www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla potřebuje kapitál: vydá akcie a dluhopisy za 2,7 mld. USD

Tesla potřebuje kapitál: vydá akcie a dluhopisy za 2,7 mld. USD
, , aktualita
I když Elon Musk sliboval ziskovou Teslu a už žádné další navyšování kapitálu společnosti, v brzké době by společnost chtěla od investorů získat další peníze. Hovoří se o neuvěřitelných 2,7 miliardy USD.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk rozhodně nemá radost z dosavadního hospodářského vývoje Tesly. Dvě zisková čtvrtletí mu sice vyšla, ale to třetí už ne. Tesla se opět propadla do obrovské ztráty a ačkoli Musk ještě před rokem tvrdil, že společnost už nebude potřebovat navyšovat investice, automobilka se rozhodla, že do světa vypustí další akcie a konvertibilní dluhopisy. Firma totiž potřebuje peníze a doufá, že se investoři jen a jen pohrnou. A podle prvních informací to vypadá, že je zde ještě spousta lidí, kteří v Tesle vidí budoucnost a chtějí do ní investovat. Původně se totiž hovořilo o tom, že se vybere okolo 2,0 a možná až 2,3 miliardy dolarů v případě vysokého zájmu.
 
Tesla logo
 
Teď to ale vypadá, že je zájem opravdu obrovský a Tesla navyšuje tuto hodnotu až na 2,7 miliardy USD. Největší část z této částky budou tvořit konvertibilní dluhopisy za 1,84 mld. USD s 2% úrokem a možností konverze na akcii Tesly v roce 2024. Dále Tesla nabídne 3,5 milionu nových akcií v souhrnné hodnotě okolo 866 milionů USD. Peníze se společnosti rozhodně hodí, protože jen za poslední čtvrtletí klesla její finanční rezerva o 1,5 mld. USD na výsledné 2,2 mld. USD.
 
Sám Elon Musk vlastní asi 20 % akcií společnosti a i z nového balíku si chce něco málo zakoupit. Hovoří se zatím o akciích za nějakých 10 až 25 milionů USD. Problémem je, že ačkoli společnost splácí své dluhy (jen za poslední čtvrtletí to byla takřka miliardová částka), s nově vydanými dluhopisy se zadlužení zvýší už na 11,63 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala