, že by od akumulátoru shořel nějaký Model 3. Naopak Modely S hoří jedna radost.
 
Tesla Model S
 
Připoměňme, že šanghajská Tesla Model S shořela koncem dubna a vzala s sebou další tři auta. Podle Tesly ale díky pokročilé architektuře akumulátorů bylo poškozeno jen malé množství článků. I tak to ale nadělalo pěknou paseku. Další Tesla shořela počátkem května v San Franciscu v soukromé garáži a poslední čerstvý případ s dalším Modelem S z Hong Kongu se stal 14. května. Majitel vůz nabil na Superchargeru na 97 % a pak jej zaparkoval u obchodu. Za půl hodiny už byl vůz v plamenech.
 
Otázkou je, zda tu byl problém s akumulátorem, neboť vůz hořel z přední části. Vyšetřování pokračuje a Tesia se nechala slyšet, že jakmile bude identifikován problém, dojde k adekvátnímu řešení, aby se tak v budoucnu nedělo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik