www.svetmobilne.cz
>
>
>

U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot

U další tragické nehody Tesly Model 3 byl aktivní autopilot
, , aktualita
Počátkem března se na Floridě stala tragická nehoda, při níž vůz Tesla Model 3 vjel do nákladního auta a řidič na místě zemřel. Vyšetřování NTSB potvrdilo, že při jízdě byla aktivní funkce autopilota.
K oblíbeným
reklama
Autonomní řízení má stále své mouchy a nelze na něj plně spoléhat. I proto mají vozy Tesla autopilota pouze ve verzi splňující SAE Level 2 vyžadující neustálou pozornost řidiče a častou interakci zkoušející, zda je řidič připraven případně reagovat (musí se dotýkat volantu). I proto se nehody vozů, které mají systémy autonomního řízení, vyšetřují i z pohledu toho, zda byly tyto systémy v době nehody aktivní, což se týká i nehody z počátku března, kdy vůz Tesla Model 3 z roku 2018 vjel do návěsu tahače a usmrtil svého řidiče. Automobilka Tesla pochopitelně spolupracovala na vyšetřování s NTSB, poskytla záznamy jízdy a vyšetřování už přineslo první předběžné výsledky.
 
Tesla Model 3
 
Ukázalo se, že řidič aktivoval funkci autopilota 10 sekund před nehodou a systém nedetekoval interakci řidiče vozidla s volantem vozu celých 8 sekund před nehodou. Řidič tedy aktivoval autopilota (navíc poprvé za celou jízdu), sundal ruce z volantu a ani on, ani vůz nevyvinul jakoukoli snahu zabránit nehodě, která nastala jen pár sekund poté. Otázkou je pochopitelně proč. Zajímavé je i to, že na silnici, kde byla stanovena maximální rychlost 55 mph (88 km/h) jel vůz 68 mph (109 km/h). Nejde navíc o první nehodu, kdy Tesla vrazila do návěsu (ta první se stala v roce 2016) a opět jde o tragickou nehodu, která stála řidiče život.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty Samsung uvádí Galaxy A30s a A50s se 3 fotoaparáty
Do střední třídy poputují dvě novinky společnosti Samsung Galaxy A30s a A50s. Obě přinesou tři zadní fotoaparáty včetně 5MPx hloubkové kamerky, 6,4" Super AMOLED displej a velký 4000mAh akumulátor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala