www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko

Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
, , aktualita
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
K oblíbeným
reklama
Společnost NIO je často označována jako čínská Tesla. Vyrábí jen elektromobily a má také hustou síť vlastních nabíječek. Zatímco však Tesle nikdy projekt výměny akumulátorů nevyšel, NIO s ním má velké úspěchy. Prozatím ale automobilka fungovala jen v Číně a její produkce není příliš vysoká. Za minulý rok to bylo jen necelých 44 tisíc vozů (Tesla bez pár set aut dosáhla na 500 tisíc), nicméně za první čtvrtletí letošního roku to už pro NIO bylo přes 20 tisíc. Už loni bylo oznámeno, že se NIO letos podívá i do Evropy, a něco takového je už na spadnutí. Tisková konference k tomuto tématu proběhne už 6. května v Oslu.
 
NIO EC6
 
Automobilka chce totiž přijít na norský trh. Norsko je zemí zaslíbenou elektromobilům, za což ale mohou především extrémně vysoké daně na spalovací auta (daně na ně jsou nezřídka násobkem ceny vozu bez daní). Zatím není jasné, které vozy se tu objeví. NIO má v nabídce tři crossovery ES6, ES8 a EC6, představen byl také nový sedan ET7, který by od konce roku 2022 měl být dodáván i se solid-state akumulátorem. Také není jasné, zda bude v Norsku k dispozici program výměny baterií nebo jejich pronájem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala