www.svetmobilne.cz
>
>
>

U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot

U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot
, , aktualita
Počátkem března se na Floridě stala tragická nehoda, při níž vůz Tesla Model 3 vjel do nákladního auta a řidič na místě zemřel. Vyšetřování NTSB potvrdilo, že při jízdě byla aktivní funkce autopilota.
K oblíbeným
reklama
Autonomní řízení má stále své mouchy a nelze na něj plně spoléhat. I proto mají vozy Tesla autopilota pouze ve verzi splňující SAE Level 2 vyžadující neustálou pozornost řidiče a častou interakci zkoušející, zda je řidič připraven případně reagovat (musí se dotýkat volantu). I proto se nehody vozů, které mají systémy autonomního řízení, vyšetřují i z pohledu toho, zda byly tyto systémy v době nehody aktivní, což se týká i nehody z počátku března, kdy vůz Tesla Model 3 z roku 2018 vjel do návěsu tahače a usmrtil svého řidiče. Automobilka Tesla pochopitelně spolupracovala na vyšetřování s NTSB, poskytla záznamy jízdy a vyšetřování už přineslo první předběžné výsledky.
 
Tesla Model 3
 
Ukázalo se, že řidič aktivoval funkci autopilota 10 sekund před nehodou a systém nedetekoval interakci řidiče vozidla s volantem vozu celých 8 sekund před nehodou. Řidič tedy aktivoval autopilota (navíc poprvé za celou jízdu), sundal ruce z volantu a ani on, ani vůz nevyvinul jakoukoli snahu zabránit nehodě, která nastala jen pár sekund poté. Otázkou je pochopitelně proč. Zajímavé je i to, že na silnici, kde byla stanovena maximální rychlost 55 mph (88 km/h) jel vůz 68 mph (109 km/h). Nejde navíc o první nehodu, kdy Tesla vrazila do návěsu (ta první se stala v roce 2016) a opět jde o tragickou nehodu, která stála řidiče život.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala