www.svetmobilne.cz
>
>
>

NHTSA vyšetřuje dvě nehody vozů Tesla s úmrtím řidiče

NHTSA vyšetřuje dvě nehody vozů Tesla s úmrtím řidiče
, , aktualita
V hledáčku amerických agentur NHTSA a NTSB se objevily hned dvě vážné nehody vozů Tesla, které vyústily ve smrt jejich řidičů. Jedna skončila obrovským požárem, druhá uříznutou střechou od návěsu.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla je opět v hledáčku agentur NHTSA a NTSB, které vyšetřují dvě závažné nehody vozů této automobilky, které se v předchozích dnech staly na Floridě. Snaží se zjistit, zda byly chyby na straně řidičů, nebo šlo o problém se samotnými vozy a např. systémem autopilota. První nehodu máme v živé paměti, ta se stala před více než týdnem a šlo o Model S z roku 2016, jehož řidič nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti vrazil do stromů. Elektromobil začal hořet a úspěšné nebyly ani pokusy o vyproštění z vozu, neboť se nevysunuly kliky k otevření dveří, nevypustily airbagy a ani jiné pokusy o vytažení řidiče se nesetkaly s úspěchem.
 
 
Druhá nehoda se stala také na Floridě. Bylo to minulý pátek na Delray Beach, kdy Model 3 z roku 2018 narazil do návěsu. Nehoda až děsivě připomínala první smrtelnou nehodu autonomního řízení v Teslách vůbec (stala se v létě 2016). Tehdy si autopilot nevšiml křižujícího náklaďáku s návěsem a projel pod ním (a řidič nedával pozor, jak by měl). Návěs doslova uřízl střechu a s tím i zabil řidiče. V podstatě velmi podobně se to stalo i zde. Řidič s Modelem 3 rovněž vjel pod návěs, ten strhl celou horní část vozu, usmrtil řidiče a auto ještě samo jelo zhruba půl kilometru, než se zastavilo. Zatím ale není jasné, zda byl v činnosti autopilot a je to tak jeho druhé selhání tohoto typu, nebo zda šlo o chybu řidiče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala