www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla potřebuje kapitál: vydá akcie a dluhopisy za 2,7 mld. USD

Tesla potřebuje kapitál: vydá akcie a dluhopisy za 2,7 mld. USD
, , aktualita
I když Elon Musk sliboval ziskovou Teslu a už žádné další navyšování kapitálu společnosti, v brzké době by společnost chtěla od investorů získat další peníze. Hovoří se o neuvěřitelných 2,7 miliardy USD.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk rozhodně nemá radost z dosavadního hospodářského vývoje Tesly. Dvě zisková čtvrtletí mu sice vyšla, ale to třetí už ne. Tesla se opět propadla do obrovské ztráty a ačkoli Musk ještě před rokem tvrdil, že společnost už nebude potřebovat navyšovat investice, automobilka se rozhodla, že do světa vypustí další akcie a konvertibilní dluhopisy. Firma totiž potřebuje peníze a doufá, že se investoři jen a jen pohrnou. A podle prvních informací to vypadá, že je zde ještě spousta lidí, kteří v Tesle vidí budoucnost a chtějí do ní investovat. Původně se totiž hovořilo o tom, že se vybere okolo 2,0 a možná až 2,3 miliardy dolarů v případě vysokého zájmu.
 
Tesla logo
 
Teď to ale vypadá, že je zájem opravdu obrovský a Tesla navyšuje tuto hodnotu až na 2,7 miliardy USD. Největší část z této částky budou tvořit konvertibilní dluhopisy za 1,84 mld. USD s 2% úrokem a možností konverze na akcii Tesly v roce 2024. Dále Tesla nabídne 3,5 milionu nových akcií v souhrnné hodnotě okolo 866 milionů USD. Peníze se společnosti rozhodně hodí, protože jen za poslední čtvrtletí klesla její finanční rezerva o 1,5 mld. USD na výsledné 2,2 mld. USD.
 
Sám Elon Musk vlastní asi 20 % akcií společnosti a i z nového balíku si chce něco málo zakoupit. Hovoří se zatím o akciích za nějakých 10 až 25 milionů USD. Problémem je, že ačkoli společnost splácí své dluhy (jen za poslední čtvrtletí to byla takřka miliardová částka), s nově vydanými dluhopisy se zadlužení zvýší už na 11,63 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala