www.svetmobilne.cz
>
>

Nio EC6: čínské elektrické SUV kupé se 110kWh akumulátorem

Nio EC6: čínské elektrické SUV kupé se 110kWh akumulátorem
, , aktualita
Čínská společnost Nio si přichystala nové SUV kupé nazvané EC6. Novinka s obřím 110kWh akumulátorem má dva elektromotory s velmi vysokým výkonem a také značně nadprůměrným dojezdem na jedno nabití.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou čínského výrobce elektromobilů Nio je SUV kupé EC6. To je zajímavé hned z několika důvodů. Rozhodně se totiž nedá zahanbit po výkonnostní stránce. Přední nápravu pohání elektromotor s permanentním magnetem o výkonu 160 kW, vzadu je zase indukční elektromotor, tentokrát s výkonem až 240 kW. Toto dohromady stačí na to, aby se velké SUV ocitlo na 100 km/h za 4,7 sekundy. To je velmi solidní výsledek, nicméně Tesla Model X to ve vrcholných verzích umí ještě mnohem rychleji.
 
Nio EC6
 
Hlavní zajímavostí je ale velikost akumulátoru. Ten totiž pobere 110 kWh elektrické energie, což je opravdu velmi vysoká hodnota. Byla sice ohlášena i vozidla s většími akumulátory (Rivian např. bude mít až 180 kWh), ale EC6 bude patrně prvním na trhu, které ve své kategorii překoná 100kWh hranici. Začne se totiž prodávat už v letošním září. Takto velký akumulátor by měl zajistit dojezd 370 mil, což odpovídá 595 km. Více informací se o voze ale dozvíme až v červenci.
 
Nio EC6
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala