www.svetmobilne.cz
>
>
>

U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot

U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot
, , aktualita
Počátkem března se na Floridě stala tragická nehoda, při níž vůz Tesla Model 3 vjel do nákladního auta a řidič na místě zemřel. Vyšetřování NTSB potvrdilo, že při jízdě byla aktivní funkce autopilota.
K oblíbeným
reklama
Autonomní řízení má stále své mouchy a nelze na něj plně spoléhat. I proto mají vozy Tesla autopilota pouze ve verzi splňující SAE Level 2 vyžadující neustálou pozornost řidiče a častou interakci zkoušející, zda je řidič připraven případně reagovat (musí se dotýkat volantu). I proto se nehody vozů, které mají systémy autonomního řízení, vyšetřují i z pohledu toho, zda byly tyto systémy v době nehody aktivní, což se týká i nehody z počátku března, kdy vůz Tesla Model 3 z roku 2018 vjel do návěsu tahače a usmrtil svého řidiče. Automobilka Tesla pochopitelně spolupracovala na vyšetřování s NTSB, poskytla záznamy jízdy a vyšetřování už přineslo první předběžné výsledky.
 
Tesla Model 3
 
Ukázalo se, že řidič aktivoval funkci autopilota 10 sekund před nehodou a systém nedetekoval interakci řidiče vozidla s volantem vozu celých 8 sekund před nehodou. Řidič tedy aktivoval autopilota (navíc poprvé za celou jízdu), sundal ruce z volantu a ani on, ani vůz nevyvinul jakoukoli snahu zabránit nehodě, která nastala jen pár sekund poté. Otázkou je pochopitelně proč. Zajímavé je i to, že na silnici, kde byla stanovena maximální rychlost 55 mph (88 km/h) jel vůz 68 mph (109 km/h). Nejde navíc o první nehodu, kdy Tesla vrazila do návěsu (ta první se stala v roce 2016) a opět jde o tragickou nehodu, která stála řidiče život.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala