www.svetmobilne.cz
>
>

Nio EC6: čínské elektrické SUV kupé se 110kWh akumulátorem

Nio EC6: čínské elektrické SUV kupé se 110kWh akumulátorem
, , aktualita
Čínská společnost Nio si přichystala nové SUV kupé nazvané EC6. Novinka s obřím 110kWh akumulátorem má dva elektromotory s velmi vysokým výkonem a také značně nadprůměrným dojezdem na jedno nabití.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou čínského výrobce elektromobilů Nio je SUV kupé EC6. To je zajímavé hned z několika důvodů. Rozhodně se totiž nedá zahanbit po výkonnostní stránce. Přední nápravu pohání elektromotor s permanentním magnetem o výkonu 160 kW, vzadu je zase indukční elektromotor, tentokrát s výkonem až 240 kW. Toto dohromady stačí na to, aby se velké SUV ocitlo na 100 km/h za 4,7 sekundy. To je velmi solidní výsledek, nicméně Tesla Model X to ve vrcholných verzích umí ještě mnohem rychleji.
 
Nio EC6
 
Hlavní zajímavostí je ale velikost akumulátoru. Ten totiž pobere 110 kWh elektrické energie, což je opravdu velmi vysoká hodnota. Byla sice ohlášena i vozidla s většími akumulátory (Rivian např. bude mít až 180 kWh), ale EC6 bude patrně prvním na trhu, které ve své kategorii překoná 100kWh hranici. Začne se totiž prodávat už v letošním září. Takto velký akumulátor by měl zajistit dojezd 370 mil, což odpovídá 595 km. Více informací se o voze ale dozvíme až v červenci.
 
Nio EC6
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala