www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko

Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
, , aktualita
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
K oblíbeným
reklama
Společnost NIO je často označována jako čínská Tesla. Vyrábí jen elektromobily a má také hustou síť vlastních nabíječek. Zatímco však Tesle nikdy projekt výměny akumulátorů nevyšel, NIO s ním má velké úspěchy. Prozatím ale automobilka fungovala jen v Číně a její produkce není příliš vysoká. Za minulý rok to bylo jen necelých 44 tisíc vozů (Tesla bez pár set aut dosáhla na 500 tisíc), nicméně za první čtvrtletí letošního roku to už pro NIO bylo přes 20 tisíc. Už loni bylo oznámeno, že se NIO letos podívá i do Evropy, a něco takového je už na spadnutí. Tisková konference k tomuto tématu proběhne už 6. května v Oslu.
 
NIO EC6
 
Automobilka chce totiž přijít na norský trh. Norsko je zemí zaslíbenou elektromobilům, za což ale mohou především extrémně vysoké daně na spalovací auta (daně na ně jsou nezřídka násobkem ceny vozu bez daní). Zatím není jasné, které vozy se tu objeví. NIO má v nabídce tři crossovery ES6, ES8 a EC6, představen byl také nový sedan ET7, který by od konce roku 2022 měl být dodáván i se solid-state akumulátorem. Také není jasné, zda bude v Norsku k dispozici program výměny baterií nebo jejich pronájem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář