www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla potřebuje kapitál: vydá akcie a dluhopisy za 2,7 mld. USD

Tesla potřebuje kapitál: vydá akcie a dluhopisy za 2,7 mld. USD
, , aktualita
I když Elon Musk sliboval ziskovou Teslu a už žádné další navyšování kapitálu společnosti, v brzké době by společnost chtěla od investorů získat další peníze. Hovoří se o neuvěřitelných 2,7 miliardy USD.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk rozhodně nemá radost z dosavadního hospodářského vývoje Tesly. Dvě zisková čtvrtletí mu sice vyšla, ale to třetí už ne. Tesla se opět propadla do obrovské ztráty a ačkoli Musk ještě před rokem tvrdil, že společnost už nebude potřebovat navyšovat investice, automobilka se rozhodla, že do světa vypustí další akcie a konvertibilní dluhopisy. Firma totiž potřebuje peníze a doufá, že se investoři jen a jen pohrnou. A podle prvních informací to vypadá, že je zde ještě spousta lidí, kteří v Tesle vidí budoucnost a chtějí do ní investovat. Původně se totiž hovořilo o tom, že se vybere okolo 2,0 a možná až 2,3 miliardy dolarů v případě vysokého zájmu.
 
Tesla logo
 
Teď to ale vypadá, že je zájem opravdu obrovský a Tesla navyšuje tuto hodnotu až na 2,7 miliardy USD. Největší část z této částky budou tvořit konvertibilní dluhopisy za 1,84 mld. USD s 2% úrokem a možností konverze na akcii Tesly v roce 2024. Dále Tesla nabídne 3,5 milionu nových akcií v souhrnné hodnotě okolo 866 milionů USD. Peníze se společnosti rozhodně hodí, protože jen za poslední čtvrtletí klesla její finanční rezerva o 1,5 mld. USD na výsledné 2,2 mld. USD.
 
Sám Elon Musk vlastní asi 20 % akcií společnosti a i z nového balíku si chce něco málo zakoupit. Hovoří se zatím o akciích za nějakých 10 až 25 milionů USD. Problémem je, že ačkoli společnost splácí své dluhy (jen za poslední čtvrtletí to byla takřka miliardová částka), s nově vydanými dluhopisy se zadlužení zvýší už na 11,63 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik