www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko

Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
, , aktualita
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
K oblíbeným
reklama
Společnost NIO je často označována jako čínská Tesla. Vyrábí jen elektromobily a má také hustou síť vlastních nabíječek. Zatímco však Tesle nikdy projekt výměny akumulátorů nevyšel, NIO s ním má velké úspěchy. Prozatím ale automobilka fungovala jen v Číně a její produkce není příliš vysoká. Za minulý rok to bylo jen necelých 44 tisíc vozů (Tesla bez pár set aut dosáhla na 500 tisíc), nicméně za první čtvrtletí letošního roku to už pro NIO bylo přes 20 tisíc. Už loni bylo oznámeno, že se NIO letos podívá i do Evropy, a něco takového je už na spadnutí. Tisková konference k tomuto tématu proběhne už 6. května v Oslu.
 
NIO EC6
 
Automobilka chce totiž přijít na norský trh. Norsko je zemí zaslíbenou elektromobilům, za což ale mohou především extrémně vysoké daně na spalovací auta (daně na ně jsou nezřídka násobkem ceny vozu bez daní). Zatím není jasné, které vozy se tu objeví. NIO má v nabídce tři crossovery ES6, ES8 a EC6, představen byl také nový sedan ET7, který by od konce roku 2022 měl být dodáván i se solid-state akumulátorem. Také není jasné, zda bude v Norsku k dispozici program výměny baterií nebo jejich pronájem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala