www.svetmobilne.cz
>
>
>

NHTSA vyšetřuje dvě nehody vozů Tesla s úmrtím řidiče

NHTSA vyšetřuje dvě nehody vozů Tesla s úmrtím řidiče
, , aktualita
V hledáčku amerických agentur NHTSA a NTSB se objevily hned dvě vážné nehody vozů Tesla, které vyústily ve smrt jejich řidičů. Jedna skončila obrovským požárem, druhá uříznutou střechou od návěsu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla je opět v hledáčku agentur NHTSA a NTSB, které vyšetřují dvě závažné nehody vozů této automobilky, které se v předchozích dnech staly na Floridě. Snaží se zjistit, zda byly chyby na straně řidičů, nebo šlo o problém se samotnými vozy a např. systémem autopilota. První nehodu máme v živé paměti, ta se stala před více než týdnem a šlo o Model S z roku 2016, jehož řidič nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti vrazil do stromů. Elektromobil začal hořet a úspěšné nebyly ani pokusy o vyproštění z vozu, neboť se nevysunuly kliky k otevření dveří, nevypustily airbagy a ani jiné pokusy o vytažení řidiče se nesetkaly s úspěchem.
 
 
Druhá nehoda se stala také na Floridě. Bylo to minulý pátek na Delray Beach, kdy Model 3 z roku 2018 narazil do návěsu. Nehoda až děsivě připomínala první smrtelnou nehodu autonomního řízení v Teslách vůbec (stala se v létě 2016). Tehdy si autopilot nevšiml křižujícího náklaďáku s návěsem a projel pod ním (a řidič nedával pozor, jak by měl). Návěs doslova uřízl střechu a s tím i zabil řidiče. V podstatě velmi podobně se to stalo i zde. Řidič s Modelem 3 rovněž vjel pod návěs, ten strhl celou horní část vozu, usmrtil řidiče a auto ještě samo jelo zhruba půl kilometru, než se zastavilo. Zatím ale není jasné, zda byl v činnosti autopilot a je to tak jeho druhé selhání tohoto typu, nebo zda šlo o chybu řidiče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala